مدل گوشی درباره شخصیت ما چه می‌گوید؟

سلامت و زندگی
مدل گوشی درباره شخصیت ما چه می‌گوید؟

تلفن‌های هوشمند به بخشی از هویت ما تبدیل شده‌اند. خیلی از ما بیش از پنج ساعت در روز را با آن‌ها می‌گذرانیم. اما تلفن‌های هوشمند دربارهٔ اینکه ما چطور آدمی هستیم، چه می‌گویند؟

گروهی از محققان دانشگاه لینکلن و دانشگاه لنکستر، ۵۰۰ نفر از کاربران اندروید و آیفون و چگونگی رفتار آن‌ها را نسبت به تلفن‌های‌شان بررسی کردند. آن‌ها دریافتند که تلفن هوشمندی که انتخاب می‌کنیم، جنبه‌های مشخصی از شخصیت ما را آشکار می‌کند.

دستگاه‌های آیفون و اندروید بیش از ۹۰ درصد تلفن‌های هوشمندی است که در جهان به فروش می‌رسند. گوگل اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل تلفن هوشمند سال ۲۰۱۸ در جهان بوده است و بیش از ۸۸ درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده است.

سیستم عامل اپل با فاصلهٔ زیاد و ۱۲ درصد از سهم بازار جهانی، جایگاه دوم را دارد. برای مثال، محققان دریافتند که کاربران اندروید صادق‌تر از کاربران آیفون هستند. اما کاربران دستگاه‌های آیفون جوان‌ترند و در مقایسه با کاربران اندروید آزاد‌اندیش‌ترند.

بیشتر زنان عاشق آیفون هستند. این تحقیق نشان داد که زنان دو برابر مردان دوست دارند تا آیفون داشته باشند، اما دلیل این موضوع در تحقیق روشن نشده است. از طرف دیگر، کاربران اندروید، بیشتر مردان مسن‌تر هستند.
اما چطور امکان دارد که انتخاب تلفن همراه جنبه‌هایی از شخصیت شما را آشکار کند؟ محققان این را انتخابی می‌دانند که هر فردی با آن می‌تواند ویژگی‌های شخصی خود را بیان کند. هدر شاو، سرپرست تیم تحقیق می‌گوید:”بیش از پیش برای ما روشن شده است که تلفن‌های هوشمند نمونهٔ دیجیتالی کوچک کاربران خود هستند”

“بسیاری ما از این که دیگران بخواهند از تلفن همراه ما استفاده کنند ناراحت می‌شویم، چون می‌تواند مطالب بسیاری را در مورد ما آشکار کند”. این تحقیق دریافت که کسانی که به آیفون‌شان چسبیده‌اند پولدار‌تر از کاربران اندروید هستند و مشاهده شد که کاربران آیفون بسیار تلاش می‌کنند که تلفن آن‌ها تشخص و موقعیت اجتماعی آن‌ها را نشان دهد.

آن‌ها همچنین به ابراز سطوح بالاتر احساسات عاطفی تمایل دارند. محققان در تحقیقات خود گامی به پیش برداشتند و برنامه‌ٔ کامپیوتری طرح کردند که می‌توانست نوع تلفن هوشمند فرد را بر مبنای یافته‌ها و اطلاعات دریافتی حدس بزند.

دیوید الیس، یکی از محققان، در مصاحبه با سی‌نت CNET، گفت:”ما می‌توانیم یک مدل آماری بسازیم و بعد از پرسیدن چند پرسش از افراد دربارهٔ خودشان، حدس بزنیم چه نوع تلفن همراهی در جیب‌شان است و بیش از ۷۰ درصد مواقع این حدس درست است”.
با اینکه موضوع حریم خصوصی و جمع‌آوری اطلاعات امروزه مطرح است، اما الیس و گروهش نتیجه گرفته‌اند که اطلاعات اساسی دربارهٔ افراد هنوز ” از همین موضوع سادهٔ انتخاب افراد در نوع سیستم تلفن همراه‌شان” به دست می‌آید.

منبع: فرادید

بازدید اپلیکیشن 131 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

۶ نشانه ساده کروناویروس که ناگهان خطرناک می‌شوند ۶ نشانه ساده کروناویروس که ناگهان خطرناک می‌شوند
سلامت و زندگی
برخی علائم ساده کرونا می‌توانند بسیار خطرناک باشند. البته اگر نسبت به شرایط سلامتی خود آگاه باشید می‌توانید امیدوار باشید روند بهبودی شما بسیار بهتر از حد انتظار باشد، با این حال بی توجهی به برخی علائم کرونا پیامد‌هایی جدی دارد.   ۱-لخته شدن خون و سکته‌های مغزی دکتر کریستوفر…...
واکنش وزارت بهداشت به ادعای درمان کرونا توسط زنبور واکنش وزارت بهداشت به ادعای درمان کرونا توسط زنبور
سلامت و زندگی
قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان این‌که هیچ داروی مؤثری برای کرونا وجود ندارد، توضیحاتی درباره ادعای تأثیر "نیش زنبور" بر درمان بیماری کرونا ارائه کرد. دکتر شاهین آخوندزاده درباره ادعای مطرح شده در رسانه ملی مبنی بر تأثیر نیش زنبور بر درمان بیماری کرونا اظهار…...
ویروس کرونا؛ مهمانی که صاحبخانه شد ویروس کرونا؛ مهمانی که صاحبخانه شد
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح، حمید رستمی‌ | کلامی‌ منسوب به امیر کبیر با این مضمون:«ابتدا فکر می‌کردم مملکت وزیر دانا می‌خواهد، بعد فکر کردم شاید شاه دانا می‌خواهد، اما اکنون می‌فهمم که ملت دانا می‌خواهد!» مدت‌هاست در فضای مجازی می‌چرخد و از این صفحه به آن صفحه می‌رود هر کس با…...

پاسخ دهید