وزارت دفاع عربستان: زنان می توانند وارد ارتش شوند

جهان
وزارت دفاع عربستان: زنان می توانند وارد ارتش شوند

وزارت دفاع عربستان از عضوگیری زنان در ارتش این کشوردر قالب اصلاحات ظاهری بن سلمان گفت و افزود که از این پس زنان می توانند وارد ارتش شوند و در حوزه های مختلف نظامی فعالیت کنند.

به گزارش روزنامه الشرق الاوسط، وزارت دفاع عربستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که راه ورود زنان به ارتش باز شده و آن ها می توانند با دریافت درجه‌ های سرباز دوم، استوار دوم، سرجوخه و گروهبان در بخش نیروی زمینی، هوایی، دریایی، پدافند هوایی، بخش موشکی و خدمات پزشکی نیروهای مسلح، فعالیت کنند.

به گزارش ایرنا سرتیپ حسن الشهری مدیر مرکز عملیات ملی دفاع در وزارت دفاع عربستان در گفت وگو با الشرق الاوسط مدعی شد که ورود زنان به مهمترین وزارتخانه کشور، «گامی رو به جلو و درست» است. این وزارتخانه ظرفیت های زیادی دارد و هزاران زن قادر به انجام فعالیت در حوزه های مختلف آن هستند.

به عقیده کارشناسان، حضور زنان در بخش های مختلف دولتی از جمله ارتش در جهت وعده تحقق چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان بوده که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ارائه کرده است.

به نوشته الشرق الاوسط، زنان سعودی نخستین بار سال گذشته وارد حوزه های نظامی شدند و با رتبه های نظامی گوناگون به استخدام سازمان‌های امنیتی از جمله «بخش مبارزه با مواد مخدر»، «بخش زندان‌ها» و «تحقیقات جنایی» درآمدند. اما اکنون می توانند در تمامی بخش‌های ارتش با درجه نظامی استخدام شوند.

زنان سعودی در بخش های دیگری همچون «اداره راهنمایی و رانندگی» و «پلیس جاده و گشت های امنیتی» و «پلیس استان ها» و «امنیت حج و عمره» و غیر مشغول به کار هستند. این مشاغل با استقبال گسترده خانم ها برای استخدام در پست های مورد نظر روبرو شده است.

این در حالی است که زنان سعودی در ۲۱ شهریورماه سال جاری نیز در نخستین رژه نظامی در کشورشان به مناسبت هشتاد و نهمین سالگرد تأسیس دولت سعودی، حضور یافتند.

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بن‌سلمان در جست‌وجوی نقدینگی بن‌سلمان در جست‌وجوی نقدینگی
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | به نظر می‌رسد هجمه‌ای که ولیعهد عربستان برای تصاحب دارایی‌ها و اموال رقبایش با بهانه «مبارزه با فساد» آغاز کرده در رخدادهای هتل ریتز کاریلتون در اواخر ۲۰۱۷ خلاصه نشده بلکه برگ جدیدی از این هجمه‌ها با گذر زمان به دور از سروصدا در حال رو…...
وضع مالی سعودی‌ها خراب است وضع مالی سعودی‌ها خراب است
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | یک: وضع مالی سعودی‌ها دیگر به‌خوبی گذشته نیست و منتقدان دولت بی‌مبالاتی‌های شاهزاده جوان را عامل شرایط جدید می‌دانند. از زمانی که سررشته کارها در عربستان از دست ملک‌سلمان به‌دلیل بیماری خارج شده و به دست پسر کم‌سن‌و‌سالش افتاد، عربستان با مجموعه‌ای از دردسرها…...
ماجرای دختر عموی تحت شکنجه بن‌سلمان چیست؟ ماجرای دختر عموی تحت شکنجه بن‌سلمان چیست؟
جهان
‌افشاگری نیویورک تایمز از هدف‌گیری فرزندان ملک عبدالله به دست بن سلمان. روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در گزارشی فاش کرد بازداشت‌هایی که به دستور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در حق شاهزادگان این کشور آغاز شده همچنان ادامه دارد که آخرین آنها شاهزاده فیصل بن عبدالله آل سعود، پسر عبدالله…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید