فرانسه فرماندهی علیه داعش را برعهده گرفت

جهان
فرانسه فرماندهی علیه داعش را برعهده گرفت

فرانسه فرماندهی نیروی دریایی ائتلاف برای مبارزه با داعش را برعهده گرفت

ایرنا نوشت: ناو هواپیمابر فرانسوی «شارل دوگل» بر اساس آنچه وزیر دفاع این کشور اعلام کرده، چند روز پس از ورود به آبهای ابوظبی به عنوان بخشی از مأموریت خود، فرماندهی نیروی دریایی ائتلاف بین المللی برای مبارزه با «داعش» و همچنین اطمینان از آزادی دریانوردی در منطقه خلیج فارس را بر عهده گرفت.

«فلورانس پارلی» وزیر دفاع فرانسه امروز ( پنجشنبه) در صفحه توییتر خود نوشت: ناو هواپیمابر شارل دوگل برای مقابله با تحرکات داعش، فرماندهی بخش دریایی ائتلاف بین المللی در خلیج فارس را بر عهده می گیرد.

به نوشته وی، پس از دسامبر ۲۰۱۵، این دومین بار است که فرانسه جانشین آمریکا در این مسئولیت می شود.

وزیر دفاع فرانسه ادعا کرد که این ماموریت نشانه اعتماد عملیاتی و رویارویی دائمی پاریس با گروه تروریستی داعش است.

شارل دوگل تنها ناو هواپیمابر نیروی دریایی فرانسه ماه گذشته از بندر « تولون » در جنوب شرقی این کشور با یک ماموریت جدید که آن را ابتدا به شرق مدیترانه و سپس به اقیانوس هند منتقل می کرد، به عنوان بخشی از عملیات شمال، با هدف کمک به ائتلاف بین المللی به رهبری واشنگتن به حرکت در آمده بود.

به گفته سخنگوی وزارت دفاع فرانسه، این ناو هواپیمابر در اواخر هفته گذشته در ماموریتی که هدف آن تعهد عمیق این کشور به آزادی دریانوردی و احترام به قوانین بین المللی اعلام شد، به ابوظبی رسید .

علاوه بر دو ناوچه و یک کشتی امدادی، یک ناوچه بلژیکی، ناوهواپیمابر فرانسوی شارل دوگل را در خلیج فارس همراهی می کنند.

وزارت دفاع فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد که گروه هوایی نیروی دریایی این کشور تمام وظایفی را که معمولا توسط یک گروه رزمی آمریکا انجام می شود، از جمله تداوم حضور نیروی هوایی دریایی ائتلاف در منطقه خلیج فارس بر عهده خواهد گرفت.

در این بیانیه ادعا شده است: منطقه (خلیج فارس) که بخشی از ثبات منطقه ای و امنیت قاره اروپا به شمار می آید، در معرض خطر است و حضور فرانسه در آن ، اجازه می دهد تا قدرت خود و وضعیت را ارزیابی کند.

پیشتر فرانسه از «جو بایدن » رئیس جمهوری آمریکا خواسته بود تا مبارزه با داعش را در اولویت حفظ کند و خاطرنشان کرده بود که «دونالد ترامپ » سلف او در ژانویه گذشته تصمیم گرفت قبل از ترک کاخ سفید، تعداد سربازان آمریکایی در عراق را به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر کاهش دهد.

حضور نیروهای نظامی غربی در منطقه از جمله آب های خلیج فارس به بهانه‌های مختلف از جمله مبارزه با داعش در حالی انجام می شود که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و ناظران سیاسی منطقه و همانگونه که تعدادی از سیاستمداران غربی به آن اذعان کرده است، این گروه تروریستی توسط غربی ها به وجود آمده است و حضور این نیروها نه تنها به صلح و ثبات خلیج فارس کمک نمی کند، بلکه ناآرامی و تنش در آن را افزایش می دهد.

بازدید اپلیکیشن 7 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آیا نظامی‌ها عاشق کاخ ‌سفید هستند؟ آیا نظامی‌ها عاشق کاخ ‌سفید هستند؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | یک: علاقه روسای جمهوری ایالات متحده به نظامی‌گری، غیرقابل انکار است.از زمان جنگ جهانی دوم تا امروز اغلب کسانی که پایشان به کاخ سفید باز شده است،سابقه حضور در نیروهای مسلح را داشته‌اند و در ارتش خدمت کرده‌اند. این علاقه شدید باعث شده تا…...
اعلام آمادگی واشنگتن برای برداشتن تحریم‌های ایران اعلام آمادگی واشنگتن برای برداشتن تحریم‌های ایران
سیاسی
نماینده آمریکا در امور ایران گفت دولت این کشور آماده است تا تحریم های ناسازگار با توافق هسته‌ای را لغو کند. به گزارش خبرآنلاین،رابرت مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در گفت‌وگو با شبکه پی.بی.اس درباره هدف واشنگتن از مذاکرات غیرمستقیم با ایران اظهار داشت: هدف این است…...
روسپی‌های استرالیایی و گروگان‌های کانادایی روسپی‌های استرالیایی و گروگان‌های کانادایی
جهان
  سه تا خبر جالب  در  ۱۲ ساعت گذشته که بین بقیه خبرها ممکن است گم شوند: در استرالیا فیلم های دوربین های مداربسته پارلمان این کشور منتشر شده که نشان می دهد کارمندان  مرد رسمی  پارلمان در غیاب نماینده ها چقدر فعال هستند و انواع و اقسام روابط جنسی…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید