گمشدن شهروند عربستانی پس از توهین به آل‌ سعود

جهان
گمشدن شهروند عربستانی پس از توهین به آل‌ سعود

یک رسانه سعودی از ناپدید شدن یک فعال عربستانی پس از انتشار توییت‌های انتقادی تند علیه آل سعود و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی پرده برداشت.

پایگاه اینترنتی “سعودی لیکس” در گزارشی فاش کرد، “راشد الدوسری”، فعال عربستانی که به نوشتن توییت‌های تند و گزنده علیه حاکمان عرب حوزه خلیج فارس و مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مشهور است، ناپدید شده و مشخص نیست که چه اتفاقی برای وی رخ داده است.

طبق این گزارش، الدوسری بارها با انتشار توییت‌های تندی از سکوت عرب‌ها در قبال جنایت‌های آل سعود در یمن و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی انتقاد کرده بود.

این فعال سعودی در آخرین توییتی که در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۲۰ منتشر کرده بود، نوشته است: خون یمنی‌ها بی اخلاقی و کفر حاکمان عرب و تسلیم تحقیرآمیز آنها در برابر دشمن صهیونیستی را آشکار کرد.

وی افزود: خون یمنی‌ها لعنتی است که همه حاکمان عرب را از بین خواهد برد و تاج و تخت آنها را به لرزه در می‌آورد. امروز یا ما مسلمان هستیم و ریختن خون یمنی‌ها را نخواهیم پذیرفت یا یهودی صهیونیست خواهیم بود در تمامی این جنایت‌ها مشارکت می‌کنیم. پس سکوت نکنید، چراکه خداوند شما را به دلیل سکوتتان مواخذه می‌کند و عذاب را بر شما نازل خواهد کرد.

طبق گزارش این رسانه، الدوسری پیش از آن نیز در توئیت دیگری نوشته بود: “ما لطیف‌ترین گله گاو جهان هستیم و گاوهایمان از بهترین گاوها هستند. شادی کنید و برقصید که ما زیباترین گله گاو جهان هستیم! به هر کسی که بخواهد ما را بدوشد، خوش آمد می‌گوییم. این زبان حال حاکمان سگ‌ صفت و نجس ما یعنی آل سعود است.”

با وجود اینکه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی همواره دم از اصلاحات اقتصادی و اجتماعی در عربستان می‌زند، اما در عمل از زمان سر کار آمدنش شمار زیادی از فعالان شبکه‌های اجتماعی، نویسندگان، استادان، علمای دین و حتی تاجران سعودی مخالف را به اتهام توطئه چینی علیه آل سعود و همکاری با طرف‌های خارجی بازداشت کرده است.

بازدید اپلیکیشن 11 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آمریکا به توقیف نفتکش کره جنوبی واکنش نشان داد آمریکا به توقیف نفتکش کره جنوبی واکنش نشان داد
جهان
فارس نوشت:یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به توقیف شناتور نفتکش کره جنوبی به دلیل نقض پروتکل‌های زیست‌محیطی واکنش نشان داد. «ربکا رباریش»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به خبرگزاری رویترز گفت که پنتاگون از این مسئله مطلع است و این وضعیت را تحت نظر دارد. دولت کره جنوبی نیز توقیف هانکوک…...
بیشترین سود تجاری همه‌گیری کرونا به‌کدام کشور رسید؟ بیشترین سود تجاری همه‌گیری کرونا به‌کدام کشور رسید؟
جهان
اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به آمار عملکرد اقتصادی کشورها در صادرات و واردات محصولات مقابله با کرونا در سال ۲۰۲۰ پرداخته است. به گزارش ایسنا، در سال گذشته میلادی، بخش مهمی از اقتصاد جهان تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفت و به این ترتیب میزان کل…...
بیهوش شدن پرستار آمریکایی مقابل دوربین‌ها را ببینید بیهوش شدن پرستار آمریکایی مقابل دوربین‌ها را ببینید
جهان
یکی از پرستاران بیمارستان «سی اچ آی مموریال» در ایالت اوهایو آمریکا، ١٧ دقیقه پس از دریافت واکسن و زمانی که خبرنگاران می‌خواستند وضعیت او را جویا شوند، بیهوش شد. ثبت این لحظه مقابل دوربین خبرنگاران باعث ترس بسیاری از مردم شده و آنها را نسبت به تزریق واکسن کاملاً…...

پاسخ دهید