شکست یخچال طبیعی در هند با ۱۰کشته و۱۵۰ مفقود

جهان
شکست یخچال طبیعی در هند با ۱۰کشته و۱۵۰ مفقود

ایرنا: رسانه‌های هند روز یکشنبه اعلام کردند، شکسته شدن یخچال طبیعی در شمال این کشور، موجب کشته شدن ۱۰ نفر و مفقود شدن ۱۵۰ نفر دیگر شد.

شبکه خبری “ایندیا تودی” روز یکشنبه اعلام کرد: شکست و حرکت یک یخچال طبیعی در رشته کوه هیمالیا باعث صدمه دیدن یک سد و وقوع سیل عظیم در منطقه چامولی واقع در ایالت اوتراکند شد که در این سانحه ۱۰ نفر از افراد محلی کشته و ۱۵۰ کارگر که مشغول کار بر روی سد بودند مفقود شدند.

اوم پراکاش سروزیر ایالت اوتارکند گفت: این حادثه به سرعت اتفاق افتاده و فرصت کافی برای اخطار به افراد وجود نداشته است.

وی افزود: احتمالا ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر در این حادثه کشته شده‌اند. هنوز آمار دقیق مشخص نشده است.

ایالت اوتراکند به دلیل نزدیک بودن به رشته کوه‌های بلند هیمالیا همیشه شاهد سیل، رانش زمین و بهمن بوده است. فعالان محیط زیست در هند از ساخت سد بر روی رودخانه‌ها در این ایالت انتقاد کرده‌اند.

نیروهای امداد و نجات برای کمک به افراد به منطقه اعزام شده‌اند. نیروهای هوایی و زمینی هند در ایالت اوتراکند نیز به حالت آماده باش درآمده‌اند.

نارندرا مودی نخست وزیر هند ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه اعلام کرد: تمام نیروهای دولتی و نظامی هند برای کمک به حادثه دیدگان آماده هستند و در منطقه حضور دارند.

هنوز دلیل وقوع این حادثه مشخص نشده است. فصل بارندگی در هند در ماه تابستان آغاز می‌شود.

در سال ۲۰۱۳، بارندگی بی‌سابقه در ایالت اوتراکند باعث وقوع سیل شدید و کشته شدن بیش از ۶ هزار نفر شد.

بازدید اپلیکیشن 26 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

حمله به فرودگاه أبها در عربستان حمله به فرودگاه أبها در عربستان
جهان
ایسنا: منابع عربستان سعودی از حمله به فرودگاه بین‌المللی أبها و آتش گرفتن یک هواپیمای مسافربری این کشور خبر دادند. سایت شبکه روسیا الیوم در خبری فوری به نقل از منابع سعودی گزارش داد که درپی حمله انصارالله یمن به فرودگاه أبها در عربستان یک فروند هواپیمای غیرنظامی دچار آتش…...
کودتا در میانمار؛ ارتش قدرت را در دست گرفت کودتا در میانمار؛ ارتش قدرت را در دست گرفت
جهان
در پی انتشار خبر دستگیری آنگ سان سوچی، رهبر حزب حاکم اتحادیه ملی دموکراسی و دیگر رهبران این حزب در بامداد امروز دوشنبه، ارتش میانمار با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد قدرت به مین آنگ هلینگ، فرمانده کل ارتش منتقل شده است. بر اساس این بیانیه، ارتش کنترل کشور را…...
واکنش شدید غربی‌ها به حکم حبس منتقد پوتین واکنش شدید غربی‌ها به حکم حبس منتقد پوتین
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | یک: روز سه‌شنبه اصلی‌ترین منتقد پوتین به سه سال زندان محکوم شد. او در حالیکه به زندان منتقل می‌شد روی شیشه حائلی که بین خودش و دیگران قرار داشت، برای همسرش یولیا شکل قلب کشید و این تصویر در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت. نخستین…...

پاسخ دهید