مزایای بی نظیر شکلات تیره

سلامت و زندگی
مزایای بی نظیر شکلات تیره

فواید درمانی شکلات تیره

شکلات تیره از خواص بیشمار و چشمگیری، بالاتر از همه شکلاتها برخوردار است. برخی از فواید درمانی زیادی که از خوردن این شکلات تیره و خوشمزه به دست می آید شامل موارد زیر است:

 

پیشگیری از سرطان بالقوه

تحقیقات نشان می دهند که فلاونوئیدها و آنتی اکسیدان های موجود در شکلات تیره ، راهکاری مناسب برای از بین بردن انواع سرطان، این بیماری ناخوشایند است.

محافظت در برابر رادیکال های آزاد

یکی از بهترین توانایی های شکلات تیره ، مبارزه با رادیکال های آزاد است که اغلب اوقات باعث آسیب سلول، پروتئین و DNA می شود.

سلامت قلب بهبود یافته است

طبق تحقیقات ، فلاونوئیدهای موجود در شکلات می توانند به قلب کمک کنند که سالم تر و طولانی تر ضرب شود. همین فلاونوئیدها همچنین می توانند به جلوگیری از لخته شدن خون کمک کنند و خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش می دهد.

مفید برای کلسترول

با بررسی ۱۰ مطالعه، خوردن شکلات تیره غنی از فلاونول در کمک به کاهش کلسترول LDL (یا بد)- که می تواند یک خطر عمده برای ایجاد بیماری های قلبی باشد- موثر است.

غنی از آنتی اکسیدان

شکلات تیره در واقع از آنتی اکسیدان بسیار بالایی برخوردار است. سرویس پلی فنول آن نیز بسیار زیاد است و آن را به عنوان یک غذای فوق العاده به حساب می آورد.

عملکرد بهتر شناختی

در طی برخی مطالعات، فلاونول موجود در شکلات می تواند به بهبود جریان خون به مغز کمک کند، که باعث بهبود عملکرد مغز و عملکرد شناختی شخص می شود.

بهبود فشار خون

تحقیقات همچنین نشان می دهد که شکلات تیره می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

منبع: شفقنا

بازدید اپلیکیشن 73 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

کروسان، شکلاتی جنجالی کروسان، شکلاتی جنجالی
کاربران ویژه - گوناگون
حاشیه جالب یک سلطنت خوشمزه در فرانسه!...
شکلات تلخ علائم افسردگی را کاهش می‌دهد شکلات تلخ علائم افسردگی را کاهش می‌دهد
سلامت و زندگی
مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: افرادی که شکلات تلخ مصرف می‌کنند، کمتر دچار علائم افسردگی می‌شوند. نسرین علیزاده در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: نتایج مطالعه اخیر نشان داده مصرف شکلات تلخ تاثیر مثبت بر خلق و خو و تسکین علائم افسردگی دارد. وی خاطرنشان کرد:…...
فواید شکلات تلخ؛ آنتی‌اکسیدان و شادی‌آور! فواید شکلات تلخ؛ آنتی‌اکسیدان و شادی‌آور!
سلامت و زندگی
برترین‌ها: منشا و خاستگاه شکلات تلخ به سال‌های دور و تا آنجا که گفته شده به چهار هزار سال پیش در آمریکای مرکزی قدیم باز می‌گردد. مایان‌ها که قبیله‌ای قدیمی در این منطقه بودند شکلات تلخ می‌نوشیدند و در آیین‌های خود آن را به عنوان نوشیدنی مقدس می‌دانستند. کشت و…...

پاسخ دهید