چوپانان عراقی گنجینه پنهان داعش را کشف کردند

جهان
چوپانان عراقی گنجینه پنهان داعش را کشف کردند

اسپوتنیک فارسی نوشت: تعدادی از چوپانان عراقی گنجینه گروه تروریستی داعش را که مجموعه‌ای از طلا، نقره و پول به ارزش ۲۵ میلیون دلار بود، کشف کردند.

داعش به واسطه درآمدهای حاصل از فروش نفت، قاچاق زنان، آدم ربایی و مالیات‌های سنگینی که بر مردم ساکن سرزمین‌های تحت اشغال خود بسته بود، عنوان ثروتمندترین گروه تروریستی جهان را از آن خود کرده بود.

این شبکه خبری به نقل از یکی از نزدیکان ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش که هفته گذشته به دست نیروهای آمریکایی کشته شد، نوشت: چندی قبل، تعدادی از چوپانان عراقی، گنجینه داعش را که مجموعه‌ای از طلا، نقره و پول به ارزش ۲۵ میلیون دلار بود را کشف کردند.

این داعشی که محمد علی ساجد نام دارد فاش کرد چگونه عناصر این گروه تروریستی گنج‌های خود را در استان الانبار پنهان کردند؛ گنج‌هایی که بعدها چوپانان عراقی آن را کشف کردند.

گفته می‌شود احتمال کشف چنین گنجینه‌هایی در مناطق تحت کنترل داعش وجود دارد.گروه تروریستی داعش با کسب میلیاردها دلار، دستمزد عناصر خود را که بین ۳۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار در ماه بود را پرداخت می‌کرد.

ساجد همچنین جزئیاتی درباره روزهای آخر بغدادی فاش کرد و گفت که تروریست شماره یک داعش در آسایش کامل در تونل زیرزمینی که ۸ متر طول و ۶ متر عرض داشت و داری سیم کشی برق و کتابخانه‌ای بود زندگی می‌کرد.

او گفت: پیش بینی نمی‌شد پیدا کردن او به همین سادگی باشد. هر روز یکی از افراد مورد اعتماد او زنگ می‌زد و اوضاع امنیتی را برای وی گزارش می‌داد. آن‌ها همچنین گزارش این را که آیا نیروهای خارجی در نواحی اطراف تونل، گشت زنی کرده اند یا نه، ارائه می‌کردند.

بامداد یکشنبه ۲۷ اکتبر، یک مقام نظامی آمریکایی اعلام کرد ابوبکر بغدادی در ادلب سوریه هدف حمله نیروهای ویژه آمریکا قرار گرفته و کشته شده است. روسیه درباره این ادعای آمریکا ابراز تردید کرده است.

بازدید اپلیکیشن 127 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آمریکا: روزی دوباره دیپلمات‌هایمان به تهران می‌آیند آمریکا: روزی دوباره دیپلمات‌هایمان به تهران می‌آیند
جهان
وزارت خارجه آمریکا با اعلام اینکه همزمان با چهلمین سالروز تسخیر لانه جاسوسی میزبان یک مراسم در این زمینه خواهد بود، در بیانیه‌ای از ایران خواست تا آنچه که "شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران" خواند را آزاد کند. ایسنا: وزارت امورخارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مایک…...
ترامپ صدای کدام پادشاه عربی را تقلید کرد؟ ترامپ صدای کدام پادشاه عربی را تقلید کرد؟
جهان
ویدئویی جنجالی اخیرا در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که در آن "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا با لحنی تمسخرآمیز در حال تقلید صدای یکی از پادشاهان کشورهای عربی است. ترامپ در جمع هواداران خود در واشنگتن با تقلید صدای یکی از پادشاهان عربی-بدون اینکه نامی…...
ترامپ: سعودی‌ها هزینه نظامیانِ ما را پرداخت می‌کنند ترامپ: سعودی‌ها هزینه نظامیانِ ما را پرداخت می‌کنند
جهان
خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به اعزام نظامیان بیشتر به عربستان سعودی خواهد پرداخت تا به این کشور کمک کند. به گزارش رویترز،‌ترامپ همچنین افزود که ریاض موافقت کرده هزینه هر کاری را که برای این کشور انجام می‌شود پرداخت کند. وزارت دفاع آمریکا…...

پاسخ دهید