موهایم را هفته ای چند بار بشویم که صدمه نبیند؟

سلامت و زندگی
موهایم را هفته ای چند بار بشویم که صدمه نبیند؟
شاید برای شما هم این پرسش پیش آمده باشد که هرچند وقت یک بار باید موها را شست؟ کارشناسان می گویند شستن مو ها تا حد زیادی به تمایل خود شما بستگی دارد. برخلاف شستن دست که شیوه ای بسیار مهم برای جلوگیری از انتشار بیماری هاست، شستن مو بیشتر به علاقه شخصی ما به این که ظاهرمان چطور باشد و چه احساسی کنیم، بستگی دارد.

شستن مو چند بار در هفته ؟!

مواد سورفکتانت موجود در شامپو، دور کثیفی ها و چربی های مو را می گیرد و باعث زدوده شدن آن هنگام شستن مو و دوش گرفتن می شود. اما این کار چربی های طبیعی مو را هم می زداید. برای همین است که ما پس از شامپو کردن از مواد حالت دهنده استفاده می کنیم تا مو دوباره ظاهر سالم و براق خود را بازیابد.از طرف دیگر، شستن بیش از حد موها در کسانی که موهای چرب دارند، با این هدف که چربی زیادی از مو را برطرف کنند، تأثیر معکوسی ایجاد می کند، چراکه باعث تحریک پوست سر به تولید چربی بیشتر می شود.

زبر یا فرفری بودن مو روند تولید سبوم (ترشحات روغنی که از غدد سباسه در پوست سر ترشح می شود) را کند می کند، در نتیجه ممکن است فقط به هفته ای یک بار شستن مو نیاز باشد. در مقابل افرادی که موهای ظریف و نازک دارند ممکن است مکرراً به شستن مو نیاز پیدا کنند.

نوع پوست و مو: اگر مو و پوست شما در رده «عادی» (نه خشک و نه چرب) قرار دارد احتمالاً به شستن مو یک یا دو بار در هفته نیاز دارید.

حالت دادن به مو: اگر هر روز به موهایتان اسپری می زنید یا ساعت هایی را صرف حالت دادن به موهایتان می کنید، موهایتان در معرض آسیب دیدن قرار می گیرد، بنابراین شاید بهتر باشد به جای این کار هرروز موهایتان را شامپو بزنید و بعد از آن از حالت دهنده استفاده کنید.

کارشناسان می گویند فقط گروه معدودی از افراد نیاز به شامپو کردن روزانه موهایشان دارند، از جمله افرادی که موهای بسیار ظریف و نازک دارند، افرادی که به مقدار زیاد ورزش ( و عرق) می کنند و افرادی که در آب و هوای بسیار مرطوب زندگی می کنند.

شستن مو چند بار در هفته ؟! / منبع: همشهری آنلاین

بازدید اپلیکیشن 156 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

راز رشد مو با یک روغن! راز رشد مو با یک روغن!
سلامت و زندگی
طی سال های اخیر استفاده از روغن کرچک به عنوان راه حلی طبیعی برای رشد و تقویت سلامت مو شاهد روند افزایشی محبوبیت خود بوده است. روغن کرچک که دیر زمانیست در پزشکی سنتی استفاده می شود به نظر می رسد به افزایش رطوبت پوست سر، کاهش شوره سر، و…...
مو‌های شما در مورد سلامتی شما می‌گوید! مو‌های شما در مورد سلامتی شما می‌گوید!
سلامت و زندگی
کمتر فردی پیدا می‌شود که ادعا کند مو برایش اهمیتی ندارد و حاضر است بدون توجه به سلامت مو زندگی خود را سپری کند. در بسیاری از مواقع با وجود همه تلاش‌ها برای داشتن مو‌های سالم‌تر و بهتر، موفق نمی‌شویم و باز هم با مو‌های ناسالم روبرو هستیم. مو‌های سر…...
ریزش دایمی موی سر با این نوع مشاغل ریزش دایمی موی سر با این نوع مشاغل
سلامت و زندگی
برخی مشاغل موجب از دست دادن دائمی موهایمان می شوند کسانی که به این حرفه ها مشغول هستند بهتر است بیشتر از موهایشان مراقبت کنند و از آسیب های ناشی از کار به موهایشان پیشگیری کنند برخی شغل‌ها می‌توانند زمینه‌ساز بروز آسیب در موها و باعث ریزش آنها شوند. مو…...

پاسخ دهید