مزایای شگفت انگیز ماست

سلامت و زندگی
مزایای شگفت انگیز ماست

ماست یکی از فرآورده های لبنی است که پروتئین و کلسیم مورد نیاز بدن را تأمین می کند و می تواند باکتری های روده سالم را تقویت کند.

به گزارش شفقنا، مزایای ماست از محافظت در برابر پوکی استخوان تا تسکین بیماری روده تحریک پذیر و کمک به هضم غذا متغیر است، البته اینها به نوع ماست مصرفی نیز بستگی دارد.

ماست می تواند یک افزودنی خوشمزه و مغذی برای هر رژیم غذایی باشد. در سال ۲۰۱۴، محققان دریافتند که مصرف ماست ممکن است به محافظت در برابر دیابت نوع ۲ کمک کند.

انواع مختلف ماست:

ماست کم چرب یا بدون چربی: ماست کم چرب یا کم چرب با شیر ۲ درصد تهیه می شود.

کفیر

کفیر یک ماست مایع برای نوشیدن است. این ماده حاوی پروبیوتیک است و با اضافه کردن دانه های کفیر به شیر آماده می شود.

ماست یونانی

ماست یونانی پروتئین بالاتری نسبت به سایر ماست ها دارد، اما حاوی کلسیم کمتری است.

ماست یونانی ضخیم و خامه ای است. این ماده می تواند در مقابل گرما بهتر از ماست معمولی مقاومت کند و اغلب در پخت و پز به سبک مدیترانه ای استفاده می شود.

ماست غیر لبنی

گزینه های ماست غیر لبنی شامل ماست سویا و ماست شیرنارگیل است.

ماست می تواند طیف وسیعی از مواد مغذی مهم را ارائه دهد.

پروبیوتیک

پروبیوتیک نوعی باکتری سالم است که به نفع روده مفید است. آنها به تنظیم دستگاه گوارش و کاهش گاز، اسهال، یبوست و نفخ کمک می کنند.

برخی تحقیقات نشان داده اند که پروبیوتیک ها می توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند ، به مدیریت وزن کمک کنند و خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند.

مصرف ماست و سایر غذاهای پروبیوتیک ممکن است باعث افزایش جذب ویتامین ها و مواد معدنی شود.

کلسیم

کلسیم برای رشد و نگهداری استخوانها و دندانهای سالم ضروری است. همچنین برای لخته شدن خون، بهبود زخم و حفظ فشار خون طبیعی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

غذاهای سرشار از کلسیم بهتر است وقتی با یک منبع ویتامین D جفت شوند، زیرا ویتامین D به روده کوچک و به جذب کلسیم کمک می کند.

بهترین نوع ماست، ماست ساده و بدون چربی است .

بازدید اپلیکیشن 113 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مردم در سال گذشته چقدر ماست و بستنی مصرف کردند؟ مردم در سال گذشته چقدر ماست و بستنی مصرف کردند؟
اقتصادی
نظرسنجی‌های مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، گویای آن است که ۳۹.۳ درصد مردم در یک سال گذشته چند روز در هفته بستنی مصرف کرده‌اند و ۴۲.۳ درصد مردم نیز در یک سال گذشته هر روز ماست مصرف کرده‌اند. به گزارش ایسنا، در بخشی از نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران…...
مصرف «ماست» در چه صورتی خطرناک می‌شود؟ مصرف «ماست» در چه صورتی خطرناک می‌شود؟
سلامت و زندگی
تسنیم نوشت: متاسفانه برخی از پزشکان در طب نوین، به بیماران بلغمی یا سودایی، مصرف ماست و لبنیات را تاکید می‌کنند در حالیکه از نقطه‌نظر طب سنتی این تجویز پزشکان اکادمیک کاملا اشتباه است و ... امروزه خوردن "ماست" در کنار غذا برای خیلی‌ها تبدیل به یک عادت شده است…...
کاهش وزن با کمک رژیم ماست کاهش وزن با کمک رژیم ماست
سلامت و زندگی
مصرف ماست به عنوان بخشی سالم از یک رژیم غذایی در نظر گرفته می شود زیرا دارای پروبیوتیک ها، مواد معدنی، ویتامین ها و همچنین پروتئین است. دنبال کردن رژیم ماست روشی خوب برای بازگرداندن تعادل به دستگاه گوارش و کمک به کاهش وزن است. رژیم ماست بر آثار سلامت…...

پاسخ دهید