نگاهی به بازار خودروهای ارزان مثل ساینا ۶۰میلیونی!

اقتصادی
نگاهی به بازار خودروهای ارزان مثل ساینا ۶۰میلیونی!

در حالی که برخی فعالان بازار از ریزش ۱۰ تا ۱۵ میلیونی قیمت برخی خودروها خبر می دهند، بررسی ها نشان می دهد نوسانات قیمتی محدود به خودروهایی است که بیش از صد میلیون تومان قیمت دارند و خودروهایی با قیمت هایی در محدوده ۵۰ تا ۸۰ میلیون تومان تغییر چندانی را شاهد نیستند.

نوسانات در این محدوده قیمتی به ریزش یک میلیونی دربرخی مدل ها و افزایشی نزدیک به یک میلیون تومان در برخی دیگر از مدل‌ها محدود است.

از پس افزایش شدید قیمت خودرو در سال گذشته و تداوم این روند در سال جاری، تنها چند مدل انگشت شمار خودرو در بازار ایران قیمتی در محدوده ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان را دارا هستند. پراید مدل ۱۱۱ در حال حاضر در بازار به قیمتی در حدود ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می شود.

قیمت پراید مدل ۱۳۱ نیز به حدود ۵۰ میلیون تومان می رسد. در عین حال پراید ۱۵۱، در محدوده قیمتی ۴۷ میلیون تومان معامله می شود.

فعالان بازار قیمت تیبا صندوق دار و ساینا دنده ای را به ترتیب ۵۱ میلیون تومان و ۶۰ میلیون و پانصد هزار تومان اعلام کرده اند. بر اساس این گزارش به دلیل نبود قدرت خرید، تقاضا برای خرید خودروهایی با این رنج قیمتی بالاتر از سایر انواع خودروهاست از این رو معامله خودروهای دست دوم در این محدوده بیشتر از سایر انواع خودروها گزارش شده است.

بازدید اپلیکیشن 144 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

توصیه یک فعال بازار به خریداران خودرو توصیه یک فعال بازار به خریداران خودرو
اقتصادی
سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در گفتگو با خبرآنلاین درباره دلایل افزایش قیمت ها در بازار گفت: در بازار افزایش قیمت از پانصد هزارتومان تا یک میلیون تومان داریم که مقطعی و طبیعی است و گاهی کاهش قیمت نیز د رهمین قیمت هاست، قیمت ها…...
چه کسانی می توانند در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنند؟ چه کسانی می توانند در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنند؟
اقتصادی
گام بلند دولت برای ساماندهی بازار مسکن برداشته شد. سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آغاز ثبت‌نام متقاضیان طرح ملی مسکن در ۱۰ استان خبر داد؛ طرحی که ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در نهایت در دستور کار دارد. .وزیر راه و شهرسازی در مراسم…...
گران‌ترین خانه در تهران متری چند فروخته شد؟ گران‌ترین خانه در تهران متری چند فروخته شد؟
اقتصادی
خبرآنلاین: گران‌ترین زمین مسکونی در تهران به قیمتی بیش از ۷۲ میلیون تومان( به طور دقیق متری ۷۲ میلیون و ۱۳۱ هزار تومان ) به فروش رسید که متوسط قیمت زمین مسکونی یا ساختمان کلنگی در تهران در بهار سال جاری برابر با ۱۶ میلیون و ۹۵۶ هزار تومان بوده…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید