چند خبر که شاید ندیده باشید

چند خبر که شاید ندیده باشید

۱-دادستان گنبدکاووس:
برای بررسی موضوع تجاوز به دو کودک ۷ و ۸ ساله در یکی از روستا‌های گنبدکاووس، این دو کودک به پزشکی قانونی فرستاده شدند که پزشکی قانونی پس از بررسی موضوع تجاوز را رد کرد.
متهم امروز به دادستانی احضار و پس از اخذ اظهارات، اتهام آدم ربایی به او تفهیم و با صدور قرار، فعلا روانه زندان شد.

 

۲-حمله یک قلاده شغال به مردم در شهر بیستون باعث زخمی شدن یک دختر و ۲ پسر جوان شد.

یک قلاده شغال ابتدا به دختری ۲۲ ساله حمله می کند که بر اثر آن انگشت شصت دست راست وی قطع می شود.

:به دنبال حمله شغال، ۲ پسر جوان به یاری دختر آسیب دیده می شتابند و پس از نجات جان وی؛ خودشان هم از ناحیه هر دو دست دچار  جراحت می شوند.

 

۳- کشور چین استفاده از تمامی برنامه‌های خارجی خصوصا آمریکایی را در این کشور ممنوع اعلام کرده و در اقدامی تازه کلاب هاوس را هم تحریم کرد.

 

۴- مصرف آسپرین با دوز پایین ممکن است خطر ابتلا به کووید-۱۹ را کاهش دهد و دوره بیماری را برای افرادی که قبلاً این دارو را مصرف کرده و به ویروس کرونا آلوده شده‌اند، کوتاه کند.

آسپرین ضد التهاب است و مطالعات قبلی نشان داده است که می تواند به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با برخی از عفونت های ویروسی کمک کند.

 

۵-هزار پاکبان شهرداری شیراز با اولویت سن و بیماری زمینه ای، واکسینه شدند.

 

۶- بی بی سی فارسی نوشت: شنیده می‌شود، روحانی طرحی را با عنوان اقدام سازنده در برابر غرب تهیه کرده که محمد جواد ظریف اقدام به عملیاتی آن کرده است.

این طرح از سوی سید حسین موسویان یکی از دیپلمات های سابق و عضو تیم هسته ای سابق تهیه شده است.

براساس این طرح طرفین، تا روز ۱۱ فروردین ۶ گام نهایی برای اجرای برجام برداشته و روز ۱۱ فروردین به عنوان پیروزی دولت اعتدال در برقراری دوباره برجام یک جشن ملی برگزار می شود.

 

بازدید اپلیکیشن 78 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پاسخ دهید