هشدار پلیس درباره جدی نگرفتن محدودیت‌های کرونا

اجتماعی
هشدار پلیس درباره جدی نگرفتن محدودیت‌های کرونا

معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ پلیس ضمن هشدار به اصنافی که محدودیت‌های یک هفته‌ای را رعایت نکنند، تاکید کرد که مردم تخلفات را از طریق ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

«سرهنگ نادر مرادی» معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ با اشاره به تعطیلی یک هفته‌ای برخی اصناف در تهران درباره برخورد با مراکز متخلف گفت: اصناف، باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌ها و … اگر در این مدت که ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت اعلام کرده است، فعالیت کنند ما نظارت کرده و با آنها برخورد خواهیم کرد. مردم نیز می‌توانند از طریق ۱۱۰ این تخلفات را به ما اعلام کنند، ما نیز مراجعه می‌کنیم و اگر صحت داشته باشد، قطع به یقین برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: گشت‌های نظارتی تطبیقی ما به همراه اتاق اصناف، اتحادیه‌ها، تعزیرات، وزارت بهداشت و نمایندگان دادستانی فعال است. اگر مواردی را مشاهده کنیم، قطعا برخورد خواهیم کرد. پلیس به عنوان پشتیبانی کننده انتظامی در کنار این گشت‌ها حضور دارد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ تصریح کرد: البته مردم و اصناف همکاری لازم را با ما دارند و زمانی که محدودیت فعالیت از سوی ستاد مقابله با کرونا اعلام می‌شود، بیش از ۹۹ درصد اصناف، آموزشگاه‌ها و آرایشگاه‌ها و … همراهی لازم را با دارند. مابقی نیز ممکن است که مجوز قانونی نداشته باشند.

سرهنگ مرادی ادامه داد: براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا اصنافی که با محدودیت همراه هستند، اگر محدویت‌ها را رعایت نکنند، به مدت یک ماه تعطیل خواهند شد.

وی درباره نظارت بر تعطیلی زبانسراها، مراکز فنی و حرفه‌ای و سایر آموزشگاه‌ها خاطرنشان کرد: ما به صورت کتبی به آموزشگاه‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای که بعضا از آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای مجوز هستند، اعلام کرده‌ایم که آنها نیز به همه آموزشگاه‌های تحت پوشش‌شان اعلام کنند که به مدت یک هفته تعطیل هستند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ تصریح کرد: چنانچه این مراکز نیز در این مدت باز باشند ما براساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

بازدید اپلیکیشن 21 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

با یک سال حقوق، یک متر خانه می‌توان خرید با یک سال حقوق، یک متر خانه می‌توان خرید
اقتصادی
بر اساس گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در تهران در شهریور ماه ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. این به آن معناست که قیمت هر متر مربع مسکن در شهریور ۹۹ نسبت به شهریور ۹۸ حدود ۹۱ درصد بیشتر شده است. حال با این افزایش…...
ببینید | زمان تست واکسن ایرانی کرونا روی انسان ببینید | زمان تست واکسن ایرانی کرونا روی انسان
اجتماعی
ایرج حریرچی می‌گوید واکسن کرونا تولید داخل به‌زودی روی نمونه انسانی آزمایش می‌شود...
افتتاح یک کافه در عربستان برای کسانی که سگ دارند افتتاح یک کافه در عربستان برای کسانی که سگ دارند
اجتماعی
صاحبان سگ در عربستان سعودی می‌توانند بالاخره همراه حیوان خانگی خود به کافه بروند و از نوشیدن یک فنجان قهوه لذت ببرند. به گزارش یورونیوز؛ این نخستین بار است که در کشور محافظه‌کار عربستان چنین اجازه‌ای برای حمل سگ که در دین اسلام به عنوان حیوانی ناپاک شناخته می‌شود، داده…...

پاسخ دهید