دانلود اپلیکیشن هفت صبح

رونمایی از مستند «ره صدساله»، در پردیس سینمایی ایران مال

بنگاه ها
رونمایی از مستند «ره صدساله»، در پردیس سینمایی ایران مال

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، “ره صد ساله” مستندی است از صد سال تلاش برای تاسیس و اعتلای نخستین بانک مردمی کشور که با صدای نصر الله مدقالچی روایت شده است.
این مستند به شرایط تاسیس و شکل گیری بانک ملی ایران در اوایل قرن چهاردم، همزمان با نفوذ مالی انگلیس و روسیه در کشور پرداخته است.
طرح و تهیه کنندگی این مستند با مهدی محمدی و موسسه سبز افرنگ فیلم بوده است که معین کریم الدینی آن را نویسندگی و کارگردانی کرده است.
استفاده گسترده از منابع مکتوب تاریخی و تصاویر بکر آرشیوی در کنار تصاویر بازسازی شده و تولیدی از ویژگی های این مستند یک ساعته است.
موسیقی مستند “ره صد ساله” را کارن همایونفر ساخته و تدوین آن هم برعهده محمد جواد گلزاری بوده است.
در این مستند علاوه بر شکل گیری بانک ملی ایران به روند مدرن شدن و پیشرفت های آن در کنار توسعه فن آوری های نو و خدمات بانکی هم پرداخته شده است.
پژوهش و ساخت این مستند به سفارش بانک ملی ایران بیش از ۱۸ ماه زمان برده است
در ادامه این گزارش محمد رضا حسین زاده با تاکید بر این که تاریخ بانک ملی ایران به همه کشور مربوط است، اهمیت تاسیس این بانک را همردیف با ملی شدن صنعت نفت دانست و اظهار کرد: بانک ملی ایران تنها یک نهاد اقتصادی نیست، بلکه یک موسسه نهاد ساز است که از جمله آنها می توان به تاسیس بانک کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه، بانک مسکن و بانک مرکزی از درون بانک ملی ایران اشاره کرد.
وی لزوم ساخت مستندهای دیگر برای روایت کردن بخش های مغفول فعالیت بانک ملی ایران از جمله ساختمان های بانک را یادآور شد و گفت: استفاده از ظرفیت فیلم برای روایت کردن بخشی از تاریخ بانک، اقدام درستی بود و «ره صد ساله»، اثری ماندگار برای نسل های بعدی است .
حسین زاده به اقدامات گسترده بانک ملی ایران در پرداخت تسهیلات، ایجاد اشتغال، کمک به بنگاه های اقتصادی، توسعه زیرساخت های کشور و … نیز اشاره کرد و با بیان این که بخش قابل توجهی از توسعه کشور مدیون کمک های دیرینه بانک ملی ایران بوده و هست، افزود: همه این موارد که در حافظه تاریخی بسیاری از کارکنان و مدیران بانک ملی ایران است، باید استخراج شده و به صورت مدون در اختیار مخاطبان قرار گیرد.
مدیرعامل بانک ملی ایران حرکت این بانک به سمت بانکداری حرفه ای را استراتژی کنونی این نهاد خواند و با بیان این که توسعه بانکداری الکترونیک، استفاده از اپلیکیشن ها، ارائه خدمات به نوجوانان در قالب کانون جوانه ها، راه اندازی ملی پلاس و … این بانک را به یکی از پیشرفته ترین بانک های منطقه تبدیل کرده است، گفت: بانک ملی ایران مظهر نظم و انضباط در نظام اداری کشور است و این روند در همه فعالیت های بانک جریان دارد.

بازدید اپلیکیشن 2 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید