خبر فوری : برای رفع مشکل دانلود نسخه PDF روزنامه، لطفا نسخه جدید اپلیکیشن را از کافه بازار دانلود کنید

صدور حکم اعدام برای روح‌الله زم+جزییات ۲پرونده دیگر

سیاسی
صدور حکم اعدام برای روح‌الله زم+جزییات ۲پرونده دیگر

سخنگوی قوه قضاییه امروز از آخرین وضعیت پرونده های داغ قضایی از جمله محکومیت روح الله زم به اعدام، پرونده سه جوان محکوم به اعدام درباره اعتراضات بنزینی و مرگ قاضی منصوری به رسانه ها خبر داد.

*******************************************************
درباره صدور حکم اعدام برای روح‌الله زم

این حکم در موعد مقرر صادر شد و دادگاه حکم خود را مبنی بر محکومیت زم صادر کرده است اما حکم بدوی است. برای روح الله زم به لحاظ موارد اتهامی متعدد نهایتا به مصداق افساد فی الارض حکم اعدام صادر شده است. این متهم به حبس هم محکوم شده است. البته این حکم غیر قطعی است و اگر فرجام خواهی شود پرونده به دیوان عالی کشور خواهد رفت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
*******************************************************

*******************************************************
درباره دستگیری افرادی از مجموعه جمعیت امام علی

اینکه در این موضوع افرادی بازداشت شده اند تایید می شود و سه نفر بازداشتی داریم اما اینها ربطی به سازمان و تشکل مردم نهاد شأن ندارد. این افراد در مظان اتهامی قرار گرفته اند که ربط به خود شخص شأن دارد. بارها گفته ایم که در اکثر قریب به اتفاق موارد شخص و فرد تحت تعقیب ما است و شغل این فرد برای ما فرقی ندارد. برای مثال دانشجویی بازداشت می شود که می گوییم شغل این فرد برای ما ربطی ندارد.
*******************************************************

*******************************************************
درباره حکم اعدام برای سه نفر از معترضیان آبان ماه

هنوز این پرونده اعاده نشده است و تاییدی مبنی بر صدور رای از سوی دیوان عالی کشور به دست ما نرسیده است. البته این را هم می گوییم که ما تفاوت بین اعتراض و اغتشاش قایلیم و تقاضا می کنیم اصحاب رسانه این سیاست ما را مد نظر قرار بدهند ما نسبت به کسانی که اعتراض داشتند اکثریت آزاد شدند اما معدودی از افراد هستند که اغتشاش به پا کرده و اموال عمومی را به آتش کشیدند. شما دیدید که یک سری از اینها فروشگاه مردم را آتش زدند. بالاتر از اینها برخی از این افراد انسان کشتند. اینها حتما باید مجازات شوند زیرا به حقوق مردم تعدی کردند. چه در این پرونده و چه در پرونده های دیگر اتهام این افراد فقط اغتشاش نبوده است بلکه برخی سرقت مسلحانه و آدم ربایی و مزاحمت برای نوامیس مردمی داشتند.
*******************************************************

*******************************************************
درباره ماجرای مرگ احتمالی قاضی منصوری

قوه قضاییه به جد پیگیر ابهام زدایی و شفافیت حادثه ای است که در رومانی (مرگ قاضی منصوری) اتفاق افتاد و به لحاظ ابعاد مختلف این موضوع برای ما اهمیت دارد. اولا چون ایرانی بوده است و ثانیا چون پرونده داشت و ثالثا چون ما تقاضای استرداد این فرد را داشتیم. ما هنوز قضاوتی نداریم و فقط روایتی از پلیس بین الملل داریم که حکایت از کشته شدن این فرد دارد و البته مستنداتی برای ما ارسال شده است که شامل عکس جنازه و عکس گذرنامه بوده است. حسب ظاهر جنازه متعلق به منصوری بوده است اما ما قاضی هستیم و باید نمونه دی آن آی بررسی شود. مجدانه پیگیر این هستیم که باید در اسرع وقت جسد به ایران فرستاده شود. در ارتباط اینکه آیا خودکشی بوده یا دیگر کشی ابهاماتی وجود دارد و خواسته تیم تا هیاتی از پلیس بین المللی و پزشکی قانونی به کشور رومانی بروند و اسناد و مدارک را در آنجا ببینند.

بازدید اپلیکیشن 74 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ناگفته‌های فیلم احمدی‌نژاد علیه لاریجانی‌ها ناگفته‌های فیلم احمدی‌نژاد علیه لاریجانی‌ها
سیاسی
در واکنش به مطرح شدن فساد مالی اکبر طبری، مدیر کل سابق امور مالی و معاون اجرایی رئیس سابق قوه قضائیه، برخی تلاش کردند که از طریق فرافکنی بخشی از اتهامات وارده به طبری را به مقام بالادستی وی ربط بدهند، هر چند پیام مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه…...
قاضی منصوری به سرنوشت کشمیری و کلاهی دچار می‌شود؟ قاضی منصوری به سرنوشت کشمیری و کلاهی دچار می‌شود؟
سیاسی
در سالگرد  ۷ تیر سال ۱۳۶۰ و ماجرای بمب گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت بیش از ۷۰ تن از سران حزب هستیم. این واقعه در حالی امسال به یاد آورده می‌شود که ماجرای مربوط به مرگ قاضی منصوری در رومانی و به خصوص شایعات پیرامونش بسیار به…...
دعوت از استانداران برای سخن گفتن با مردم دعوت از استانداران برای سخن گفتن با مردم
سیاسی
رییس جمهور در جمع استانداران سراسر کشور از آنها خواست که در مورد کارهای انجام شده در هر استان از سوی دولت با مردم سخن بگویند. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در نشست برنامه‌ریزی برای تحقق شعار سال با حضور استانداران سراسر کشور، اظهار کرد: شرکت‌های…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید