موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران باید عمل گرایانه باشد

سیاسی
موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران باید عمل گرایانه باشد

وزیر دفاع ایران با موضع گیری به اظهارات اخیر«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس مبنی بر لزوم پرداخت بدهی این کشور به ایران گفت: موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران بایدعملگرایانه باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ حاتمی، وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ارتباط با موضع اخیر وزیردفاع انگلیس گفت: باوجود اینکه آقای بن والاس وزیردفاع انگلیس مجددا بر تسویه قراردادهای نظامی بین طرفین و لزوم پرداخت بدهی پس از چهل و دو سال به جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده است اما همواره بین مواضع مقامات انگلیس و اراده عملی فاصله وجود داشته. موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران باید عملگرایانه باشد.

امیرسرتیپ حاتمی افزود: باتوجه به آرای دادگاه و تعهدات قراردادی وگفتگوهای متعدد طرفین درباره راهکارهای عملی برای تسویه بدهی ها، محدودیت های ناشی از تحریم های ظالمانه مانع اصلی نیست و انتظار به حق ملت ایران لزوم اراده عملی دولت انگلیس برای پایان دادن به این موضوع از طریق راهکارهایی است که درگفتگوهای طرفین مطرح می باشد.

گفتنی است: «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس دیروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با شبکه رادیویی «تایمز» انگلیس تصریح کرد که باید بدهی‌های جمهوری اسلامی ایران باید پرداخت شود.
این بدهی مربوط به قرار داد ایران و انگلیس در دهه ۱۹۷۰ میلادی برای تحویل ۱۵۰۰ تانک چیفتن و ۲۵۰ خودروی زرهی به طرف ایرانی بوده است.

بازدید اپلیکیشن 8 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آیا گره توافق ایران و آمریکا باز خواهد شد؟ آیا گره توافق ایران و آمریکا باز خواهد شد؟
سیاسی
اعضای برجام روز سه‌شنبه در چارچوب هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام توافق کردند تا دو گروه کارشناسی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در خصوص جنبه‌های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم ها مذاکره کرده و نتیجه را به کمیسیون گزارش کنند. امروز جمعه بیستم فروردین ماه نیز قرار است…...
اشتباهات سریال گاندو درباره مفهوم و هدف FATF اشتباهات سریال گاندو درباره مفهوم و هدف FATF
سیاسی
خبرآنلاین نوشت: پخش سریال گاندو۲ از شبکه سه سیما در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰، تاکنون واکنش‌ها و حواشی بسیار زیادی آنهم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در پی داشته است . در این سریال به مباحث جنجالی از جمله اختلاف افکنی سرویس‌های جاسوسی میان شیعه و سنی در مناطق مرزی، مذاکرات…...
پیام فرمانده کل ارتش خطاب به وزیر اطلاعات پیام فرمانده کل ارتش خطاب به وزیر اطلاعات
سیاسی
امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران سالروز ولادت باسعادت حضرت مهدی "عج" و روز سربازان گمنام امام زمان را به وزیر اطلاعات تبریک گفت. به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، متن پیام بدین شرح است: بسم الله الرحمن…...

پاسخ دهید