سوریه از ایران «باور ۳۷۳» می‌خرد؟

سیاسی
سوریه از ایران «باور ۳۷۳» می‌خرد؟

فارس نوشت: وبگاه «Avia.Pro» روسیه که اخبار هوانوردی را دنبال می‌کند، گزارش داد: «سوریه تصمیم گرفته است که به جای اس ۳۰۰ روسیه، سامانه «باور ۳۷۳» ایران را خریداری کند.
یک رسانه روس گزارش داد، سوریه به دلیل کارایی کم «اس ۳۰۰» روسیه، در نظر دارد که از ایران سامانه پدافندی «باور ۳۷۳» را خریداری کند.

این رسانه روس در گزارش خود نوشت: «با اینکه بیش از یک سال از تحویل اس ۳۰۰ به سوریه می‌گذرد، اما این سامانه پدافند هوایی کارایی و راندمان پایینی از خود نشان داده است و به همین دلیل، سوریه در نظر دارد که سامانه باور ۳۷۳ ایران را بخرد».

وبگاه «Avia.Pro» این خبر را به نقل از خبرنگاران سوری منتشر کرده است؛ خبرنگارانی که منبع اصلی خبرشان «یک منبع ارتش سوریه» اعلام کرده‌اند.در این گزارش ادعا شده است که طی یک سالی که از تحویل اس ۳۰۰ روسیه به سوریه گذشته است، هرگز از این سامانه برای دفع حملات استفاده نشده است.

طبق گفته «برخی منابع» استنادی این وبگاه، دلیل اولیه عدم استفاده از اس ۳۰۰ در سوریه به رغم حملات متعدد یک سال اخیر رژیم صهیونیستی آن است که این سامانه «هواپیمات‌های اسرائیلی را نمی‌بیند».

البته برخی دیگر از منابع به Avia.Pro گفتند که دلیل عدم استفاده از اس ۳۰۰ در سوریه برای مقابله با حملات اسرائیل، «موضع خاص روسیه» بوده است.

تاکنون مقام‌های سوریه و ایران اظهارنظری درباره فروش باور ۳۷۳ نکرده و خبر این وبگاه روسی را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

سامانه پدافندی «باور۳۷۳» ۳۱ مردادماه و همزمان با روز صنعت دفاعی با حضور رئیس جمهور ایران به طور رسمی رونمایی شد

بازدید اپلیکیشن 38 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خبر وزیر نفت ایران درباره دیدار با همتای سعودی خبر وزیر نفت ایران درباره دیدار با همتای سعودی
سیاسی
زنگنه وزیر نفت ایران از گفتگو با وزیر انرژی سعودی در مسکو خبر داد. به گزارش شانا، وزیر نفت درباره دیدار با وزیر انرژی عربستان در مسکو هم گفت: عبوری دیدار کردیم و آنجا هم گفتم با ایشان دوستی ۲۲ ساله دارم و با تمام فراز و نشیب‌هایی که در…...
روحانی در مجمع سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره‌ی تحت تحریم، نه است روحانی در مجمع سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره‌ی تحت تحریم، نه است
سیاسی
ایرنا: رئیس جمهوری با بیان اینکه من به نمایندگی از ملت و کشورم، اعلام می‌کنم که پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه است، تاکید کرد: اگر پاسخ آری می‌خواهید همان طور که رهبر معظم انقلاب اعلام کرده‌اند، تنها راه برای گفت‌وگو، بازگشت به تعهدات است. حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی…...
غرامت آب رفته بانک ملت غرامت آب رفته بانک ملت
سیاسی
روزنامه هفت صبح، محمد‌جواد ترابی| ‌یک میلیارد و‌۶۰۰ میلیون دلار یا فقط ۱۰۰‌میلیون دلار؟ در مصالحه بانک ملت و وزارت خزانه‌داری بریتانیا چه گذشته است؟ گویا همه خوشحالند. هم وزارت خزانه‌داری بریتانیا که بالاخره توانست خارج از روند دادگاه از شر این پرونده طولانی خلاص شود، هم بانک ملت و…...

پاسخ دهید