چند میلیون ایرانی باید منتظر حذف یارانه باشند؟

سیاسی
چند میلیون ایرانی باید منتظر حذف یارانه باشند؟

ایرنا نوشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هر مقدار منبعی که از محل حذف یارانه دهک‌های بالای درآمدی به دست می‌آید از ماه اول وارد چرخه اقتصاد می‌شود و در خزانه باقی می‌ماند.

«محمد شریعتمداری» در حاشیه نخستین گردهمایی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در محل سالن همایش‌های مرکز قلب تهران، گفت: مجلس شورای اسلامی به دولت اختیار داده است که نسبت به حذف سه دهک درآمدی بالا اقدام کند که این به لحاظ تعداد جمعیت ۲۴ میلیون نفر می‌شود.

وی افزود: بررسی‌های ما در نمودار میزان درآمد و هزینه خانوار به شکل حرف یو (U) است، یعنی جمع بسیار اندک کمتر از یک دهک افرادی هستند که شرایط زندگی نامطلوبی دارند و از سوی دیگر کمتر از یک دهک وضعیت مطلوبی دارند.

شریعتمداری تصریح کرد: در حذف دهک‌های بالای درآمدی و استفاده افرادی که ناتوانی مالی دارند، مشکلی نداریم و ما در این مسیر گام برمی‌داریم.

وی افزود: در این دوره نزدیک به ۱۷۰ هزار خانوار که حدود ۷۰۰ هزار نفر است را در مرحله اول در دستور حذف افراد متمکن قراردادیم که ضریب خطایی کمتری دارد؛ اما هرچه به سمت جلو حرکت کنیم چون به قاعده یو می‌رسیم میزان درآمدهای مشابه هم در افراد و خانواده‌ها که طبقات متوسط جامعه را به خود اختصاص داده‌اند حتما با احتیاط عمل کنیم.

شریعتمداری

وزیر کار تاکید کرد: به هیچ وجه قصد نداریم در شرایط بد معیشتی خانوارهای متوسط و پایین جامعه، ضریب خطا افزایش یابد و بخشی از آنها مشمول حذف یارانه‌بگیران شوند بنابراین با این دقت نظر کندی مشاهده می‌شود اما با کمک تمام بانک‌های اطلاعاتی جامع‌تر عمل می‌کنیم و تلاش داریم به اعتراضات به موقع رسیدگی کنیم.

وی بیان کرد: تا کنون نزدیک به ۶ هزار و ۷۰۰ اعتراض در سامانه شده است و افراد اجازه رسیدگی به وضعیت مالی خود را به ما داده‌اند و برای این منظور بیش از یک ماه زمان نیازد دارد.

شریعتمداری درباره اعتراض برخی افراد با درآمد بالا در این سامانه گفت: اعتراضات در جامعه‌های هدفی صورت می‌گیرد که بسیار جای تعجب دارد به گونه‌ای مدیران کل برخی دستگاه‌ها و صاحبان مشاغل آزادی همچون پیمکانکاری که به طور طبیعی نباید جزو معترضین باشند در بین معترضین وجود دارد.

وی تاکید کرد: با پالایشی که انجام می‌دهیم حتما این کار را انجام می‌دهیم که افراد متمکن با درآمدهای بالا مشمول دریافت یارانه نشوند.

وزیر کار درباره محل هزینه منابع حاصل از یارانه دهک‌های بالای درآمدی، گفت: در اولین جلسه نظارتی حمایت از معلولین با توجه به اینکه این قشر از مددجویان در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند، پیشنهاد دادیم منابع حاصل از این دوره به این امر اختصاص یابد و معاون اول رییس جمهوری با آن موافقت کردند.

وی افزود: امیدواریم با اختصاص این مبلغ بخشی از نیاز آنها را تامین کنیم.

بازدید اپلیکیشن 39 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سود و اقساط وام یک میلیونی چقدر است؟ سود و اقساط وام یک میلیونی چقدر است؟
اقتصادی
قسط وام یک میلیونی که قرار است برای یارانه‌بگیران واریز شود ماهی ۴۷هزار تومان است و دریافت‌کننده در مجموع حدود ۱۲۹هزار تومان سود می‌پردازد. پرداخت وام یک میلیونی به مشمولان یارانه‌ نقدی اولین بار با پیشنهاد بانک مرکزی مطرح و بعد از موافقت دولت انجام شد، قرار بر این شد…...
حساب و کتاب یک غول ‌خفته حساب و کتاب یک غول ‌خفته
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، علی رستگار | بررسی اظهارات رئیس سازمان تامین اجتماعی درباره ارقام نجومی بودجه و بدهی‌ها. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به اتفاق محمد شریعتمداری وزیرکار دیروز مهمان نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران بودند که با موضوع کار و اشتغال برگزار شد. در این جلسه هرکدام از سخنرانان…...
راهنمای پس گرفتن یارانه معیشتی راهنمای پس گرفتن یارانه معیشتی
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | مهلت ثبت‌نام جاماندگان یارانه معیشتی شش روز دیگر به‌پایان می‌رسد. سرپرستان خانواری که تاکنون برای دریافت یارانه اقدام و ثبت نام نکرده‌اند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند همچنان تا ۲۴دی ماه برای ثبت درخواست در سایت hemayat.mcls.gov.ir فرصت دارند. این فرصت برای افرادی ایجاد شده…...

پاسخ دهید