کشف گاف دولت ترامپ در تحریم رستوران‌دار ایتالیایی‌ها

جهان
کشف گاف دولت ترامپ در تحریم رستوران‌دار ایتالیایی‌ها

یکی از آخرین اقدامات دولت ترامپ، مطمئناً یکی از شوک‌آورترین آن‌ها برای “الساندرو بازونی”، رستوران‌دار در ورونای ایتالیا بود.

وزارت خزانه‌داری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به عنوان بخشی از محدودیت‌ها و تحریم‌ها برای نفت خام ونزوئلا که در لیست سیاه قرار داشت، در ۱۹ ژانویه و به خاطر اشتباه هویتی، سهواً رستوران بازونی را تحریم کرد.

بازونی روز پنجشنبه در صحبت تلفنی از رستوران خود در ایتالیا با رویترز، اظهار کرد: اشتباهی صورت گرفته بود.

وزارت خزانه‌داری دولت جدید آمریکا روز چهارشنبه تغییر رویه داد، اشتباه خود را تصدیق کرد و تحریم‌های شرکت AMG S.A.S. Di Alessandro Bazzoni & C. به همراه تحریم‌هایی را که ظاهراً برای یک شرکت طراحی گرافیک در پورتو تورس ایتالیا اعمال شده بود، برداشت.

یک مقام وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد این اداره متوجه شده دو شرکتی که تحریم کرده، متعلق به افراد متفاوتی و غیرمرتبطی بوده‌اند.

دولت ترامپ در سال ۲۰۱۹ در تلاش برای اجبار به برکناری نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا که وی را به فساد، نقض حقوق بشری و تقلب در انتخاب مجدد خود در سال ۲۰۱۸ متهم می‌کند، شرکت نفت دولتی ونزوئلا با نام Petroleos de Venezuela را تحریم کرد.

دولت آمریکا در آخرین روز کامل کاری خود، بابت اتهامات مبنی بر ارتباط با شبکه‌ای که در تلاش است تحریم‌های بخش نفتی ونزوولا را دور بزند، تحریم‌هایی برای یک “الساندرو بازونی” دیگر هم اعمال کرد.

این وزارت‌خانه همچنین برای شرکت‌هایی که به گفته خود با بازونی مرتبط بودند، از جمله AMG S.A.S. Di Alessandro Bazzoni & C. که دارای آدرس مشابهی با رستوران و پیتزافروشی Dolce Gusto در ورونای ایتالیا بود، هم تحریم اعمال کرد. سوابق نشان می‌دهند که بازونی مستقر در ورونا، مالک هر دو شرکت است.

بازدید اپلیکیشن 29 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خشونت علیه آسیایی‌ها در آمریکا خشونت علیه آسیایی‌ها در آمریکا
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | برای ما آسیا یعنی بزرگترین قاره جهان که کشورهایی را در دل خود جای داده است که میزبان ملت‌هایی با نژادهای مختلف‌اند. اما آسیایی برای آمریکایی‌ها یعنی هر آنکه چشم‌هایش بادامی باشد. البته بعضی از آمریکایی‌ها در این تقسیم‌بندی هندی‌ها را نیز جای می‌دهند…...
سامیه صلوحی؛ اولین رییس‌جمهوری زن محجبه در جهان سامیه صلوحی؛ اولین رییس‌جمهوری زن محجبه در جهان
جهان
پس از فوت جان ماگوفولی، رئیس‌جمهور تانزانیا، معاون وی سامیه صلوحی حسن، در جهان اولین زن مسلمان محجبه‌ای خواهد بود که به مقام ریاست جمهوری خواهد رسید. به گزارش خبرگزاری فرانسه، سامیه صلوحی حسن ۶۱ ساله، معاون رئیس‌جمهور فقید تانزانیا، اولین رئیس‌جمهور زن این کشور آفریقای شرقی خواهد بود و…...
جزییات کودتای نافرجام شبانه در کشور اردن جزییات کودتای نافرجام شبانه در کشور اردن
جهان
اگرچه برخی منابع از وقوع کودتا در اردن خبر می‌دهند اما گروه دیگری از رسانه‌ها می‌گویند یک کودتای نافرجام رخ داده که پس از دستگیری برادر پادشاه اردن و برخی از مقام‌های عالی‎رتبه این کشور ناکام مانده است. اتهام مقامات دستگیر شده تلاش برای براندازی «عبدالله دوم» پادشاه این کشور…...

پاسخ دهید