رکورد ابدی برای سردار آزمون؛ آقای خیلی گل!

ورزشی
رکورد ابدی برای سردار آزمون؛ آقای خیلی گل!

طرفداری نوشت: سردار آزمون در حالی با ۱۹ گل به آستانه آقای گلی در مسابقات لیگ روسیه رسیده است که قبلا هم این عنوان را به دست آورده بود. سردار آزمون اولین آسیایی خواهد بود که در یک لیگ اروپایی ۲ سال آقای گل خواهد شد البته اگر موقعیت او در ۲ هفته آخر لیگ روسیه تهدید نشود. چند بازیکن ایرانی سابقه آقای گلی در مسابقات فوتبال لیگ کشورهای روسیه، پرتغال، هلند، امارات و قطر را داشته اند و گفته می شود که یک ایرانی هم ۸۹ سال قبل آقای گل لیگ بلژیک شده بود. در تاریخ فوتبال ایران این مردان به طور قطع عنوان گلزن برتر را در لیگ های خارجی گرفته اند:

۱- فرشاد پیوس در لیگ ۱۹۸۹ کشور قطر با تیم الاهلی

۲- علی کریمی در لیگ ۲۰۰۴ کشور امارات با الاهلی امارات

۳- علی سامره در لیگ ۲۰۰۷ کشور امارات با الشعب

۴- علیرضا جهانبخش در لیگ ۲۰۱۸-۲۰۱۷ کشور هلند با تیم الکمار

۵- سردار آزمون در لیگ پارسال روسیه با زنیت

۶- مهدی طارمی در لیگ پارسال پرتغال با تیم ریوآوه (البته طارمی با ۱۸ گل همراه ۲ بازیکن دیگر در صدر قرار گرفت ولی نام مهاجم بنفیکا، وینسینیوس به این دلیل که دقایق کمتری بازی کرد و ۱۸ گل را در ۱۷۹۲ دقیقه به ثمر رساند، در صدر قرار گرفت و طارمی با ۱۸ گل در ۲۳۴۰ و پیزی با ۱۸ گل در ۲۸۲۲ دقیقه دوم و سوم شدند)

۷- سردار آزمون در لیگ امسال روسیه با زنیت (بازی ها دو هفته دیگر به پایان می رسد و سردار با ۱۹ گل بالاتر از آرتم زیوبا ۱۶ گله در صدر است)

مردانی مثل ناصر محمدخانی در لیگ قطر، مهرزاد معدنچی و رضا عنایتی در لیگ امارات هم در کورس آقای گلی بوده و با یکی دو گل کمتر این عنوان را از دست داده اند. کریم انصاری فرد و کاوه رضایی هم مدعی آقای گلی لیگ های یونان و بلژیک بودند اما سردار آزمون اگر در آقای گلی روسیه دبل کند، صاحب یک رکورد ماندگار می شود.

گفته می شود در سال ۱۹۳۲ میلادی یعنی ۸۹ سال قبل حسین صدقیانی در لیگ کشور بلژیک با تیم شارلروآ آقای گل شده اما سند تاریخی برای آن وجود ندارد.

بازدید اپلیکیشن 48 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

یک شاهکار دیگر در فدراسیون فوتبال ایران یک شاهکار دیگر در فدراسیون فوتبال ایران
ورزشی
ممکن است فدراسیون فوتبال ایران با جرایم انضباطی و مالی جدیدی در پرونده مربوط به باشگاه داماش و علیرضا جهانبخش مواجه شود. به گزارش خبرآنلاین؛ فدراسیون فوتبال که این روزها دردسرهای ریز و درشت زیادی را در دوران رییس جدید خود پشت سر می گذارد، حالا با یک مشکل جدید…...
ترکیب استقلال مقابل الدحیل؛ ریسک مجیدی با ۳ مهاجم ترکیب استقلال مقابل الدحیل؛ ریسک مجیدی با ۳ مهاجم
ورزشی
ترکیب اصلی استقلال برای دیدار مقابل الدحیل قطر در هفته سوم دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد. در این مسابقه فرهاد مجیدی علاوه بر قایدی، مطهری و دیاباته را هم در ترکیب تیمش قرار داد. رشیدمظاهری، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، محمد نادری، مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی، احمد…...
پنج گل و یک کلین‌شیت؛ هفته خوب ایرانی‌ها در اروپا پنج گل و یک کلین‌شیت؛ هفته خوب ایرانی‌ها در اروپا
ورزشی
مهاجمان ایرانی در این هفته عملکرد خوبی در رقابت‌های اروپایی داشتند. این هفته مهاجمان ایرانی توانستند عملکرد خوبی در تیم های خود داشته باشند و چهار مهاجم ایرانی روی هم توانستند پنج گل به ثمر برسانند. *************************************** سردار آزمون دو گل *************************************** آقای گل این فصل لیگ روسیه برای تکرار…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید