می‌خواستم جواب ملکه را بدهم ولی گفتم بی‌خیال!

جهان
می‌خواستم جواب ملکه را بدهم ولی گفتم بی‌خیال!

فارس نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی انتخاباتی گفت انتقال سفارت کشورش به قدس اشغالی با مخالفت سران بسیاری از کشورها از جمله ملکه انگلیس مواجه بوده اما او قبل از مشورت و شنیدن نظر آنها کار را تمام کرده است!

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی انتخاباتی شامگاه شنبه در ایالت ویسکانسین، از مخالفت دولت‌های مختلف و ملکه انگلیس با انتقال سفارت به قدس اشغالی گلایه کرد.

ترامپ در این سخنرانی گفت: «تماس‌هایی از پادشاه‌ها و رؤسای جمهور و نخست‌وزیران داشتیم که می‌گفتند، این کار را نکنید قربان. ما نمی‌خواهیم این کار را انجام دهید. اگر انجامش دهید کار وحشتناکی خواهد بود و مشکل ایجاد خواهد کرد».

رئیس جمهور آمریکا افزود: «می‌گفتم چه کسی زنگ زده؟ [می‌گفتند] یک پادشاه، یک امیر، نخست‌وزیرها و رؤسای جمهور و در یک مورد یک ملکه، زنگ زده‌اند. داشتم فکر می‌کردم جواب این یکی (ملکه) را بدهم ولی گفتم بیخیال. می‌خواستند درباره انتقال پایتخت به اورشلیم صحبت کنند. من گفتم این خیلی مهم است، بگویید خودم پنجشنبه با آن‌ها تماس می‌گیرم. سه‌شنبه نشست خبری داشتم و اعلام کردم این کار را می‌کنیم و اورشلیم را به‌عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناختیم».

ترامپ می‌افزاید: «بعد از آن به آن‌ها زنگ زدم، به سران کشورها. [گفتم] بله جناب پادشاه؟ به‌عنوان رئیس جمهور آمریکا چه کاری می‌توانم برایتان انجام دهم؟ [و او پاسخ داد] خب راستش می‌خواستم راجع به اسرائیل با شما صحبت کنم ولی دیگر آن را اعلام کرده‌اید. [گفتم] اوه یا مسیح کاش زودتر زنگ بودم. بله، من آن‌ها را نا امید برگرداندم».

ترامپ روز ۱۵ آذر سال ۱۳۹۶ قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و اعلام کرد که قصد دارد سفارت کشورش را از تل‌آویو به این شهر منتقل کند.

این تصمیم با مخالفت‌ها و محکومیت‌های گسترده جهانی مواجه شد و دو هفته بعد، روز ۳۰ آذرماه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ۱۲۸ رأی موافق و ۹ رأی مخالف قطعنامه‌ای را در محکومیت آن به تصویب رساند.

در حال حاضر، رژیم صهیونیستی بعد از شناسایی قدس به عنوان پایتخت این رژیم توسط آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس، با حمایت‌های دولت ترامپ قصد دارد ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند.

بازدید اپلیکیشن 59 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

فهرست کامل رهبران جهان که به‌کرونا مبتلا شده‌اند فهرست کامل رهبران جهان که به‌کرونا مبتلا شده‌اند
جهان
تعدادی از رهبران و مقامات کشورهای دنیا نتوانسته‌اند از بیماری کرونا بگریزند و هر یک از آنها به نوع خفیف تا شدید این بیماری مبتلا شده‌اند. دونالد ترامپ اخیرا به جمع رهبرانی در دنیا پیوست که به بیماری کوید۱۹ مبتلا شده‌اند و به نظر می‌رسد فهرست مقاماتی که گرفتار این…...
ببینید | عذرخواهی بی‌سابقه رهبر کره‌شمالی از مردم ببینید | عذرخواهی بی‌سابقه رهبر کره‌شمالی از مردم
جهان
در رویدادی بی‌سابقه رهبرکره شمالی با چشمانی گریان و چهره‌ای محزون از مردم کره شمالی به سبب آنکه نتوانسته است وضعیت‌ معیشتی‌شان را بهبود ببخشد، عذرخواهی کرد. اوخطاب به مردم گفت: خجالت‌ می‌کشم که نتوانستم شما را از شرایط سخت خارج کنم و تلاشم کافی نبوده است. رهبر کره‌شمالی در…...
کویت‌ چگونه ‌به یک غول نفتی ثروتمند تبدیل شد؟ کویت‌ چگونه ‌به یک غول نفتی ثروتمند تبدیل شد؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مصطفی آرانی | یک: روند افزایش نرخ ارز اگر به همین منوال پیش برود؛ دینار کویت اولین ارزی خواهد بود که هر واحد از آن یک میلیون ریال یا صد هزار تومان خواهد شد. در حال حاضر یعنی بعدازظهر چهارشنبه، هر دینار کویت ۹۷ هزار و ۱۰۰…...

پاسخ دهید