ژابی آلونسو؛ کابوس هر شب باواریایی‌ها

ورزشی
ژابی آلونسو؛ کابوس هر شب باواریایی‌ها

ژابی آلونسو و تیمش با برتری چهار بر صفر مقابل یونیون برلین، جمع امتیاز‌‌های خود را به 31 رساندند تا همچنان با دو امتیاز اختلاف نسبت به بایرن مونیخ صدر جدول بوندسلیگا را در اختیار داشته باشند. لورکوزن در حالی به‌طور متوالی نتایج رخشانی می‌گیرد که بایرن مونیخ هم تا اینجا فصل عملکردی قابل‌قبول داشته است اما به‌نظر می‌رسد امسال قرار نیست آب‌خوش از گلویش پایین برود.

فرم فوق‌العاده این فصل بایر لورکوزن بعد از 16 بازی بدون شکست، 15 برد و 11 پیروزی متوالی برکسی پوشیده نیست. روز یکشنبه در بازی مقابل یونیون برلین، ژابی آلونسو و تیمش رکوردی تاریخی را شکستند و با رکورد بایرن مونیخ تحت هدایت پپ گواردیولا در فصل 2015/2016 برابری کردند. 31 امتیاز از11 بازی اول بوندسلیگا!

این یک رکورد ویژه برای ژابی آلونسو خواهد بود؛ او هم به عنوان مربی و هم به عنوان بازیکن به این موفقیت دست یافته است. او در آن فصل بخشی از تیم بایرن بود که شروعی رویایی داشت که تقریبا یک سوم کامل از فصل را پیروز شد. با این حال، این سرمربی 41 ساله تنها به یک دلیل به این آمار علاقه‌مند است. مربی اسپانیایی لورکوزن روز جمعه فروتنانه گفته بود رکورد مهم‌ترین چیز نیست. مهم‌ترین چیز کسب برد بعدی است هرچند 31 امتیاز از 33 امتیاز باورنکردنی خواهد بود.

داخل تیم از رکورد حرف نمی‌زنیم. این آمارها به شما کمک نمی‌کنند که در بازی بعدی پیروز شوید، اما می‌تواند تمرکز را از آنچه مهم است دور کند. خوب است که تا به اینجا اینقدر خوب کار کرده‌ایم، اما بهتر است اینقدر به رکوردها فکر نکنیم، بلکه فقط روی سه امتیاز مقابل یونیون تمرکز کنیم. مهم نیست که ما دست برتر را داشته باشیم یا نه. یونیون اغلب با بدشانسی شکست خورده است، آنها همیشه بازی‌های نزدیکی داشتند. این طبیعی نیست. آنها هنوز تیم بسیار بسیار قدرتمندی هستند.

نتایج درخشان لورکوزن در حالی رقم خورده که بایرن‌مونیخ هم به لطف درخشش ستاره انگلیسی خود، هری کین، بدون شکست مانده و تنها دو بار با نتیجه تساوی از زمین بیرون آمده. یکی از تساوی‌های بایرن مقابل همین لورکوزن رقم خورده است.

دیدگاهتان را بنویسید