گران‌ترین ساعت‌های مچی جهان را بشناسید

دانش و فناوری
گران‌ترین ساعت‌های مچی جهان را بشناسید

رکورد گران‌ترین ساعت مچی دنیا در حراجی شهر ژنو شکسته شد. به‌این ترتیب گران‌ترین ساعت جهان درحال حاضر بیش از ۳۱میلیون دلار قیمت دارد. در ادامه با سه‌ساعت گرانقیمت دنیا که تا به حال فروش رفته‌اند آشنا می‌شوید:

۱- ساعت ” گرند مستر” برند فیلیپ داتک

ابان ماه امسال رکورد گران قیمت ترین ساعت مچی فروخته شده در دنیا در شهر ژنو شکسته شد. ساعت ویژه برند “فلیپ پاتک” به مناسبت سالگرد تاسیس آن موفق شد با ثبت رقم عجیب و خیره کننده ۳۱ میلیون فرانک ( حدود ۳۱٫۳۳ میلیون دلار) رکورد گران ترین ساعت فروخته شده در سطح جهان را از آن خود کند. از این ساعت تنها یک نمونه تولید شده و بدنه آن از فولاد ضد زنگ است. زنگ های هشدار کوچک و بزرگ، تقویم چهار رقمی و نشانگر منطقه زمانی ثانویه از دیگر امکانات این ساعت است. این ساعت که به مناسبت ۱۷۵ سالگرد تاسیس این برند رونمایی شد پیچیده ترین مکانیزم ساعت مچی تولید شده توسط پاتک فلیپ را دارا است.

۲-ساعت ” هانری گراوز” برند “فیلیپ پاتک”

این ساعت که توسط هانوری گراوز از طراحان اصلی این برند طراحی شده است در طول هشت سال ساخته شد و در نهایت در سال ۱۹۳۳ میلادی از آن رونمایی شد. پس از مرگ گراوز در سال ۱۹۵۳ میلادی، این ساعت به دختر وی به ارث رسید. این ساعت در سال ۱۹۶۰ میلادی به ملبغ ۲۰۰ هزار دلار به یک تاجر اهل شیکاگو به نام سث آتوود فروخته شد. پس ازآن این ساعت به خریداران مختلف فروخته شد و در نهایت آخرین بار به مبلغ ۲۴ میلیون دلار به فروش رفت.

۳- ساعت “پاول نویمان” برند رولکس

این ساعت که متعلق به پاول نویمان، بازیگر هالیوود بوده است در سال ۲۰۱۳ در حراجی کریستی به قیمت ۷۵ هزار دلار فروش رفت اما پس از آن قیمتش به طرز عجیبی رو به افزایش بوده است. در سال ۲۰۱۷ این ساعت به قیمت ۳٫۷ میلیون دلار به فروش رفت و امسال نیز در حراجی روز بیست و هفتم اکتبرقیمت آن به ۱۷٫۷۵ میلیون دلار سرید تا لقب سومین ساعت گران قیمت فروخته جهان را از آن خود کند

بازدید اپلیکیشن 111 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید