مرگ زهرا نصوری خودکشی یا قتل ناموسی؟

اجتماعی
مرگ زهرا نصوری خودکشی یا قتل ناموسی؟

فرارو: طی روز‌های گذشته یک دختر دانش‌آموز در شهر بنک از توابع کنگان در استان بوشهر توسط برادرش تحت عنوان اقدام ناموسی به قتل رسید! این تیتر خبر داغ رسانه‌ها در چند روز اخیر بوده است. اما ماجرای قتل زهرا نصوری چیست؟

چندی پیش خبر قتل یک دختر دانش‌آموز توسط برادرش به دلایل ناموسی در شهر بنک از توابع کنگان جنجال‌های زیادی در فضای مجازی و رسانه‌ها به پا کرد. این در حالی است که فرمانده انتظامی شهرستان کنگان این خبر را تکذیب و آن را شایعه دانست.

قتل ناموسی در کنگان تکذیب شد
سرهنگ رهام رضایی دراین‌باره اظهار داشت: «دو روز پیش خبری مبنی بر خودکشی دختر نوجوانی به مرکز فوریت‌های پلیس اعلام شد که تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به همراه مقام قضایی در محل حادثه حضور یافتند».

وی افزود: «در بررسی‌های اولیه، معاینه جسد و محل وقوع خودکشی، هیچ‌گونه علائمی دال بر وقوع قتل در بدن این دختر نوجوان مشاهده نشد و جسد وی برای بررسی‌های بیشتر و یافتن علت تامه فوت در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفت».

سرهنگ رهام رضایی در ادامه افزود: «مطالبی در فضای مجازی توسط رسانه‌های دشمن مطرح می‌شود، مبنی بر اینکه دختر نوجوان چند روز پیش باانگیزه ناموسی توسط برادرش کشته‌شده و پزشکی قانونی نیز خفگی آن را تایید کرده است که این مطالب شایعه بوده و تکذیب می‌شود».

فرمانده انتظامی شهرستان کنگان با اشاره به اینکه پس از اعلام خودکشی، پرونده مقدماتی تشکیل و یک تیم ویژه از کارآگاهان پلیس رسیدگی به پرونده را برعهده‌گرفته‌اند، افزود: «خانواده متوفی در اظهارات خود به‌صراحت اعلام کرده‌اند که موضوع فوت فرزندشان خودکشی است».

سرهنگ رضایی در پایان بابیان اینکه انتشار چنین اخباری در فضای مجازی و رسانه‌های معاند علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی تنها باهدف برهم زدن جو روانی جامعه صورت می‌گیرد، افزود: «نتیجه اقدامات بعدی متعاقباً اعلام خواهد شد».

شهرستان کنگان یکی از شهرستان‌های کم برخوردار استان بوشهر است. استان بوشهر در مقایسه با استان‌های کشور، در خصوص خودکشی و قتل‌های ناموسی آمار بالایی دارد. مردم در این مناطق هنوز طبق رسم و رسومات قدیمی خود زندگی می‌کنند.

برخی رسانه‌ها این خبر را به قتل رومینا گره‌زده‌اند و با انتقاد از قتل‌های ناموسی در ایران، آن را موردانتقاد شدید خود قرار داده‌اند. با توجه به اینکه خبر قتل این دختر نوجوان توسط یک منبع مطلع منتشرشده است، اما این خبر توسط فرمانده انتظامی شهرستان کنگان تکذیب شد.

این مقام انتظامی انتشار قتل زهرا نصوری را باانگیزه برهم زدن جو روانی مردم می‌داند، درحالی‌که برخی رسانه‌ها، با اعلام موضع خود در برابر زن‌ستیزی و فرهنگ غلط و جهالت، این اقدامات را محکوم می‌کنند.

بازدید اپلیکیشن 78 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

محدودیت‌های جدید برای مقابله با کرونا درراه است محدودیت‌های جدید برای مقابله با کرونا درراه است
اجتماعی
علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران بر لزوم اتخاذ تصمیمات جدیدتر برای مقابله با کرونا و اعمال محدودیت بیشتر در تهران تاکید کرد....
هشدار! ‌روایت آزاردهنده از ماجرای دختر آبادان هشدار! ‌روایت آزاردهنده از ماجرای دختر آبادان
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، فاطمه‌رجبی | ویدئو آنقدر خون و خشونت دارد که اینستاگرام قبل از اینکه اجازه بدهد آن را ببینید به شما هشدار می‌دهد. اینطور می‌شود که تقریبا آخرین ساعت‌های پنجشنبه‌شب ایرانی‌های گوشی‌به‌دست پر می‌شود از هشدارهای اینستاگرام و توئیت‌های خشمگین کاربرانی که ویدئوی «دختر آبادان» را دیده بودند.…...
ظهور ‌طبقه متوسط مشهدی در تشییع شجریان ظهور ‌طبقه متوسط مشهدی در تشییع شجریان
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، مصطفی آرانی | مشهد دیروز میزبان تشییع پیکر محمدرضا شجریان بود. خواننده موسیقی اصیل ایرانی که به راستی می‌توان او را خواننده کلاسیک طبقه متوسط ایران دانست. شجریان خود نیز در پیوندی وثیق با این طبقه متوسط بود و رفتاری که در هشتاد و هشت انجام داد،…...

پاسخ دهید