چهار راه‌حل برای جلوگیری از کابوس دیدن

سلامت و زندگی
چهار راه‌حل برای جلوگیری از کابوس دیدن

بسیاری افراد از کابوس و خواب بد رنج می‌برند که بر روحیه آن‌ها در طول روز تأثیر منفی می‌گذارد، زیرا این کابوس‌ها از استراحت و آرامش کافی فرد جلوگیری می‌کنند. با این حال، به گفته متخصصان ما می‌توانیم رویاهای خود را کنترل کنیم و با انجام چند کار ساده، از دیدن کابوس جلوگیری کرده و خوابی راحت داشته باشیم. تریزا چونگ متخصص خواب توصیه می‌کند که برای لذت بردن از خواب‌های آرام و جلوگیری از خواب‌های مزاحم و کابوس وار در طول شب، یک برنامه روزمره چهار مرحله‌ای را دنبال کنید، زیرا تغییر در برنامه روزانه منجر به فریب بدن می‌شود و آن فرد فکر می‌کند که از خستگی دائمی رنج می‌برد که این منجر به دیدن کابوس می‌شود.

******* سبزیجات بخورید
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که ویتامین B۶ را قبل از خواب مصرف می‌کنند بهتر می‌توانند رویاهای خود را بخاطر بسپارند و در هنگام خواب آرامش بیشتری داشته باشند؛ بنابراین ترزا توصیه می‌کند که برای بهبود کیفیت رویاهای خود اسفناج یا آووکادو را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

******* تمرینات کششی
تمرینات کششی به بدن شما کمک می‌کند تا آرامش داشته و استرس خود را از دست بدهید؛ هرچه فرد استرس کمتری داشته باشد، کیفیت خواب او بهتر می‌شود و احتمال خواب‌های بد او کمتر است.

******* حمام گرم
گذراندن ۱۰ دقیقه در حمام گرم، قبل از خواب می‌تواند کیفیت خواب را بهبود ببخشد. دلیل این امر این است که حمام گرم به کاهش درجه حرارت بدن و تحریک روند خواب کمک می‌کند؛ بنابراین ترزا توصیه می‌کند یک یا دو ساعت قبل از خواب دوش آب گرم بگیرید.

******* به ماه نگاه کنید
مشاهده ماه قبل از خواب می‌تواند به شما کمک کند تا با “درون” خود ارتباط برقرار کنید، زیرا کارشناسان معتقدند که بین ماه و خواب رابطه‌ای قوی وجود دارد؛ بنابراین اگر شب می‌توانید ماه را از طریق پنجره خود ببینید، حتما بیش از ۱۰ دقیقه روی آن رصد و مدیتیشن کنید و اگر نمی‌توانید ماه را مستقیماً ببینید، می‌توانید از تصویر آن استفاده کنید.

بازدید اپلیکیشن 11 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اتحادیه اروپا ‌علیه‌ دکتر کیانوش ‌جهانپور! اتحادیه اروپا ‌علیه‌ دکتر کیانوش ‌جهانپور!
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح | یک: ‌درست همان روزی که دکتر جهانپور عزیز از ورود ۵۷۰ هزار دوز از واکسن آسترازنکا به ایران خبر داد، یورونیوز گزارش کرد که اتحادیه اروپا بعضی تبعات خطرناک این واکسن انگلیسی – سوئدی را تایید کرده است. البته سازمان بهداشت جهانی دوباره سفارش کرده که:‌…...
امیدواری جدید در زمینه واکسن کرونا امیدواری جدید در زمینه واکسن کرونا
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح، شهروز چرکچی | طبق یافته‌های جدید پژوهشگران آمریکایی، کسانی که به ویروس کر‌ونا مبتلا شده و بهبود یافته‌اند، با دریافت تنها یک دوز از واکسن در برابر این ویروس ایمن خواهند شد.نتایج تحقیقاتی که در یک مرکز درمانی در کالیفرنیای آمریکا بر روی بیش از هزار نفر…...
دلیل تغییر رنگ کرونایی تهران از زبان زالی دلیل تغییر رنگ کرونایی تهران از زبان زالی
اجتماعی
رییس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: تغییر رنگ کرونایی تهران مربوط به هفته آخر اسفند است و تبعات سفرها هنوز در پایتخت آشکار نشده است. منبع: صداوسیما...

پاسخ دهید