دانلود اپلیکیشن هفت صبح

ماموریت شاگردان فرهاد مجیدی برای شکستن طلسم ۱۲۳۲روزه استقلال

ورزشی
ماموریت شاگردان فرهاد مجیدی برای شکستن طلسم ۱۲۳۲روزه استقلال

استقلال سه سال و چهار ماه و ۱۴ روز است که نتوانسته پرسپولیس را در شهرآورد تهران و در جریان بازی شکست دهد.

آخرین تقابل دو تیم در جام حذفی، در پایان ۱۲۰ دقیقه تلاش با تساوی دو – دو به پایان رسید. جایی که آبی پوشان در ضربات پنالتی موفق شدند با عبور از سد پرسپولیس، راهی دیدار فینال شوند. هر چند که استقلالی‌ها در ماراتن نفس گیر پنالتی ها پیروز بودند ولی شاگردان مجیدی در جریان بازی موفق به شکست رقیب سنتی خود نشدند و طلسم استقلال در عبور از سد پرسپولیس همچنان پا برجاست.

طبق قوانین فوتبال و در بازی هایی که به پنالتی کشیده می شود، نتیجه پایان ۱۲۰ دقیقه ملاک است هر چند یکی از تیم ها در ضربات پنالتی برنده می شود اما نتیجه پایانی همان تساوی به ثبت می رسد. همانطور که در دربی شماره ۳۱ و در تاریخ ۱۹ اسفند ۶۷ تیم پرسپولیس در ضربات پنالتی از سد استقلال عبور کرد اما نتیجه آن بازی جزو پیروزی های سرخپوشان نیامده و نتیجه تساوی برای دو تیم لحاظ شده است در نتیجه شهرآورد گذشته سرخابی های پایتخت نیز در شمارش تقابل های رو در رو، با نتیجه تساوی برای دو تیم لحاظ می گردد.

به این ترتیب آخرین باری که استقلال در جریان بازی توانست پرسپولیس را شکست دهد، به تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ باز میگردد. جایی که آبی پوشان با مربیگری وینفرد شفر و با گل به یادماندنی وریا غفوری، از سد پرسپولیس پرمهره و آماده گذشتند. از آن روز تاکنون دو تیم هشت بار با یکدیگر روبرو شده اند که سهم پرسپولیس چهار پیروزی بوده و چهار بازی دیگر نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

از آن موقع تا حالا استقلال ۱۲۳۲ روز است که نتوانسته در جریان بازی از سد پرسپولیس عبور کند. در این مدت، سرخپوشان فاصله پیروزی هایشان با آبی پوشان را رفته رفته کاهش داده به نحوی که اکنون اختلاف دو تیم تنها یک پیروزی است. یعنی استقلال ۲۶ بار در دربی ها برنده شده و پرسپولیس نیز ۲۵ بار و شاگردان مجیدی قصد دارند ضمن شکستن طلسم پیروزی برابر رقیب دیرینه، یک بار دیگر فاصله خود با سرخپوشان پایتخت را در تقابل های رو در رو افزایش دهند.

منبع: ورزش سه

بازدید اپلیکیشن 24 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید