پیام تسلیت عبدالله عبدالله برای استاد شجریان

جهان
پیام تسلیت عبدالله عبدالله برای استاد شجریان

عبدالله عبدالله: شجریان میراث مشترک فرهنگی کشورهای منطقه است

ایسنا نوشت: رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در پیامی درگذشت استاد محمد رضا شجریان، هنرمند و آوازخوان شهیر ایران را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: با تأسف شامگاه پنجشنبه استاد محمد رضا شجریان، هنرمند بزرگ و آوازخوان نام‌دار حوزۀ تمدنی ما و زبان فارسی، به دیار ابدی شتافت.

مرگ استاد شجریان، میلیون‌ها انسان را در سراسر کرۀ خاکی به‌ویژه در کشورهای منطقه و فارسی زبان به ماتم نشاند و تکان داد.

محمد رضا شجریان، «میراث مشترک فرهنگی» کشورهای منطقه، معرفِ اشعار شاعران بزرگ زبان فارسی از جمله مولوی، حافظ، سعدی و فردوسی است.

شادروان شجریان آثار گران‌بهایی را به یادگار گذاشته که نام وی را ثبت تاریخ و جاویدانه می‌سازد. فقدان چنین هنرمندی پرناشدنی است.

بدین وسیله، مراتب همدردی و غم‌شریکی خویش را با خانوادۀ استاد شجریان، مردم برادر و همسایه ایران و تمام کشورهای منطقه و فارسی‌زبان ابراز داشته و به روح ملکوتی استاد شجریان بهشت برین می‌طلبیم.

دکتر عبدالله عبدالله

رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان

بازدید اپلیکیشن 19 , بازدید سایت 3

اخبار مرتبط

واکنش اتحادیه اروپا به حمله موشکی ارمنستان به گنجه واکنش اتحادیه اروپا به حمله موشکی ارمنستان به گنجه
جهان
ایرنا نوشت: سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه با صدور بیانیه‌ای، حمله موشکی به شهر گنجه آذربایجان را که به کشته و مجروح شدن جمعی از غیرنظامیان منجر شد، محکوم کرد. تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، «پیتر استانو» تصریح کرد که حمله به غیر نظامیان و ساختمان‌های…...
آزمایش واکسن آمریکایی کرونا متوقف شد آزمایش واکسن آمریکایی کرونا متوقف شد
جهان
آزمایش واکسن کرونا ساخت شرکت دارویی «جانسون اند جانسون» در آمریکا به دلیل بیمار شدن یکی از داوطلبان این آزمایش متوقف شد. شرکت داروسازی «جانسون اند جانسون» در آمریکا با تایید متوقف ساختن مرحله نهایی آزمایش بالینی واکسن کرونای خود به دلیل بیماری یک داوطلب جزیئات از بیماری وی را…...
عقب‌نشینی تاکتیکی دولت خودخوانده قره‌باغ عقب‌نشینی تاکتیکی دولت خودخوانده قره‌باغ
جهان
دولت خودخوانده قره‌باغ اعلام کرد، نیروهای نظامی آن از برخی مناطق مورد نزاع و مناقشه عقب‌نشینی تاکتیکی داشته‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از آرتی، دولت خودخوانده قره‌باغ تاکید کرد، برای اجتناب از خسارات و تلفات غیر ضروری و وارد کردن خسارات بیشتر به "دشمن" از برخی مناطق مورد مناقشه…...

پاسخ دهید