دانلود اپلیکیشن هفت صبح

به کودکتان شیر پرچرب بدهید

سلامت و زندگی
به کودکتان شیر پرچرب بدهید
تحقیق جدید نشان می دهد کودکانی که شیر کامل ( شیر پرچرب ) مصرف می کنند در مقایسه با کودکانی که شیر کم چرب می نوشند، کمتر با ریسک چاقی و اضافه وزن روبرو هستند.

فواید شیر پرچرب برای کودکان

محققان بیمارستان سنت مایکل تورنتو کانادا به بررسی ۱۴ مطالعه که شامل حدود ۲۱ هزار کودک زیر ۱۸ سال بود پرداختند. این کودکان یا شیر کامل (۳.۳% چربی) یا شیر با چربی کمتر از ۲% مصرف می‌کردند.

به گزارش مهر، محققان مشاهده کردند در مقایسه با کودکانی که شیر کم چرب یا شیر فاقد چربی می‌نوشیدند، کودکانی که شیر پرچرب می‌نوشیدند ۳۹ درصد کمتر با ریسک چاقی یا اضافه وزن روبرو بودند و با افزایش مصرف شیر پرچرب، ریسک چاقی به طور مداوم کاهش می‌یابد.

دکتر «جاناتان مگیور»، عضو ارشد تیم مطالعه، در این باره می‌گوید: «اکثر کودکان در کانادا و ایالات متحده شیر گاو را به صورت روزانه مصرف می‌کنند و این شیر منبع اصلی چربی رژیم غذایی برای بسیاری از کودکان است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «بررسی های ما نشان می‌دهد، کودکان پیرو این توصیه که شیر کم چرب از دو سالگی جایگزین شیر پرچرب شود، لاغرتر از کودکانی که شیر کامل مصرف می‌کردند نبودند.»

این یافته‌ها، دستورالعمل‌های بین‌المللی را به چالش می‌کشاند که توصیه می‌شود کودکان به‌جای شیر کامل از شیر کم‌چرب استفاده کنند تا خطر ابتلاء به چاقی را کاهش دهند.

 

/ فواید شیر پرچرب برای کودکان

بازدید اپلیکیشن 301 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید