دانلود اپلیکیشن هفت صبح

هشدار! این ماده سمی را با کباب نخورید

سلامت و زندگی
هشدار! این ماده سمی را با کباب نخورید

ستفاده از مایعی که با گوشت خام در تماس بوده، به شرطی که آن را به همراه گوشت بپزید و به دمای کافی برای از بین بردن باکتری‌ها برسانید، بی‌خطر است. مایعی که به محض پختن گوشت از آن تراوش می‌کند برای مصرف کاملاً بی‌خطر می‌باشد. با این حال، متخصصین هشدار می‌دهند، هر مایعی که با گوشت خام تماس داشته می‌تواند همان باکتری‌های یک قطعه گوشت خام را انتقال دهد، بنابراین باید بااحتیاط با آن رفتار کرد. دستان خود را پس از لمس گوشت یا [مایع] بشویید، آن را مصرف نکنید مگر اینکه در دمای مناسب پخته شده باشد، و سعی کنید آن را با دقت نگهداری کنید تا از آلودگی متقابل جلوگیری شود.

هر مایعی، اعم از ماریناد، سس یا مایعی که با گوشت خام در تماس بوده، هرگز نباید بعد از کباب شدن گوشت روی آن قرار بگیرد. اگر چه ممکن است وسوسه‌انگیز باشد که بقیه ماریناد خانگی خوشمزه خود را روی گوشت تازه کبابی بریزید، اما این کار خطراتی برای سلامتی‌تان به همراه دارد.

حتی مقدار کمی از گوشت خام یا آب آن می‌تواند منجر به مسمومیت غذایی شود. در یکی از کشورها، یک بار شیوع قابل توجهی از کامپیلوباکتر وجود داشته است، این باکتری یک عامل بیماری‌زا مرتبط با مرغ خام می‌باشد. دلیل مشترک آن یک سالاد در یک رستوران محلی بود و کارشناسان در ابتدا سرگردان شده بودند. سپس متخصصان هیئت بهداشت و بیماری‌های عفونی کشف کردند که سالاد در قفسه‌ی زیر ظرف جگر خام مرغ قرار داشت. وقتی افراد جگر مرغ را از درون آن ظرف برمی‌داشتند، مقداری از آب آن به سالاد چکه می‌کرد. متخصصان هشدار می‌دهند که مردم باید از این نوع خطرات آگاه باشند. و مهم است که در هنگام فصول گرم این مسئله را بسیار جدی بگیرند.

همچنین لازم به یادآوری است که باید گوشت خام و غذاهای دریایی را، در هنگام استفاده، از غذاهای دیگر جدا نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که پس از دست زدن به گوشت خام، دستان خود را کاملاً می‌شویید. علاوه بر این، شما می‌توانید با قرار دادن گوشت قبل از کباب کردن و باقیمانده کباب تا دو ساعت بعد در یخچال خود را ایمن نگه دارید.

بازدید اپلیکیشن 172 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید