قیمت میوه‌های شب یلدا چند؟

اقتصادی
قیمت میوه‌های شب یلدا چند؟
امروز جدیدترین قیمت انواع میوه و سبزیجات پر مصرف برای شب یلدا توسط دستگاه‌های ناظر کشف و اعلام شد. فروش بالاتر از آن و عدم ارائه فاکتور فروش تخلف محسوب می‌شود.

قیمت میوه شب یلدا

جدیدترین قیمت ۳۲ قلم میوه و سبزیجات برای فروش در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران اعلام شد. کارشناس اتحادیه بارفروشان، کارشناس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران، مسئول واحد بازرسی و نظارت اصناف میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران این قیمت‌ها را تعیین و ابلاغ کرده‌اند.

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران،درباره قیمت و بازار میوه‌های شب یلدا، اظهار کرد: از ابتدای هفته تا کنون در هیچ یک از میوه‌های پر مصرف به ویژه میوه‌های مختص شب یلدا افزایش قیمت رخ نداده است.

وی ادامه داد: در بین میوه‌ها تنها موز ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است که به طور معمول جزو میوه‌ها مورد تقاضا برای شب یلدا نیست.

کارگر یکی از دلایل افزایش قیمت موز را نوسان نرخ ارز عنوان کرد، چراکه عمده موز عرضه شده در بازار وارداتی و متعلق به آمریکای جنوبی است.

وی قیمت هر کیلوگرم موز در بازار را از ۱۰ هزار تومان تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کرد.

کارگر قیمت انار و هنداونه که پرتقاضاترین میوه‌های شب یلدا هستند را اینگونه اعلام کرد: قیمت هر کیلوگرم هندوانه انباری از یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان و هندوانه تازه میناب ۴ هزار تومان است.

وی قیمت هر کیلوگرم انار ساوه را ۵ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم انار درجه یک دانه سیاه دماوند را ۱۱ هزار تومان عنوان کرد.

به گفته رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، هر کیلوگرم انار کیفی شیراز نیز ۸ تا ۹ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

کارگر تاکید کرد: بر اساس اعلام سه نهاد ناظر تمام میوه‌فروشان میدان مرکزی باید برای محصولات فروخته شده فاکتور ارائه دهند، عدم ارائه فاکتور تخلف محسوب می‌شود.

بازدید اپلیکیشن 30 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

شب یلدا چه تنقلاتی بخوریم؟ شب یلدا چه تنقلاتی بخوریم؟
سلامت و زندگی
مهر نوشت:‌ متخصین طب سنتی توصیه می کنند در شب یلدا بهتر است از خوراکی ها و تنقلات مفید برای سلامت جسم و روح خود استفاده کنند. در ایران کهن، دی‌ماه، چهار جشن را در بر داشت که امروزه، از آن چهار، تنها شب نخستین روز دی‌ماه یا شب یلدا…...
یلدای امسال چقدر هزینه دارد؟ یلدای امسال چقدر هزینه دارد؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | نگاهی به جدیدترین قیمت انواع آجیل و میوه در بازار . قیمت آجیل و میوه شب یلدا اگر می‌خواهید برای شب یلدا برنامه‌ریزی کنید، بهتر است از الان به فکر هزینه‌های آجیل و میوه باشید. در این گزارش خبر‌های خوبی داریم. قیمت آجیل ارزان شد؛ البته…...

پاسخ دهید