شهرداری تهران با زباله‌گردی مقابله می‌کند

اجتماعی
شهرداری تهران با زباله‌گردی مقابله می‌کند

خبرآنلاین: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهرن با اشاره به تلاش مدیریت شهری در راستای ساماندهی وضعیت زباله گردی و مقابله با این پدیده مذموم گفت: با هدف تحقق برنامه‌های مدیریت شهری پیرامون اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند)، مخازن سه گانه زباله در مراکز مهم و پرتردد شهر تهران جانمایی و نصب می شوند.

صدرالدین علیپور با اشاره به انجام اقدامات مربوط به جمع آوری مخازن پسماند اضافی، شناسایی مراکز مهم و پرتردد مناطق ۲۲ گانه و استقرار مخازن سه گانه «سبز» ویژه شیشه، «آبی» مخصوص کاغذ و مقوا و «زرد» برای ظروف پت، پلاستیک و فلزات در اماکنی که تولید زباله انبوه است، اظهار کرد: تعامل و همکاری شهروندان در تفکیک و جداسازی پسماند از مبدا و تحویل آن به غرفه های بازیافت یا عوامل جمع آوری پسماند خشک، مهم ترین اصل مقابله با معضل زباله گردی است.
وی گفت: هر چه ضریب همکاری شهروندان در مدیریت بهینه پسماند، تفکیک از مبدا و تحویل پسماندهای تفکیک شده به عوامل شهرداری بالاتر باشد، کمتر شاهد پدیده زباله گردی خواهیم بود. از این رو، انجام امور مرتبط با طرح کاپ (کاهش پسماند) به تامین هدف مذکور کمک می کند.

علیپور در ادامه با اشاره به اینکه جمع آوری کامل مخازن پسماند از معابر غیر ممکن است، تاکید کرد: این سازمان در راستای مقابله با پدیده زباله گردی علاوه بر ممنوعیت بکارگیری افراد صغر سنی و کبر سنی در قراردادهای شهرداری با پیمانکاران، ممنوعیت برداشت از مخازن، تحویل مخازن پسماند تر و خشک به مجتمع ها و تولیدکنندگان پسماند؛ جانمایی و نصب نوع سه گانه مخازن زباله را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر جانمایی و نصب مخازن سه گانه در مناطق ۱۲، ۲۰ و ۲ اجرایی شده و به زودی در سایر مناطق نیز اجرا خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به برنامه های فرهنگی، اجتماعی، تشویقی و آموزشی طرح کاپ که با هدف ایجاد یک جریان اجتماعی در شهر اجرا می شود، تصریح کرد: تشویق شهروندان به تولید کمتر پسماند در کنار جداسازی زباله ها در بدو تولید از رویکردهای جدید این سازمان محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش شهروندان در زمینه تفکیک پسماند از مبدا همواره در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: همکاری و تعامل مردم با طرح های سازمان مدیریت پسماند، مسیر دستیابی به اهداف طرح کاپ را تسهیل می کند؛ طرحی که نتیجه اجرای آن بهبود کیفیت محیط زیست و سلامت شهروندی خواهد بود.

بازدید اپلیکیشن 14 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

وضعیت بیمارستان‌های قم برای مقابله با کرونا وضعیت بیمارستان‌های قم برای مقابله با کرونا
اجتماعی
خبرآنلاین با انتشار این ویدیو نوشت: صحبت های دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم در مورد اقدامات انجام شده برای مدیریت بیماری کرونا در استان قم را ببینید و بشنوید....
جزئیات بازداشت ۳ دانشجوی دانشگاه تهران در روزهای اخیر جزئیات بازداشت ۳ دانشجوی دانشگاه تهران در روزهای اخیر
اجتماعی
رییس حراست دانشگاه تهران جزئیات بازداشت ۳ دانشجوی دانشگاه تهران در روزهای اخیر را اعلام کرد. «اسماعیل سلیمانی» رییس حراست دانشگاه تهران در گفت‌وگو با ایلنا، درباره جزئیات بازداشت «بهاره هدایت» دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه تهران که گفته می‌شود، بعد از احضار از سوی حراست دانشگاه بازداشت شده است، گفت:…...
بارش برف سنگین بزرگراه قزوین به رشت را بست بارش برف سنگین بزرگراه قزوین به رشت را بست
اجتماعی
درحالی که رئیس پلیس راه کشور از بارش برف سنگین در محور قزوین به رشت و انسداد این مسیر تا اطلاع ثانوی خبر داده، قرارگاه مرکزی حمل و نقل و راهداری زمستانی کشور در اطلاعیه شماره ۱ خود از بازگشایی محور قزوین-رشت در محدوده امامزاده هاشم و اتصال به جاده…...

پاسخ دهید