سوریه از ایران «باور ۳۷۳» می‌خرد؟

سیاسی
سوریه از ایران «باور ۳۷۳» می‌خرد؟

فارس نوشت: وبگاه «Avia.Pro» روسیه که اخبار هوانوردی را دنبال می‌کند، گزارش داد: «سوریه تصمیم گرفته است که به جای اس ۳۰۰ روسیه، سامانه «باور ۳۷۳» ایران را خریداری کند.
یک رسانه روس گزارش داد، سوریه به دلیل کارایی کم «اس ۳۰۰» روسیه، در نظر دارد که از ایران سامانه پدافندی «باور ۳۷۳» را خریداری کند.

این رسانه روس در گزارش خود نوشت: «با اینکه بیش از یک سال از تحویل اس ۳۰۰ به سوریه می‌گذرد، اما این سامانه پدافند هوایی کارایی و راندمان پایینی از خود نشان داده است و به همین دلیل، سوریه در نظر دارد که سامانه باور ۳۷۳ ایران را بخرد».

وبگاه «Avia.Pro» این خبر را به نقل از خبرنگاران سوری منتشر کرده است؛ خبرنگارانی که منبع اصلی خبرشان «یک منبع ارتش سوریه» اعلام کرده‌اند.در این گزارش ادعا شده است که طی یک سالی که از تحویل اس ۳۰۰ روسیه به سوریه گذشته است، هرگز از این سامانه برای دفع حملات استفاده نشده است.

طبق گفته «برخی منابع» استنادی این وبگاه، دلیل اولیه عدم استفاده از اس ۳۰۰ در سوریه به رغم حملات متعدد یک سال اخیر رژیم صهیونیستی آن است که این سامانه «هواپیمات‌های اسرائیلی را نمی‌بیند».

البته برخی دیگر از منابع به Avia.Pro گفتند که دلیل عدم استفاده از اس ۳۰۰ در سوریه برای مقابله با حملات اسرائیل، «موضع خاص روسیه» بوده است.

تاکنون مقام‌های سوریه و ایران اظهارنظری درباره فروش باور ۳۷۳ نکرده و خبر این وبگاه روسی را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

سامانه پدافندی «باور۳۷۳» ۳۱ مردادماه و همزمان با روز صنعت دفاعی با حضور رئیس جمهور ایران به طور رسمی رونمایی شد

بازدید اپلیکیشن 38 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تجهیز جنگنده های سوخو۲۲ سپاه به موشک جدید تجهیز جنگنده های سوخو۲۲ سپاه به موشک جدید
سیاسی
تسنیم نوشت: موشک جدید جنگنده‌های سوخو ۲۲ سپاه به نمایش درآمد. در کلیپی که اخیرا به مناسبت سالگرد بازدید فرمانده معظم کل قوا از نمایشگاه دستاودهای نیروی هوافضای سپاه در سال ۹۳ منتشر شده، تصاویر جدید از دستاوردهای این نیرو به نمایش درآمده است. در بخشی از این کلیپ، تصاویری…...
اظهارات متفاوت حجت‌الاسلام میرباقری درباره کرونا اظهارات متفاوت حجت‌الاسلام میرباقری درباره کرونا
سیاسی
حجت‌الاسلام میرباقری از اعضای مجلس خبرگان رهبری اخیرا در یک برنامه گفت‌وگو محور به نام مثبت مکث با اجرای نادر طالب‌زاده شرکت کرده و اظهارات خبرسازی درباره کرونا داشته. این برنامه از شبکه سه و افق سیما پخش شده و حالا بخش‌هایی از آن در شبکه‌های اجتماعی هم بازتاب پیدا…...
همه‌چیز درباره سانحه رخ‌داده برای ناوچه کنارک همه‌چیز درباره سانحه رخ‌داده برای ناوچه کنارک
سیاسی
دقایقی پس از آنکه ناوگان یکم نیرو دریایی ارتش با صدور یک بیانیه رسمی وقوع حادثه برای ناوچه رزمی کنارک را تایید کرد، جزییاتی درباره این شناور رزمی منتشر شد. به‌گزارش خبرگزاری فارس شناور کنارک در سال ۱۹۸۸ ساخته شده است و در تاریخ ۱۶مهر ۹۷ با حضور فرمانده نیروی…...

پاسخ دهید