نگاهی به بازار خودروهای ارزان مثل ساینا ۶۰میلیونی!

اقتصادی
نگاهی به بازار خودروهای ارزان مثل ساینا ۶۰میلیونی!

در حالی که برخی فعالان بازار از ریزش ۱۰ تا ۱۵ میلیونی قیمت برخی خودروها خبر می دهند، بررسی ها نشان می دهد نوسانات قیمتی محدود به خودروهایی است که بیش از صد میلیون تومان قیمت دارند و خودروهایی با قیمت هایی در محدوده ۵۰ تا ۸۰ میلیون تومان تغییر چندانی را شاهد نیستند.

نوسانات در این محدوده قیمتی به ریزش یک میلیونی دربرخی مدل ها و افزایشی نزدیک به یک میلیون تومان در برخی دیگر از مدل‌ها محدود است.

از پس افزایش شدید قیمت خودرو در سال گذشته و تداوم این روند در سال جاری، تنها چند مدل انگشت شمار خودرو در بازار ایران قیمتی در محدوده ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان را دارا هستند. پراید مدل ۱۱۱ در حال حاضر در بازار به قیمتی در حدود ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می شود.

قیمت پراید مدل ۱۳۱ نیز به حدود ۵۰ میلیون تومان می رسد. در عین حال پراید ۱۵۱، در محدوده قیمتی ۴۷ میلیون تومان معامله می شود.

فعالان بازار قیمت تیبا صندوق دار و ساینا دنده ای را به ترتیب ۵۱ میلیون تومان و ۶۰ میلیون و پانصد هزار تومان اعلام کرده اند. بر اساس این گزارش به دلیل نبود قدرت خرید، تقاضا برای خرید خودروهایی با این رنج قیمتی بالاتر از سایر انواع خودروهاست از این رو معامله خودروهای دست دوم در این محدوده بیشتر از سایر انواع خودروها گزارش شده است.

بازدید اپلیکیشن 146 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چرا باید سیم‌کارت‌های اضافی را مسدود کرد؟ چرا باید سیم‌کارت‌های اضافی را مسدود کرد؟
اقتصادی
پدیده سیم‌کارت‌های جعلی و ناقص یا همان سیم‌کارت‌های بدون هویت موضوعی بود که طی سالیان گذشته مشکلات متعددی ایجاد کرده و اقدامات خلاف‌کارانه از جمله کلاهبرداری و حتی قتل صورت گرفت. این موضوع موجب شد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این زمینه به اقدامی جدی دست بزند.با توجه…...
ایرانی‌ها چقدر گوشت و مرغ و دوغ مصرف می‌کنند؟ ایرانی‌ها چقدر گوشت و مرغ و دوغ مصرف می‌کنند؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | در مرداد ۱۳۹۹ یک نظرسنجی از سوی ایسپا به «بررسی سبد غذایی خانوارهای ایرانی» پرداخته است. این نظرسنجی بین ۱۵۷۵ نفر از مردم ایران در سطح کشور اجرا شده است. میانگین سنی پاسخگویان این نظرسنجی ۳۹٫۵ سال بوده است. ۲۶ درصد پاسخگویان در بازه سنی ۲۹-۱۸…...
پایان سال‌ها زیان‌دهی سایپا در سال‌۹۹ پایان سال‌ها زیان‌دهی سایپا در سال‌۹۹
اقتصادی
روزنامه هفت صبح | سایپا تحولات بنیادی خوبی را با انتشار صورت های مالی ۳ ماهه به نمایش گذاشت به طوری که شاهد کاهش حدود نیمی از زیان شرکت به نسبت دوره مشابه سال قبل هستیم. *** ۱۱۵ میلیارد تومان سود ناخالص در سایپا سایپا در ۳ ماهه نخست سال…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید