آلودگی هوا را با این خوراکی‌ها خنثی کنیم

سلامت و زندگی
آلودگی هوا را با این خوراکی‌ها خنثی کنیم
مصرف دمنوش گل‌کاوزبان به همراه به‌لیمو کمک زیادی به رفع عوارض سرماخوردگی و آلودگی هوا بر بدن خواهد داشت.

غذا و خوراکی مناسب آلودگی هوا

علیرضا یارقلی متخصص طب سنتی ایران، درباره غذاها و خوردنی‌های مخصوص روزهای آلودگی هوا می‌گوید: در هوای آلوده غلظت بدن انسان بالا می‌رود لذا باید از مصرف مواد غلیظ کننده پرهیز کرد و روی به سمت مصرف غذاهای سبک بیاوریم.

وی با بیان اینکه مصرف غذاهایی مانند حلیم، آش رشته و حبوبات توصیه نمی‌شود اظهار داشت: در هوای آلوده مصرف لبنیات خوب است اما باید از مصرف بیش از حد این دسته از مواد غذایی پرهیز کنیم. لبنیات پخته شده در غذاهایی مانند فرنی در هوای آلوده موثر خواهد بود. استفاده از انار شیرین، سوپ‌های رقیق و ماءالشعیرهای طبی می‌توانند عوارض هوای آلوده بر بدن را کاهش دهند.

متخصص طب ایرانی درباره وعده‌های غذایی صبحانه توضیح داد: استفاده از زرده تخم مرغ عسلی، مربای به، مربای هویج و شیربادام برای وعده صبحانه توصیه می‌شود. همچنین ما تاکید داریم در این روزها از مصرف مواد غذایی شیرین مانند حلوا شکری پرهیز شود لذا این مواد غذایی هضم سختی دارد.

یارقلی با اشاره به تاثیر برخی از دمنوش‌ها و کاهش عوارض آلودگی هوا بر بدن گفت: استفاده از دمنوش آویشن، بادرنج بویه و به‌لیمو توصیه می‌شود. همچنین مصرف دمنوش گل‌کاوزبان به همراه به‌لیمو کمک زیادی به رفع عوارض سرماخوردگی و آلودگی هوا بر بدن خواهد داشت.

وی همچنین درباره غذا و خوراکی مناسب آلودگی هوا ، تصریح کرد: استفاده از مواد ترش و فست‌فودها نیز توصیه نمی‌شود و لازم است به جای مصرف این غذاها از خورشت‌هایی مانند آلو اسفناج و خورشت خلال بادام استفاده کنیم.

بازدید اپلیکیشن 71 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چطور از آلودگی هوا جان سالم به در ببریم؟/اینفوگرافی چطور از آلودگی هوا جان سالم به در ببریم؟/اینفوگرافی
سلامت و زندگی
برترین‌ها: این روزهای ساکنان کلانشهرهای ایران با مشکل آلودگی هوا مواجه هستند. در اینفوگرافی زیر راه‌هایی برای حفظ سلامتی در شرایط آلودگی هوا ذکر شده است....
هشدارها را درباره آلودگی هوای تهران جدی بگیرید! هشدارها را درباره آلودگی هوای تهران جدی بگیرید!
اجتماعی
شاخص آلودگی هوای تهران مرحله هشدار را رد کرد. به گزارش خبرآنلاین، شاخص آلودگی هوای تهران مرحله هشدار را رد کرد. شاخص این آلودگی به ۱۷۱ رسید و وضعیت هوا بسیار ناسالم است. در وضعیت هوای بسیار ناسالم توصیه می‌شود از حضور غیر ضروری در سطح شهر خودداری شود. گروه‌های…...
تاثیر آلودگی هوا بر هوش انسان تاثیر آلودگی هوا بر هوش انسان
سلامت و زندگی
آلودگی اتمسفر ما با همه چیز از افزایش میزان دیابت گرفته تا افزایش شدید مرگ و میر جهانی در ارتباط است. حالا هم مشخص شده است که بر روی هوش اثر می‌گذارد. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، چین یکی از آلوده‌ترین کشورهای جهان است و اثرات مخرب…...

پاسخ دهید