نرخ بلیت هواپیما از چه تاریخی ارزان می‌شود؟

اقتصادی
نرخ بلیت هواپیما از چه تاریخی ارزان می‌شود؟

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: با توجه به کاهش نرخ ارز، از ۲۱ شهریور قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای پر تردد تا ۲۰ درصد هم کاهش می‌یابد.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه کاهش نرخ ارز در روزهای گذشته زمینه ساز کاهش قیمت بلیت هواپیما شده است گفت: به دلیل آنکه بسیاری از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی بر اساس قیمت ارز است در نتیجه با توجه به روند نزولی قیمت ارز شرکت‌های هواپیمایی تصمیمی به کاهش میانگین ۱۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما در تمام مسیرهای داخلی گرفته‌اند.

او ادامه داد: از ۲۱ شهریور ماه قیمت بلیت هواپیما در تمام مسیرهای داخلی به طور متوسط ۱۰ درصد کاهش می‌یابد و در مسیرهای پر تقاضا تا ۲۰ درصد هم کاهش قیمت بلیت ادامه خواهد داشت.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: به طور مثال قیمت بلیت مشهد با توجه به عوارض خروج هم اکنون ۷۵۴ هزار و ۶۰۰ تومان است که در نرخ جدید به ۷۰۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.
او بیان کرد: در صورتی که قیمت ارز همچنان روند نزولی داشته باشد کاهش قیمت بلیت هواپیما ادامه دار خواهد بود و شرکت‌های هواپیمایی جهت تسهیل تردد مسافران و همچنین آسایش آن‌ها تصمیم به کاهش قیمت بلیت هواپیما گرفته‌اند

اسعدی سامانی درباره قیمت بلیت هواپیما در ایام اربعین هم گفت: به دلیل آنکه سوداگران و دلالان، بازار سیاه برای ایام اربعین ایجاد نکنند شرکت‌های هواپیمایی تصمیم گرفته‌اند که نرخ ثابتی برای نجف و کربلا اعلام کنند البته هنوز تصمیم شرکت‌های هواپیمایی قطعی نشده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار کرد: شرکت‌های هواپیمایی از تمامی ظرفیت‌ خود جهت تردد راحت‌تر مسافران استفاده می کنند و با توجه به لغو روادید کشور عراق امسال اشتیاق زائران برای سفر به کربلا و نجف بسیار بیشتر خواهد شد.

اسعدی سامانی تاکید کرد: شرکت‌های هواپیمایی جهت تامین سوخت هواپیماهای خود با فرودگاه نجف رایزنی‌های بسیاری کرده‌اند تا مشکل سوخت در این ایام برای هواپیماهای ایرانی ایجاد نشود.

بازدید اپلیکیشن 40 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

درباره ‌محاکمه متهمان ‌سوء‌استفاده ۱۱ میلیون دلاری‌ درباره ‌محاکمه متهمان ‌سوء‌استفاده ۱۱ میلیون دلاری‌
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | خرید و فروش ۱۱میلیون دلار ارز دولتی در بازار‌ آزاد و کسب منفعت ده‌ها میلیارد تومانی. روز گذشته اولین جلسه دادگاه یک پرونده جدید اخلال در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی موحد برگزار شد. در این پرونده مرتضی فلاح اشتری و ۱۱متهم دیگر محاکمه می‌شوند…...
حاشیه‌های برگزاری دادگاه متهمان بزرگ بانکی حاشیه‌های برگزاری دادگاه متهمان بزرگ بانکی
اقتصادی
روز گذشته بیست‌و‌سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی‌ دیواندری و متهمان دیگری که به پرونده سوءاستفاده از وجوه بانک ملت و پارسیان مشهور است برگزار شد. جلسه را قاضی موحد اینطور شروع کرد که تا الان ۹میلیون دلار رد مال در خصوص بانک پارسیان از طرف متهم مهدی فلاحتیان…...
برنده‌ها و بازنده‌های یارانه ۷۲هزار تومانی برنده‌ها و بازنده‌های یارانه ۷۲هزار تومانی
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | طرح تجمیع یارانه معیشتی و نقدی توسط مجلس پیشنهاد شده اما هنوز نمی‌توانیم آن را نهایی بدانیم. خبر یکی شدن یارانه نقدی و یارانه ‌معیشتی در ابتدا بعضی‌ها را خوشحال کرد؛ چون تعدادی از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها برای آن تیتر افزایش یارانه ۴۵هزار و ۵۰۰تومانی به…...

پاسخ دهید