ماجرای خاک‌خوردن هزار دستگاه النترا در پارکینگ گمرک

اقتصادی
ماجرای خاک‌خوردن هزار دستگاه النترا در پارکینگ گمرک

مدیر کل گمرک شهید باهنر اعلام کرد: ۱۰۰۱ دستگاه خودروی وارداتی (هیوندای النترا) دراین گمرک باقی مانده که همه امور گمرکی آنها انجام شده و پروانه سبز الکترونیکی دارند ولی به دلیل مصادف شدن با مصوبه ممنوع الخروج شدن نتوانستند ازگمرک خارج شوند.

به گزارش ایسنا، مهدی رضایی در حاشیه بازدید از گمرک شهید باهنر در جمع خبرنگاران درباره‌ی دپوی خودروهای وارداتی در این گمرک ، اظهار کرد: ۱۱۶۷ دستگاه خودرو در این گمرک وجود دارد که ۱۰۰۱ دستگاه آن هیوندای النترا بوده و همه حقوق و عوارضشان پرداخت شده و پروانه سبز الکترونیکی دریافت کرده‌اند اما به دلیل این که تا قبل از مصوبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ هیات وزیران (مبنی بر ممنوع الخروج بودن خودروهای وارداتی) نتوانستند از گمرک خارج شوند، همچنان در این گمرک مانده‌اند.

به گفته‌ی او، این خودروها با ارز آزاد وارد کشور شده‌اند و امور ترخیص این خودروها انجام شده و آماده ترخیص از گمرک بوده‌اند اما به دلیل این که برای خروج از گمرک باید دستگاه “رو رو” تامین می‌شد، نتوانستند این دستگاه را تامین کنند که دو روز بعد این مصوبه صادر و اعلام شد که دیگر هیچ خودرویی حق خروج از گمرک را ندارد؛ لذا این خودروها هم که همه حقوق و عوارضشان پرداخت شده بود و پروانه سبز الکترونیکی برای ترخیص از گمرک داشتند، نتوانستند ترخیص شوند و در گمرک شهید باهنر مانده‌اند.

وی اظهار کرد: ۱۶۶ دستگاه دیگر از خودروهای وارداتی که در گمرک باهنر باقی مانده‌اند هیچ کدام از کارهای گمرکی آنها انجام نشده و صاحبان آنها حتی اجازه‌ ثبت اظهار نامه را هم ندارند.

به گفته‌ی رضایی، تعداد اندک و انگشت شماری از این ۱۶۶خودرو موجود در گمرک باهنر خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی هستند که از قبل وارد شده‌اند و نباید ترخیص شوند و در این زمینه سازمان جمع آوری اموال تملیکی در حال بررسی و انجام اقدامات لازم است.

بازدید اپلیکیشن 45 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

‌رقابت برندهای آب معدنی خارجی در ایران ‌رقابت برندهای آب معدنی خارجی در ایران
اقتصادی
روزنامه هفت صبح، فرید عطارزاده | یک پست اینستاگرامی کافی بود تا نام دو برند «دماوند» و «دنت» بر سر زبان‌ها بیفتند و در شبکه‌های اجتماعی بحث درباره این برندها زیاد شود. ماجرا از جایی شروع شد که یک ایده‌پرداز تبلیغات ادعا کرد که طرح پیشنهادی او برای آب معدنی…...
چه‌کسانی مشمول برق رایگان می‌شوند؟ چه‌کسانی مشمول برق رایگان می‌شوند؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، گروه بازار | برق ۳۰میلیون نفر از مردم رایگان می‌شود. رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت گفته در شرایط تحریم با مجانی شدن برق بیش از ۳۰میلیون نفر از مردم کشور، آرزوی ۴۲ساله محقق شده است و این مایه افتخار دولت دوازدهم است. شرکت توانیر اسم این طرح‌…...
قیمت رهن و اجاره ‌در ۱۴منطقه پرطرفدار تهران قیمت رهن و اجاره ‌در ۱۴منطقه پرطرفدار تهران
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، گروه بازار |‌بازار اجاره مسکن تهران امسال تابستان شرایط پیچیده‌ای را پشت سر گذاشت؛ از یک‌طرف دولت با مصوبه‌های پی‌‌درپی تلاش کرد اوضاع را کنترل کند و از طرف دیگر قیمت‌ها اشتیاق عجیبی به افزایش داشتند. از سوی دیگر به‌خاطر محدودیت‌های درنظر گرفته شده و حذف قیمت‌ها…...

پاسخ دهید