شهرداری تهران با زباله‌گردی مقابله می‌کند

اجتماعی
شهرداری تهران با زباله‌گردی مقابله می‌کند

خبرآنلاین: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهرن با اشاره به تلاش مدیریت شهری در راستای ساماندهی وضعیت زباله گردی و مقابله با این پدیده مذموم گفت: با هدف تحقق برنامه‌های مدیریت شهری پیرامون اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند)، مخازن سه گانه زباله در مراکز مهم و پرتردد شهر تهران جانمایی و نصب می شوند.

صدرالدین علیپور با اشاره به انجام اقدامات مربوط به جمع آوری مخازن پسماند اضافی، شناسایی مراکز مهم و پرتردد مناطق ۲۲ گانه و استقرار مخازن سه گانه «سبز» ویژه شیشه، «آبی» مخصوص کاغذ و مقوا و «زرد» برای ظروف پت، پلاستیک و فلزات در اماکنی که تولید زباله انبوه است، اظهار کرد: تعامل و همکاری شهروندان در تفکیک و جداسازی پسماند از مبدا و تحویل آن به غرفه های بازیافت یا عوامل جمع آوری پسماند خشک، مهم ترین اصل مقابله با معضل زباله گردی است.
وی گفت: هر چه ضریب همکاری شهروندان در مدیریت بهینه پسماند، تفکیک از مبدا و تحویل پسماندهای تفکیک شده به عوامل شهرداری بالاتر باشد، کمتر شاهد پدیده زباله گردی خواهیم بود. از این رو، انجام امور مرتبط با طرح کاپ (کاهش پسماند) به تامین هدف مذکور کمک می کند.

علیپور در ادامه با اشاره به اینکه جمع آوری کامل مخازن پسماند از معابر غیر ممکن است، تاکید کرد: این سازمان در راستای مقابله با پدیده زباله گردی علاوه بر ممنوعیت بکارگیری افراد صغر سنی و کبر سنی در قراردادهای شهرداری با پیمانکاران، ممنوعیت برداشت از مخازن، تحویل مخازن پسماند تر و خشک به مجتمع ها و تولیدکنندگان پسماند؛ جانمایی و نصب نوع سه گانه مخازن زباله را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر جانمایی و نصب مخازن سه گانه در مناطق ۱۲، ۲۰ و ۲ اجرایی شده و به زودی در سایر مناطق نیز اجرا خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به برنامه های فرهنگی، اجتماعی، تشویقی و آموزشی طرح کاپ که با هدف ایجاد یک جریان اجتماعی در شهر اجرا می شود، تصریح کرد: تشویق شهروندان به تولید کمتر پسماند در کنار جداسازی زباله ها در بدو تولید از رویکردهای جدید این سازمان محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش شهروندان در زمینه تفکیک پسماند از مبدا همواره در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: همکاری و تعامل مردم با طرح های سازمان مدیریت پسماند، مسیر دستیابی به اهداف طرح کاپ را تسهیل می کند؛ طرحی که نتیجه اجرای آن بهبود کیفیت محیط زیست و سلامت شهروندی خواهد بود.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

‌بازخورد منفی ‌سه اتفاق جنجالی بین افکار عمومی ‌بازخورد منفی ‌سه اتفاق جنجالی بین افکار عمومی
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، علی رستگار | همزمان با تعطیلات اخیر و ایام عزاداری محرم، امسال سه اتفاق جنجالی در سه نقطه از کشور رخ داد که بازخورد منفی‌ و ناخوشایندی بین افکار عمومی ‌داشت. بعد از موج مسافرت‌ها به شمال کشور که به‌رغم همه توصیه‌های کرونایی به‌طور گسترده‌ای هم انجام…...
ببینید | هنرمندانی که مثل کریم آتشی به قتل متهم شدند ببینید | هنرمندانی که مثل کریم آتشی به قتل متهم شدند
اجتماعی
کریم آتشی، کارگردان و فیلمنامه نویس و همسر سابق مرجانه گلچین چند روز قبل پس از درگیری با همسایه خود او را با شلیک گلوله به قتل رساند.اگر می‌خواهید بدانید کدام هنرمندان دیگر به قتل متهم شدند این ویدئو را تماشا کنید. منبع: آخرین خبر...
روایت دست اول از شب هولناک سه‌راه طالقانی روایت دست اول از شب هولناک سه‌راه طالقانی
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، ابراهیم افشار | یک: از امروز صبح قارقار جوش دادن میله‌های آهنی یک لحظه قطع نشد. این همان دری‌ست که آقای کارگردان دائم از آن رد می‌شد و توی حیاط می‌آمد. ما پنجره آشپزخانه‌مان مشرف به خانه چهارطبقه قاتل و مقتول بود. گاه داد و بیدادهای تلفنی…...

پاسخ دهید