تخم مرغ ریسک سکته و بیماری قلبی را افزایش نمی دهد

سلامت و زندگی
تخم مرغ ریسک سکته و بیماری قلبی را افزایش نمی دهد
به گفته محققان، معمولا رژیم های غذایی حفظ سلامت قلب به طورطبیعی دارای کلسترول پایین هستند و می توانند به کاهش ریسک بیماری قلبی و سکته کمک کنند، اما افزودن یک عدد تخم مرغ ارتباطی با ریسک بیماری قلبی عروقی ندارد.

فواید تخم مرغ برای قلب

وجود مقدار زیاد کلسترول در خون در تشکیل رسوبات ضخیم و سخت در عروق تاثیر دارد، فرایندی که عامل بروز اکثر بیماری های قلبی و سکته ها است.

طبق اعلام انجمن قلب آمریکا، کاهش کلسترول رژیمی از طریق تمرکز بر رژیم های غذایی دوستدار قلب است که در آن، چربی های پلی اشباع نشده جایگزین چربی های اشباع شده می شوند و در نتیجه میزان LDL در حد سالم باقی می ماند.

«جو آن سنت کارسون»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «چربی های پلی اشباع نشده نظیر روغن های ذرت، کانولا یا سویا باید جانشین چربی های اشباع شده که عمدتا در محصولات حیوانی نظیر گوشت، لبنیات پرچرب و روغن های گرمسیری وجود دارند، شوند. مصرف غذاهای سرشار از مواد قندی و سدیم هم باید محدود شود.»

محققان با بررسی فواید تخم مرغ برای قلب دریافتند خوردن یک عدد تخم مرغ کامل در روز (معادل با ۸۵ گرم میگو) بخشی از رژیم غذایی دوستدار قلب برای افراد سالم است.

منبع: مهر

بازدید اپلیکیشن 25 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مصرف روزانه تخم مرغ برای سلامت قلب مفید است مصرف روزانه تخم مرغ برای سلامت قلب مفید است
سلامت و زندگی
نتایج مطالعه جدید نشان می دهد مصرف روزی یک عدد تخم مرغ در روز هیچ خطری برای قلب ندارد. فواید مصرف تخم مرغ برای سلامتی به نوشته مهر،«مهشید دهقان»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مک‌مستر کانادا، درباره فواید مصرف تخم مرغ برای سلامتی می‌گوید: «مصرف متعادل تخم مرغ، که معادل…...
مواد غذایی که خستگی روزانه را برطرف می‌کند مواد غذایی که خستگی روزانه را برطرف می‌کند
سلامت و زندگی
اگر در طول روز احساس کندی و خستگی می کنید، باید به دنبال علت آن باشیدبعضی از روزها با این که استراحت کافی دارید و رژیم غذایی تان کامل است باز هم در طول روز احساس خستگی می کنید. ممکن است این خستگی به ناهار شما مربوط باشد . خوراکی…...

پاسخ دهید