مقایسه قیمت واکسن کرونا مدرنا و فایزر

سلامت و زندگی
مقایسه قیمت واکسن کرونا مدرنا و فایزر

رئیس شرکت بیوتکنولوژی ایالات‌متحده در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه آلمانی Welt am Sonntag اعلام کرده است که دولت‌ها مجبورند بین ۲۵ تا ۳۷ دلار به ازای هر دوز واکسن ویروس کرونا هزینه کنند.

مدیرعامل شرکت مدرنا (Moderna) گفت: “این قیمت با توجه به هزینه‌های سیستم بهداشتی، وقتی شخص به بیماری کووید-۱۹ مبتلا می‌شود، عادلانه است. اما قیمت نهایی هر دوز به‌اندازه سفارش بستگی دارد. هزینه واکسن ما تقریبا مشابه واکسن آنفلوآنزاست که بین ۱۰ تا ۵۰ دلار است. ”

قیمت واکسن مدرنا از ماه آگوست، زمانی که شرکت مستقر در ماساچوست اعلام کرد که دوز واکسن کرونا بین ۳۲ تا ۳۷ دلار است تغییر زیادی نکرده است. این شرکت گفت که این مقدار کمتر از ارزش واقعی واکسن است اما هدف این است که قیمت کنترل همه‌گیری ارزان‌تر از شیوع غیرکنترل ویروس باشد. بااین‌حال، قیمت واکسن مدرنا تقریبا دو برابر داروساز آمریکایی فایزر (Pfizer) و شرکت بیوتکنولوژی بیو اند تک (BioNTech) آلمان است. گفته می‌شود این شرکت‌ها در نظر دارند برای هر دوز ۲۰ دلار دریافت کنند.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت: اتحادیه اروپا در نظر دارد واکسن مدرنا و همچنین واکسن تولیدشده توسط فایزر و بیو اند تک را برای واکسیناسیون تایید کند.

در اوایل این ماه، مدرنا گفت: واکسن آن ۹۴.۵ درصد در برابر ویروس کرونا موثر است، سطح مشابهی از کارایی که فایزر و بیو اند تک وعده داده است. همچنین اعلام کرد که قصد دارد در هفته‌های آینده نامزد واکسن خود را برای مجوز استفاده اضطراری در آمریکا ارائه دهد.

بازدید اپلیکیشن 43 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

همه چیز درباره تست‌های ۳۰دقیقه‌ای کرونا + هزینه همه چیز درباره تست‌های ۳۰دقیقه‌ای کرونا + هزینه
سلامت و زندگی
مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت ضمن ارائه توضیحاتی درمورد تست‌های تشخیص سریع کرونا، گفت: همچنان روش استاندارد طلایی و مرجع تشخیص قطعی کرونا، تست‌های PCR است. دکتر سیامک سمیعی در مورد تفاوت رپید تست‌ها (تستهای سریع کرونا) با تست‌های PCR، گفت: نمونه مورد استفاده برای انجام آزمایش تشخیص سریع…...
اگر کرونا دارید، زنجبیل و دارچین «نخورید» اگر کرونا دارید، زنجبیل و دارچین «نخورید»
سلامت و زندگی
ایسنا: اگر کرونا دارید، زنجبیل و دارچین «نخورید»مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مصرف زنجبیل و دارچین برای مبتلایان به کرونا مناسب نیست اگرچه این ادویه‌ها به خاطر طبع گرمشان اثر پیشگیرانه دارد اما در زمان ابتلا به کرونا به دلیل مشکلات ریوی و تنفسی مصرف آن‌ها توصیه…...
ببینید | ادامه فعالیت مترو بعد از ساعت مقرر ببینید | ادامه فعالیت مترو بعد از ساعت مقرر
اجتماعی
متروی تهران سه‌شنبه شب بدون توجه به محدودیت‌های جدید کرونایی همچنان فعال بود! منبع: خبرنگاران جوان...

پاسخ دهید