طرز تهیه شیر بادام خانگی؛خوش‌طعم و مقوی

سلامت و زندگی
طرز تهیه شیر بادام خانگی؛خوش‌طعم و مقوی
اگر به علاقه‌ای به لبنیات حیوانی نداشته باشید، شیر مغزها بهترین انتخاب برای شماست. شیر بادام معروف‌ترین این شیرهاست که هرچند درست کردن آن کمی زمان‌بر است اما به مزه هیجان‌انگیزش می‌ارزد.

طرز تهیه شیر بادام خانگی

۱. یک فنجان یا حدود ۲۰۰ گرم مغز بادام را برای یک شب یا به مدت ۸ تا ۱۲ ساعت در یک ظرف آب خیس کنید.

۲. پس از خیس خوردن، پوسته‌های قهوه‌ای رنگ روی مغز بادام‌ها را به راحتی جدا کنید.

۳. مغز بادام‌ها را در مخلوط‌کن بریزید و ۴ فنجان آب به آن‌ها اضافه کنید. چند دقیقه صبر کنید، سپس ترکیب آب و مغز بادام‌ها را مخلوط کنید.

۴. با استفاده از یک پارچه تنظیف، مخلوط به دست آمده را صاف کنید و شیر را از مخلوط جدا کنید. خمیر بادام باقی مانده را در ظرفی بریزید تا خشک شود، سپس آن را آسیاب و از آن به‌عنوان آرد بادام استفاده کنید.

۵. اکنون شیر بادام شما آماده است. برای نگهداری آن، بهتر است از یک ظرف شیشه‌ای تمیز دردار استفاده کنید. شما می‌توانید شیر بادام خود را به مدت ۳ تا ۴ روز در یخچال نگهداری کنید.

۶. به‌خاطر داشته باشید که شیر مغزها از دو ترکیب جداگانه تهیه می‌شوند و ته‌نشین شدن موادشان کاملا طبیعی است. بنابراین بهتر است پیش از هر بار مصرف، ظرف اصلی آن‌ها را خوب تکان بدهید.

بازدید اپلیکیشن 66 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

وزارت بهداشت: در منزل خود احیا بگیرید وزارت بهداشت: در منزل خود احیا بگیرید
سلامت و زندگی
ایسنا: معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص مراسم شب‌های قدر در دوران شیوع کرونا، توصیه هایی را در قالب پیام های بهداشتی اعلام کرد. معاونت بهداشت وزارت بهداشت، توصیه کرده است: با توجه به شرایط نامناسب همه گیری کروناویروس، امسال در شب های قدر تا حد…...
کرونای هندی؛جهان در آستانه یک “فاجعه کوویدی” کرونای هندی؛جهان در آستانه یک “فاجعه کوویدی”
سلامت و زندگی
دوباره نوع جدیدی از ویروس کرونا پیدا شده است که اینبار منشأ آن کشور هند است. هرچند هنوز مشخص نیست که این نوع جدید جهش‌یافته تا چه اندازه خطرناک است، اما تا همین جا به نگرانی‌های زیادی دامن زده است. در ویروس جهش یافته هندی، جهشی دو گانه صورت گرفته…...
عاملی که موجب ابتلا به نوع شدید کرونا می‌شود عاملی که موجب ابتلا به نوع شدید کرونا می‌شود
سلامت و زندگی
نتایج یک مطالعه جدید در ایالات متحده نشان داد بی‌تحرکی و عدم فعالیت بدنی با خطر ابتلا به نوع شدیدتر بیماری کووید-۱۹ مرتبط است و می‌تواند خطر مرگ ناشی از این بیماری را افزایش دهد. در این بررسی مشخص شد بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که در مدت دو سال پیش…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید