مراقب باشید؛ ویروس کرونا روی هوا هم هست

سلامت و زندگی
مراقب باشید؛ ویروس کرونا روی هوا هم هست

سازمان بهداشت جهانی دیروز با صدور یک راهنمای جدید به صورت ضمنی و محتاطانه فرضیه انتقال هوایی ویروس کرونا را تایید کرده است.

سازمان بهداشت جهانی پس از دریافت نامه هشدار از سوی دهها دانشمند درباره امکان انتقال ویروس از روی هوا، دیروز اعلام کرد شواهد بیشتری مبنی بر انتقال هوایی ویروس کرونا به دست آمده است.

به گزارش عصرایران، سازمان بهداشت جهانی احتمال انتقال هوایی ویروس کرونا را به طور ضمنی تایید کرده اما همچنان تاکید کرده راه اصلی انتقال ویروس کرونا از طریق قطرک های تنفسی فرد آلوده است که از طریق سرفه و عطسه و یا حرف زدن در فضای اطراف منتشر می‌شود.

این سازمان در توصیه‌های به روز شده خود درباره ویروس کرونا، دیروز (پنج‌شنبه) قرار گرفتن طولانی مدت در محیط‌های بسته و پرازدحام را به عنوان یکی از راه‌های احتمالی انتقال ویروس ذکر کرده و در راهنمای جدیدی در وب سایت خود نوشت؛ شواهدی از امکان انتقال ویروس از طریق هوا در مکان‌های بسته و شلوغ و فاقد تهویه مناسب وجود دارد.

پیش از این سازمان بهداشت جهانی گفته بود که انتقال هوایی ویروس کرونا فقط در مکان‌هایی چون بیمارستان و یا آزمایشگاه‌ها و در طی اقدامات معین پزشکی مانند لوله گذاری تنفسی به بیماران بدحال کرونایی، نگران کننده است.

سازمان بهداشت جهانی این هفته پس از دریافت نامه ۲۳۹ دانشمند از کشورهای مختلف جهان مبنی بر امکان انتقال ویروس از طریق هوا گفته بود این موضوع نیازمند بررسی و مطالعه بیشتر است و این سازمان این موضوع را بررسی می‌کند.

اما به فاصله ۲ روز سازمان بهداشت جهانی دیروز راهنمای جدیدی در این باره منتشر کرد و به صورتی محتاطانه هشدار داده احتمال انتقال هوایی ویروس کرونا وجود دارد؛ هر چند این سازمان بار دیگر تاکید کرده این موضوع نیازمند بررسی و مطالعه شواهد بیشتری است.

سازمان در این راهنمای جدید اذعان کرده که برخی گزارش‌ها از انتقال بیماری در رستوران‌ها، کلاس‌های ورزشی وباشگاه‌های ورزشی و بدنسازی وجود دارد که حاکی از احتمال انتقال هوایی ویروس است.

پیبشتر سازمان بهداشت جهانی انتقال از طریق قطرک‌های تنفسی از طریق فرد ناقل (هنگام گفتگو از نزدیک) و یا سطوح را به عنوان را اصلی‌ترین راه‌های انتقال ویروس کرونا مورد شناسایی قرار داده بود.

تایید ضمنی احتمال انتقال ویروس از طریق هوا از سوی سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد جامعه جهانی برای مبارزه با شیوع این ویروس راه بسیار دشواری در پیش رو دارد و مداخلاتی چون قرنطینه و جلوگیری از تراکم جمعیت یکی از موثرترین روش‌ها برای سرکوب این ویروس است.

بازدید اپلیکیشن 231 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بهترین میوه‌ها برای افراد مبتلا به دیابت بهترین میوه‌ها برای افراد مبتلا به دیابت
سلامت و زندگی
افراد مبتلا به دیابت باید به مصرف میوه خود توجه داشته باشند اما به طور کلی، میوه همچنان بخش مهم و سالمی از هر رژیم غذایی برای مدیریت دیابت محسوب می شود. عصر ایران: افراد مبتلا به دیابت باید رژیم غذایی خود را به دقت کنترل کنند تا سطوح قند…...
آیا غذا پختن با سیب‌زمینی‌های جوانه زده خطری ندارد؟ آیا غذا پختن با سیب‌زمینی‌های جوانه زده خطری ندارد؟
سلامت و زندگی
غذاهای بسیاری را می‌شود با ترکیب سیب‌زمینی و مواد خوراکی تهیه کرد. به دلیل مصرف بالای سیب‌زمینی ممکن است ما به صورت عمده این محصول را خریداری و برای مدت زمان طولانی‌ نگه داریم. قبل از هر چیزی باید بدانیم که نباید سیب‌زمینی و پیاز را در یخچال و زیر…...
هفت راه برای سالم نگه داشتن ناخن‌ها هفت راه برای سالم نگه داشتن ناخن‌ها
سلامت و زندگی
مراقبت منظم از ناخن‌ها باعث حفظ سلامت آنها می‌شود. برنامه مراقبت از ناخن شما حتما نباید خیلی گران یا زمان‌بر باشد بلکه می‌توانید با انجام چند کار ساده و ارزان، ناخن‌های خود را سلامت نگهدارید و نیازی به مانیکورهای مکرر برای زیبا نشان دادن آن نداشته باشید.   مرطوب‌کننده بزنید…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید