ماجرای خاک‌خوردن هزار دستگاه النترا در پارکینگ گمرک

اقتصادی
ماجرای خاک‌خوردن هزار دستگاه النترا در پارکینگ گمرک

مدیر کل گمرک شهید باهنر اعلام کرد: ۱۰۰۱ دستگاه خودروی وارداتی (هیوندای النترا) دراین گمرک باقی مانده که همه امور گمرکی آنها انجام شده و پروانه سبز الکترونیکی دارند ولی به دلیل مصادف شدن با مصوبه ممنوع الخروج شدن نتوانستند ازگمرک خارج شوند.

به گزارش ایسنا، مهدی رضایی در حاشیه بازدید از گمرک شهید باهنر در جمع خبرنگاران درباره‌ی دپوی خودروهای وارداتی در این گمرک ، اظهار کرد: ۱۱۶۷ دستگاه خودرو در این گمرک وجود دارد که ۱۰۰۱ دستگاه آن هیوندای النترا بوده و همه حقوق و عوارضشان پرداخت شده و پروانه سبز الکترونیکی دریافت کرده‌اند اما به دلیل این که تا قبل از مصوبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ هیات وزیران (مبنی بر ممنوع الخروج بودن خودروهای وارداتی) نتوانستند از گمرک خارج شوند، همچنان در این گمرک مانده‌اند.

به گفته‌ی او، این خودروها با ارز آزاد وارد کشور شده‌اند و امور ترخیص این خودروها انجام شده و آماده ترخیص از گمرک بوده‌اند اما به دلیل این که برای خروج از گمرک باید دستگاه “رو رو” تامین می‌شد، نتوانستند این دستگاه را تامین کنند که دو روز بعد این مصوبه صادر و اعلام شد که دیگر هیچ خودرویی حق خروج از گمرک را ندارد؛ لذا این خودروها هم که همه حقوق و عوارضشان پرداخت شده بود و پروانه سبز الکترونیکی برای ترخیص از گمرک داشتند، نتوانستند ترخیص شوند و در گمرک شهید باهنر مانده‌اند.

وی اظهار کرد: ۱۶۶ دستگاه دیگر از خودروهای وارداتی که در گمرک باهنر باقی مانده‌اند هیچ کدام از کارهای گمرکی آنها انجام نشده و صاحبان آنها حتی اجازه‌ ثبت اظهار نامه را هم ندارند.

به گفته‌ی رضایی، تعداد اندک و انگشت شماری از این ۱۶۶خودرو موجود در گمرک باهنر خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی هستند که از قبل وارد شده‌اند و نباید ترخیص شوند و در این زمینه سازمان جمع آوری اموال تملیکی در حال بررسی و انجام اقدامات لازم است.

بازدید اپلیکیشن 43 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سیگار برگ لاکچری نخی چند فروخته می‌شود؟ سیگار برگ لاکچری نخی چند فروخته می‌شود؟
اقتصادی
جست‌وجوی هشتگ سیگار برگ در فضای مجازی نشان می‌دهد برای تهیه هر نخ از این محصول دخانی باید بین ۵ تا ۷۰۰ هزار تومان هزینه کنید! قیمت سیگار برگ کوبایی مدتی است که زمزمه فروش کالاهای لاکچری از جمله محصولات دخانی در فضای مجازی شنیده می‌شود. بنابراین برای اطلاع بیشتر…...
آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی از زبان وزیر آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی از زبان وزیر
اقتصادی
وزیر نفت آخرین وضعیت تخصیص سهمیه برای بنزین نوروزی را توضیح داد و گفت: رئیس‌جمهوری دستور دادند پیشنهادها برای تعیین میزان سهمیه بنزین نوروزی ارائه شود. به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه امروز (شنبه، ۲۶ بهمن‌ماه) در حاشیه کنفرانس توسعه نظام مالی در صنعت نفت، درباره اینکه ماجرای بنزین نوروزی به…...
دارندگان گوشی سامسونگ و ال‌جی نگران نباشند دارندگان گوشی سامسونگ و ال‌جی نگران نباشند
اقتصادی
خبرگزاری ایسنا: در روزهای گذشته تغییر تابلوهای سامسونگ و ال‌جی از سطح شهر و فروشگاه‌ها خبر ساز شد و در پی آن رئیس هیأت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران اعلام کرد که این برندها با نام‌های سام و جی‌پلاس جایگزین می‌شود. در این میان هم مقامات صنفی و…...

پاسخ دهید