مجوز واردات واکسن به ۳۵ شرکت خصوصی داده شد

سلامت و زندگی
مجوز واردات واکسن به ۳۵ شرکت خصوصی داده شد

سازمان غذا و دارو اعلام کرد هیچ شرکت خصوصی متقاضی واردات واکسن بابت اخذ مجوز سازمان غذا و دارو مشروط به تکمیل بودن مدارک معطل نمی‌ماند.

به گزارش خبرآنلاین، شرکت‌های متقاضی واردات واکسن کرونا در صورت ارائه مستندات قانونی و تائید شده توسط نهادهای ذیربط در خصوص اصالت واکسن نه تنها معطل صدور مجوز سازمان غذا و دارو نمی‌ماند؛ بلکه در کوتاه‌ترین زمان این سازمان نسبت به بررسی و صدور مجوزهای لازم اقدام می‌کند.

البته متذکر می‌شود تاکنون در سراسر دنیا تأمین واکسن صرفاً تحت نظارت مستقیم دولت‌ها در حال انجام بوده و هیچ گزارشی مبنی بر موفقیت بخش خصوصی در خرید واکسن دریافت نشده است.

بدیهی است سازمان غذا و دارو در صورت ارائه حداقل اسنادی که کیفیت و اصالت این واکسن‌ها را تائید نماید از خرید و واردات آنها توسط بخش خصوصی همچون سابق استقبال و حمایت می‌کند. البته آنچه حساسیت موضوع را مضاعف نموده است اعلام سازمان جهانی بهداشت به سازمان‌های مسئول پیرامون وجود ۲۰۰ میلیون واکسن تقلبی کرونا در جهان است که دقت بیشتری را طلب می‌کند.

لازم به ذکر است که تاکنون ۴۹ درخواست واردات واکسن توسط شرکت‌های خصوصی به این سازمان ارسال شده که ۳۵ مورد از آنها با ارائه حداقل اسنادی که شرکت‌های متقاضی ارائه کرده‌اند، معرفی نامه از اداره کل داروی سازمان غذا و دارو دریافت کرده‌اند.

بازدید اپلیکیشن 13 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

این هفت ادویه لاغرمان می‌کند این هفت ادویه لاغرمان می‌کند
سلامت و زندگی
مصرف ادویه‌ها یک راه ساده و آسان برای سرعت بخشیدن به سوخت‌وساز بدن و از دست دادن چربی‌های اضافه است. ادویه‌ها نه‌تنها منجر به کاهش وزن می‌شوند، بلکه از بیماری‌های مزمن نظیر فشار خون بالا، دیابت نوع ۲، حمله قلبی و... پیشگیری می‌کنند: زنجبیل: نه‌تنها نقش مهمی در سوزاندن چربی‌های…...
پنج ماده غذایی عالی برای کاهش استرس پنج ماده غذایی عالی برای کاهش استرس
سلامت و زندگی
استرس مزمن می‌تواند آسیب جدی به سلامت جسمی و روحی افراد وارد کند و خطر ابتلا به بیماری‌هایی چون بیماری قلبی و افسردگی را افزایش دهد. شاید بهتر باشد برای تسکین استرس‌های روزمره، کمی رژیم غذایی خود را تغییر دهید. خبرآنلاین نوشت: «مواد غذایی مفید و ضد استرسی وجود دارند…...
تازه‌ترین نقشه کرونایی کشور؛ شهرستان‌ِ آبی نداریم تازه‌ترین نقشه کرونایی کشور؛ شهرستان‌ِ آبی نداریم
سلامت و زندگی
مطابق آخرین اعلام وزارت بهداشت تعداد شهرستان‌های قرمز کرونایی کاهش یافته است. بر اساس اعلام اپلیکیشن ماسک با کاهشی‌شدن روند بستری در بسیاری از نقاط کشور، از امروز تعداد شهرستان‌های قرمز به ۱۰۲ شهرستان کاهش یافت. علاوه‌ بر آن ۲۳۵ شهرستان نارنجی و ۱۱۱ شهرستان زرد هستند. با افزایش مبتلایان…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید