دانلود اپلیکیشن هفت صبح

نیروهای روسیه در قزاقستان چه می‌کنند؟

جهان
نیروهای روسیه در قزاقستان چه می‌کنند؟

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری قزاقستان امروز جمعه در یک سخنرانی عنوان کرد، به نیروهای امنیتی کشورش دستور داده در صورت مواجهه با تداوم تلاشها برای اخلال در نظم عمومی بدون هشدار قبلی دست به گشودن آتش بزنند و تاکید کرد کسانی که تسلیم آنها نشوند “از بین می‌روند”.

به گزارش خبرگزاری رویترز، قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان که از قبل خبر از سخنرانی‌اش در تلویزیون این کشور داده بود،‌ در این سخنرانی سراسری امروز جمعه گفت: بالغ بر ۲۰۰۰۰ “تبهکار” در جریان ناآرامی‌های اخیر قزاقستان،‌ به شهر آلماتی پایتخت مالی این کشور حمله و اقدام به نابود ساختن اموال دولتی کردند.

او “تروریست‌هایی” که توسط خارجی‌ها آموزش دیده‌اند را مقصر ناآرامی‌های اخیر قزاقستان خواند اما توضیح بیشتری در این خصوص نداد.

او در این سخنرانی خود گفت نیروهای صلحبان اعزامی از روسیه و دیگر کشورهای همسایه به قزاقستان طبق درخواست دولت این کشور آمده‌اند و قرار است موقتا با هدف تضمین امنیت در آنجا باشند.

توکایف در عین حال از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و همین طور رهبران چین،‌ ازبکستان و ترکیه به خاطر کمکشان به فرونشاندن ناآرامی‌ها تشکر کرد.

اعتراضات در قزاقستان که با افزایش بهای سوخت به راه افتاد، همچنان ادامه دارد و به درگیری با نیروهای امنیتی کشیده شده است.

بازدید اپلیکیشن 39 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید