هشدار آیت‌الله سیستانی درباره سوء‌استفاده از اعتراضات عراق

جهان
هشدار آیت‌الله سیستانی درباره سوء‌استفاده از اعتراضات عراق

آیت الله العظمی سیستانی، مرجعیت دینی عراق امروز جمعه نسبت به برخی تلاش‌ها برای سوء استفاده از اوضاع داخلی عراق با هدف ضرر زدن به منافع ملی این کشور هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق امروز جمعه خواهان پاسخگویی قدرت‌های سیاسی به خواسته‌های تظاهرکنندگان عراقی طبق نقشه راه پیشنهادی شد.

ایشان همچنین نسبت به هرگونه سوء استفاده داخلی یا خارجی از اعتراضات مردمی مسالمت آمیز برای صرر زدن به منافع عراق هشدار دادند.

نماینده آیت الله سیستانی همچنین خواهان حفاظت از وجهه مسالمت آمیز اعتراضات شده و نیروهای امنیتی عراق را به اجتناب از خشونت علیه معترضان دعوت کردند.

وی همچنین هشدار داد برخی طرف‌های داخلی و خارجی نقش برجسته‌ای در رخدادهای عراق و خشونت‌های اخیر دارند و برخی طرف‌ها برای سوء استفاده از تظاهرات تلاش می‌کنندو معترضان باید نسبت به این تلاش‌ها هوشیار باشند.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ادامه از تلاش نیروهای مسلح عراق و نیروهای حامی آن‌ها در مبارزه با داعش تقدیر کردند.

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نقشه آمریکایی‌ها برای لبنان چیست؟ نقشه آمریکایی‌ها برای لبنان چیست؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | لبنان با مشکلات اقتصادی عدیده‌ای رو‌به‌روست و دولت این کشور در آستانه ورشکستگی اقتصادی است. پیشنهادات داده شده از سوی ایالات متحده در روزهای اخیر نشان می‌دهد که این کشور درصدد است تا نفوذ خود را در عرصه سیاسی لبنان با تمسک به مشکلات سیاسی داخل…...
حمام خون در افغانستان حمام خون در افغانستان
جهان
ایرنا نوشت: نوزدهم ماه مبارک رمضان، روزخونینی در افغانستان بود که با حملات مهاجمان به مسجد، بیمارستان، زایشگاه و مراسم تشییع جنازه در مناطق مختلف صورت گرفت و حداقل بیش از ۶۰ کشته و زخمی برجای گذاشت. ساعت ۱۰ پیش از ظهر امروز مهاجمان مسلح با سلاح های سبک و…...
جدال لفظی با خبرنگاران به قهر ترامپ منجر شد جدال لفظی با خبرنگاران به قهر ترامپ منجر شد
جهان
نشست خبری ترامپ بار دیگر به دلیل رفتار و حرف های او به حاشیه‌‌ساز شد. رئیس‌جمهور آمریکا ابتدا با یک خبرنگار آسیایی درگیری پیدا کرد. شبکه خبری سی ان ان، می‌نویسد دونالد ترامپ با پرخاش به خبرنگار اسیایی که پرسیده بود چرا آمار مرگ و میر شما از همه کشورها…...

پاسخ دهید