ماجرای خون گیری مشکوک از دانش آموزان دختر یک مدرسه

اجتماعی
ماجرای خون گیری مشکوک از دانش آموزان دختر یک مدرسه

خون گیری از دانش آموزان مدرسه دخترانه‌ی سماء به بهانه‌ی آزمایش قند توسط فردی ناشناس موجب تحصن خانواده‌های این دانش آموزان درشبکه بهداشت تاکستان شد.

این فرد که خودسرانه در پوشش نیروی هلال احمر اقدام به خونگیری از دانش آموزان کرده بود در حال حاضر دستگیر شده است.

طبق اظهارات دانش آموزان و اولیاء آن‌ها با ۲، ۳ عدد سرنگ مشترک از همه خون گیری انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: این فرد به بهانه کنترل قند خون وارد مدرسه شده و اقدام به خونگیری از حدود ۴۰نفر از دانش آموزان کرده و هلال احمر عضویت یا همکاری با این فرد را تکذیب کرده است.

سرپرست فرمانداری تاکستان درباره این موضوع گفته: اطلاعات اولیه عوامل قضایی و انتظامی نشان می دهد فرد متهم انگیزه خاصی را برای این اقدام خود نداشته است.این فرد از داوطلبین جمعیت هلال احمر بوده و قبلا دوره های آموزشی مربوط به تزریق و انجام آزمایش های پزشکی اولیه مانند تست قند خون و قشار خون را پشت سر گذاشته بوده است.پس از این اتفاق یک تیم پزشکی در مدرسه یاد شده حاضر و از دانش آموزانی که از آنها خونگیری شده بود آزمایش HIV، هپاتیت B و C از گرفتند که خوشبختانه جواب این آزمایش نشانگر مشکل خاصی در آنها نبود.

مبین با بیان اینکه قصور و بی تدبیری مدیر مدرسه به جهت عدم هماهنگی با مراجع بالادستی در خصوص این موضوع محرز است و فعلا وی از کار برکنار و تعلیق شده است، اظهار داشت: فرد متهم نیز همچنان در بازداشت به سر می برد.

منبع: مهر و ایرنا

بازدید اپلیکیشن 363 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید