دانلود اپلیکیشن هفت صبح

پیام عاشقانه دونالد ترامپ برای مادر «سرباز کریم»

جهان
پیام عاشقانه دونالد ترامپ برای مادر «سرباز کریم»

مادر تفنگدار ایرانی‌الاصل نیروی دریایی آمریکا که در انفجار فرودگاه کابل کشته شد، دونالد ترامپ را به مراسم یادبود پسرش دعوت کرد.

به گزارش دیلی میل، شانا چپل، مادر کریم نیکویی، سرجوخه تفنگداران نیروی دریایی، از ترامپ خواست به مراسم یادبود پسرش که در تاریخ ۱۸ سپتامبر در کلیسای هاروست کریسشن فلوشیپ در شهر ریورساید ایالت کالیفرنیا برگزار می‌شود، برود. این سرباز در حمله انتحاری داعش به فرودگاه کابل در ۲۶ اوت همراه ۱۳ سرباز دیگر ایالات متحده کشته شد و مادرش خانم چپل در شبکه‌های اجتماعی نوشت: «دستان» آقای بایدن «به خون آلوده است».

او در پست فیسبوکی خود نوشت: «اگر رئیس‌جمهور من، ترامپ، در جایگاه برحقش نشسته بود، فرزند من و دیگر قهرمانان ارتش اکنون زنده بودند!!!!» این پست بیش از ۱۶ هزار بار به اشتراک گذاشته شد.

ترامپ هم با بهره بردن از این نظر بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که او «۱۰۰ درصد درست» فکر می‌کند. ترامپ اظهار داشت: «اگر من رئیس‌جمهور بودم، کریم، پسر بی‌نظیر و زیبای شما، اکنون کنارتان بود و همینطور پسران و دختران سایرین، از جمله تمام افرادی که در حمله شرورانه فرودگاه کابل درگذشتند… دوستتان دارم و کریم را هم دوست دارم.»

چپل جواب ترامپ را اینطوری داد: «بسیار مایه افتخار خواهد بود که با رئیس‌جمهور واقعی ایالات متحده آمریکا، رئیس‌جمهور ترامپ دیدار کنیم. من دوستتان دارم و آمریکا شما را دوست دارد.»

چپل بعد از تعلیق کوتاه حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت که حساب‌های کاربری او مشمول «ممنوعیت در سایه» (shadow-banned) شده‌اند. او از سایر کاربران خواست با به اشتراک‌ گذاشتن پیام او باعث شوند “آقای ترامپ آن را ببیند.”

فیس‌بوک به ایندیپندنت اعلام کرد: «ما عمیقا به خانم چپل و خانواده او تسلیت می‌گوییم. یادداشت او درباره پسر قهرمانش هیچ یک از سیاست‌های ما را نقض نمی‌کند. گرچه این پست حذف نشده بود اما حساب کاربری او به اشتباه حذف شد و ما دوباره آن را برگرداندیم.»

چپل در پست خود در فیسبوک، تصاویری منتشر کرد که نشان می‌داد حساب کاربری او در اینستاگرام تعلیق شده است و نوشت: «به نظر می‌رسد اینستاگرام وظیفه خود دیده است حساب کاربری مرا پاک کند که احتمالا به دلیل آن بود که بعد از مرگ پسرم در نتیجه غفلت و جهل بایدن، دنبال‌کننده‌های زیادی داشتم. باید فرض بگیرم که نوبت فیس‌بوک است که حساب مرا پاک کند. خنده‌دار است چطور این ابلهان یک طرفه چپ‌گرا نمی‌خواهند حقیقت روشن شود»!

ترامپ در بیانیه خود گفت: «از تو متشکرم شانا، کشور ما عاشق تو و به ویژه عاشق پسر زیبای تو، کریم است.»

بازدید اپلیکیشن 56 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید