نوشیدن چای و کاهش خطر سکته

سلامت و زندگی
نوشیدن چای و کاهش خطر سکته
به گفته محققان افرادی که چای می‌نوشند احتمال خطر سکته در آنها کمتر است. نوشیدن روزانه یک لیوان چای می‌تواند طول عمر را افزایش و دکتر را از شما دور نگه دارد. همچنین نوشیدن ۳ لیوان یا بیشتر در هفته می‌تواند سلامت قلب و عروق را افزایش دهد.

فواید چای برای سلامتی

در این بررسی طولانی مدت که بر روی ۱۰۰۹۰۲ شرکت کننده و به مدت ۷.۵ سال انجام شد، در آن شرکت کنندگان را به دو دسته، کسانی که در هفته ۳ لیوان یا بیشتر چای می‌نوشند و آن‌هایی که نمی‌نوشند تقسیم کردند.

براساس نتایج آنهایی که به طور مداوم چای نوشیدند احتمال ابتلا به انواع بیماری‌های از جمله قلبی-عروقی و سکته تا ۵۶ درصد کاهش یافته بود.

به گفته برخی محققین بدست آمدن چنین نتایجی به دلیل وجود یک ماده شیمیایی به نام پلی فنول است که هم در چای سیاه هم سبز وجود دارد. پلی فنول در گیاهان به ویژه گیاهان گلدار یافت می‌شود. به گفته دکتر Satjit Bhusri قسمت “فنل” پلی فنول‌ها جایی است که گیاهان و گل‌ها رایحه یا عطر آنها را می‌گیرند.

از پلی فنول به عنوان یک ماده موثر در قلب و عروق شناخته می‌شود که این مزایا شامل بهبود عملکرد رگ‌های خونی، رقیق کنندگی و انقباض کمتر است. همچنین می‌تواند باعث افزایش کلسترول خوب و کاهش التهاب نیز شود.

در حالی که هر دو چای سیاه و سبز دارای پلی فنول هستند، اما به نظر می‌رسد چای سبز بهتر از سیاه است. در واقع این امر می‌تواند به دلیل فرایند تخمیری باشد که برای تولید چای سیاه صورت می‌گیرد و ممکن است اثر پلی فنول را کمی رقیق کند. همچنین در این بررسی تنها ۸ درصد افراد چای سیاه نوشیدند.

نوشیدن حداقل ۳ لیوان چای در هفته می‌تواند سلامت فرد را تامین کند. اما چای تنها منبع دارای پلی فنول نیست. بسیاری از مواد خوراکی مانند شکلات تلخ و انواع توت‌ها دارای پلی فنول هستند.

منبع: خبرآنلاین

بازدید اپلیکیشن 37 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

صبح‌ها بدون کافئین سرحال شوید! صبح‌ها بدون کافئین سرحال شوید!
کاربران ویژه - گوناگون
استفاده از نور و آب، روز خوبی برای شما می‌سازد...
نوشیدن چای باعث تقویت مغز می شود؟ نوشیدن چای باعث تقویت مغز می شود؟
سلامت و زندگی
اخیرا یک مطالعه در مقیاس کوچک به دنبال تفاوت در کارکرد مغز افرادی است که به طور مرتب چای می نوشند و افرادی که به ندرت چای می نوشند. به گزارش شفقنا، با وجود اعتقادات رایج مردم مبنی بر اینکه چای می تواند همه بیماری ها را درمان کند، یافتن…...
خطر سکته مغزی با شستن سر در سینک آرایشگاه خطر سکته مغزی با شستن سر در سینک آرایشگاه
سلامت و زندگی
وقتی سرتان را درون سینک های شست و شوی سر در آرایشگاهها قرار میدهید خود راد رمعرض خطر انسداد رگ های خونی مغز قرار میدهید و سلامتی تان به خطر خواهد افتاد به گزارش سایت دکتر سلام ، بسیاری از شما برای کارهای مختلفی به سالن های زیبایی رفته اید،…...

پاسخ دهید