هر چه باهوش‌تر باشید فعالیت جسمی‌تان بهتر است

سلامت و زندگی
هر چه باهوش‌تر باشید فعالیت جسمی‌تان بهتر است

تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه کپنهاگ ارتباط منحصر‌به‌فردی بین هوش مردان در اوایل بزرگسالی و فعالیت فیزیکی آن‌ها در میانسالی را نشان داده است.
بر اساس یافته‌های بدست‌آمده، هر چه بهره هوشی بالاتر باشد، مردان در میانسالی فعالیت فیزیکی بهتری دارند. تمامی انسان‌ها مایلند با افزایش سن‌، از لحاظ فیزیکی مستقل بمانند، بنابراین آن‌ها باید در وضعیت جسمانی خوبی قرار بگیرند. این امر شامل کنارآمدن با فعالیت‌های جسمانی روزانه از جمله لباس‌پوشیدن و انجام خرید است.
دانشمندان ارتباط بین بهره هوشی مردان در اوایل بزرگسالی و عملکرد جسمانی آن‌ها در سنین بین ۴۸ و ۵۶ سالگی را بررسی کردند. این پژوهش شامل ۲۸۴۸ مرد دانمارکی متولد سال ۱۹۵۳ و ۱۹۵۹-۶۱ بود.
یافته‌های آن‌ها نشان می‌دهد هر چه هوش مردان در اوایل بزرگسالی بالاتر باشد، آن‌ها دارای پشت، پاها و دستان قوی‌تری در میانسالی خواهند بود و بنابراین تعادل بهتری خواهند داشت.
یافته‌های پیشین نشان می‌دهد هر چه نتایج این آزمایشات در میانسالی بهتر باشد، شانس بیشتری برای اجتناب از کاهش عملکرد جسمانی در کهنسالی وجود دارد.
با افزایش ۱۰ نمره‌ای بهره هوشی، دانشمندان افزایش ۰٫۵ کیلوگرمی در نیروی بخش پایینی پشت، افزایش یک سانتی‌متری در پرش ارتفاع (نشانه قدرت عضله ران)، افزایش ۰٫۷ کیلوگرمی قدرت گرفتن دست، ۳٫۷ درصد تعادل بهتر و ۱٫۱ درصد بلندشدن از صندلی بیشتری را در ۳۰ ثانیه مشاهده کردند.
توضیح ساده برای ارتباط بین هوش بالا و فعالیت جسمانی در میانسالی می‌تواند این باشد که با نمره هوش بالاتر، درک و تفسیر اطلاعات سلامتی آسان‌تر بوده و بنابراین افراد دارای سبک زندگی سالم‌تری هستند و در نتیجه به طور مثال، به طور منظم‌تری ورزش می‌کنند.جزئیات این یافته‌ها در مجله Aging and Health ارائه شد.

بازدید اپلیکیشن 325 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پنج دهه با نان سحر؛‌ از نان بولکی تا چاپاتا پنج دهه با نان سحر؛‌ از نان بولکی تا چاپاتا
سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | ابتدا اینکه مرور زندگی‌نامه و تجربیات مهدی خان‌محمدی، مدیر و موسس مجموعه نان سحر و مشقت‌هایی که برای رسیدن به این نقطه کشیده است به عنوان سرمشقی برای تمام جوانانی که می‌خواهند به ایده‌های اقتصادی و کارآفرینی خود جامه عمل بپوشانند خالی از لطف…...
آیا سرکه تاثیری در پیشگیری از کرونا دارد؟ آیا سرکه تاثیری در پیشگیری از کرونا دارد؟
سلامت و زندگی
اگر این سوال برایتان مطرح شده، حتما این ویدیو را ببینید....
تایید نشانه و علامت ظاهری جدید ابتلا به ویروس کرونا تایید نشانه و علامت ظاهری جدید ابتلا به ویروس کرونا
سلامت و زندگی
تحقیق جدید نشان می‌دهد ویروس کرونا می تواند موجب بروز لکه های شبیه سرمازدگی بر روی دست ها و انگشتان پا شده و خارش را در بدن ایجاد نمایند. استر فریمن، مدیر بخش درماتولوژی بیمارستان عمومی ماساچوست، می‌گوید: «این عارضه اخیراً در مورد بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده است و…...

پاسخ دهید