نماهنگ جدید از خواننده سرود ای‌ایران

فرهنگی
video
نماهنگ جدید از خواننده سرود ای‌ایران

نماهنگ «یا الهی» به مناسبت ماه مبارک رمضان بر اساس ملودی‌ای از لئونارد کوهن تهیه و پخش شده است. از نکات مهم این نماهنگ، حضور اسفندیار قره‌باغی خواننده پیشکسوت موسیقی کشورمان است.
به گزارش تسنیم، این خواننده پیشکسوت که اکنون درگیر بیماری است، درباره سلامت جسمانی‌اش به خبرنگار تسنیم گفت: عمل جراحی کردم و اکنون مراحل شیمی‌درمانی را می‌گذرانم. دچار انسداد روده شده بودم که یک غده را با عمل جراحی از آن خارج و سپس تهالم را تخلیه کردند. حدود سه ماه است که منتظرم تا وضعیت بیمارستان‌ها پس از کرونا عادی شود و بلافاصله عمل جراحی دیگری در پیش خواهم داشت.
وی درباره اوضاع کنونی موسیقی در کشورمان و کارهایی که در سال‌های اخیر خوانده است، تأکید کرد: کارهایی که من تا کنون داشته‌ام، آثار تجاری نبوده‌اند. بیشتر آهنگ‌هایم ملی و انقلابی بوده است. در بسیاری از این آثار هم کسی یار و یاور ما نبوده و سفارشی نداشته‌ایم و بیشتر این آثار را با ابتکار خودم ساخته‌ام.
اسفندیار قره‌باغی درباره فعالیت‌های کنونی‌اش گفت: در حال حاضر قادر به خواندن نیستم. بیماری روی صدایم تأثیر بدی داشته است. گاهی حتی سخن گفتن هم برایم دشوار می‌شود.
گفتنی است اوّلین اجرای رادیویی وی در سال ۱۳۵۰ سرود ای ایران بود که با همکاری ارکستر بزرگ رادیو تلویزیون ملی ایران با رهبری فرهاد فخرالدینی انجام گرفت. اما بی‌تردید اثری که بیش از هر کار دیگر او، از صدا و سیمای ایران پخش شده، سرود آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو با صدای اوست که موسیقی آن را احمدعلی راغب ساخته و شعر آن را حمید سبزواری سروده‌است.

موزیک ویدیوی «یا الهی» با خوانندگی اسفندیار قره‌باغی و امیر فاتح خواننده جوان تبریزی اجرا شده است.

بازدید اپلیکیشن 77 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ماجرای جنجالی حذف بهنوش طباطبایی از یک نمایش ماجرای جنجالی حذف بهنوش طباطبایی از یک نمایش
فرهنگی
ایلنا نوشت: محمد رحمانیان که این روزها نمایش «عشق روزهای کرونا» را روی صحنه برده، شب گذشته گفت که اپیزود «بانو و گربه ملوس» به خواست و اراده‌ شورای نظارت مرکز هنرهای نمایشی و مدیرکل اداره‌ هنرهای نمایشی با مشکل ممیّزی مواجه و حذف شده است؛ اما رئیس شورای ارزشیابی…...
کارگری که به دلیل کرونا، هنرمندی خلاق شد کارگری که به دلیل کرونا، هنرمندی خلاق شد
فرهنگی
ماری می داکانی که ۲۳ سال دارد، پیش از شیوع ویروس کرونا در یک کارخانه واقع در فیلیپین کار می‌کرد اما بحران کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از آن سبب شد تا او شغل خود را در کارخانه از دست بدهد. پس از آن بود که داکانی تصمیم گرفت با…...
‌۱۲‌چهره جنجالی سینمای ایران در ‌‌سال ‌۹۹‌ ‌۱۲‌چهره جنجالی سینمای ایران در ‌‌سال ‌۹۹‌
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، احمد رنجبر | از سالی که سینمای ایران نیمه تعطیل بود، انتظار می‌رود حاشیه‌ها در قیاس با سال‌های پیش کمتر باشد! در عمل اما سال ۱۳۹۹ از نظر جنجال و اتفاق‌های فرامتن کم از سالیان گذشته ندارد. در پرونده امروز ابتدا درباره ۱۲ چهره که خواسته یا…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید