تحلیلی درباره آینده قالیباف و رئیسی در انتخابات

سیاسی
تحلیلی درباره آینده قالیباف و رئیسی در انتخابات
بخشهای مهم مصاحبه روزنامه ایران با محمد مهاجری روزنامه نگار و فعال سیاسی اصولگرا درباره انتخابات مجلس یازدهم و اوضاع سیاسی کنونی کشور را از قول خبرآنلاین برایتان منتشر می‌کنیم:

قالیباف در انتخابات مجلس

– مجلس بعدی مجلس کوتوله های سیاسی است .البته من نمی‌گویم همه کسانی که وارد مجلس بعدی می‌شوند، نیروهای با وزن کم سیاسی هستند؛ اما شاکله اصلی‌اش و فضای افراطی‌ای که ایجاد می‌کنند، دست همان نیروهای کم وزن و شناخته نشده سیاسی است.

– آقای قالیباف ادای تندروها را درمی‌آورد؛ آدم‌های تکنوکرات نمی‌توانند تندرو باشند؛ مگر اینکه تاکتیک‌شان باشد. بر این اساس ماه عسل آقای قالیباف و تندروها خیلی طولانی نخواهد بود؛ زیرا یا مجبور است در مقابل‌شان بایستد یا وا بدهد.

با روحیه‌ای که آقای قالیباف دارد،در مقابل این جریان تندرو خواهد ایستاد. آقای قالیباف مدیر تکنوکراتی است که می‌خواهد بولدوزروار کارهای خودش را پیش ببرد و جریان تندرویی که در مجلس است می‌خواهد ایشان را تحت کنترل خودش دربیاورد و خواسته‌های خودش را به ایشان دیکته کند. آقای قالیباف بعید است این را بپذیرد.

هدف قالیباف در انتخابات مجلس

– آقای قالیباف به این نتیجه رسیده که سقف پروازش حداکثر مجلس است؛ پس چرا از سقف پروازش استفاده نکند؟ اگر هم به ریاست مجلس نرسد، یک شخصیت سیاسی تمام‌شده در تاریخ ما خواهد بود؛ مانند خیلی‌های دیگر که تاریخ مصرفشان تمام شده است. البته من به لحاظ عاطفی و شخصی دوست دارم ایشان به ریاست مجلس برسد چون ناکامی‌های متعددی داشته.

– آقای قالیباف را اصلاً چهره‌ای که دارای شخصیت سیاسی باشد نمی‌دانم.اصلاً یک سیاستمدار نیست؛ یک رجل سیاسی نیست و اتفاقاً این نه تنها ویژگی منفی برای او نیست بلکه مثبت هم هست. باز هم بگذارید مثال ورزشی بزنم. اگر بگوییم فلانی فوتبالیست خوبی نیست و یک کشتی گیر خوب است حرف منفی در موردش زده ایم؟ قطعاً نه. بلکه حرفمان این است که او در پست کشتی گیر درست و خوب عمل می‌کند.

– *به جد معتقدم آقای رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰ مجدداً کاندیدا خواهد شد. نشانه‌هایش هم از همین الان مشخص است. بعضی کارهایی که آقای رئیسی می‌کند اصلاً کار رئیس قوه قضائیه نیست؛ مثلاً بازدید از کارخانه یا مرکز UCF اصفهان و…

بازدید اپلیکیشن 100 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چرا مسئولان اینقدر زود کرونایشان خوب می‌شود؟ چرا مسئولان اینقدر زود کرونایشان خوب می‌شود؟
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح، مصطفی ‌آرانی | چند روز پیش از آقای دکتر نمکی، وزیر بهداشت پرسیده بودند که چرا مسئولان این قدر زود کرونایشان خوب می‌شود. ایشان ابتدا ماجرا را کمی دراماتیزه کرده بودند و به شهدای سلامت اشاره کرده بودند و خب این در حالی بود که کسی منکر…...
داستان ناآرامی‌های ۸۸؛ چهار فصل تنش داستان ناآرامی‌های ۸۸؛ چهار فصل تنش
کاربران ویژه - تک نگاری
روزنامه هفت صبح، آرش خوشخو | در قسمت قبل از انتخابات پرتب‌وتاب ۸۸ و نتایجش گفتیم. نتایج روز ۲۳ خرداد اعلام شد و شورای نگهبان با سرعتی که به نظر برخی کارشناسان غیرمنتظره بود آن را تایید کرد. ناآرامی‌ها از یکشنبه ۲۴ خرداد شروع شد و در روز دوشنبه ۲۵…...
وعده محمدباقر قالیباف برای تحول بورس وعده محمدباقر قالیباف برای تحول بورس
کاربران ویژه - اسلایدر
روزنامه هفت صبح | قالیباف دیروز وعده داد که به‌زودی شاهد تحول در بورس خواهیم بود البته نه قالیباف رئیس سازمان بورس، منظور اینجا محمدباقر قالیباف رئیس مجلس است. دیروز در بهارستان یک جلسه غیرعلنی برگزار شد با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی. بحث اصلی هم در…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید