۵ راه طبیعی برای سفید کردن دندان‌ها

سلامت و زندگی
۵ راه طبیعی برای سفید کردن دندان‌ها
اگرعاشق لبخند براق و سفید خود بوده‌اید و ناگهان متوجه شدید که دندان‌های شما زرد می‌شود، وقت آن است که در این باره اقدامی کنید.

روش طبیعی سفید کردن دندان‌

گفته می‌شود دندان‌ها پنجره شخصیت شما هستند و عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است باعث زرد شدن یا از بین رفتن براقی آن بشوند. بعضی اوقات بعضی از غذاها، رنگ مینای دندان (لایه بیرونی دندانهای) ما را تغییر می‌دهند.
همچنین ، در بعضی مواقع تجمع پلاک‌ها باعث زرد شدن دندان‌ها می شوند. اما این نوع تغییر رنگ را می توان به راحتی با برخی از داروهای خانگی بسیار مفید درمان کرد. در اینجا به بررسی ۵ مورد از آنها می پردازیم.

روغن نارگیل

بله شما آن را درست خواندید! روغن نارگیل می تواند دندان شما را تمیز کند. کافی است یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در دهان خود بریزید و آن را به مدت پنج دقیقه نگهش دارید. همچنین می توانید چند قطره به مسواک خود اضافه کرده و دندان های خود را به مدت پنج دقیقه با آن مسواک بزنید. فقط دهان خود را بعد از آن بشویید. حتما نتیجه‌اش را دوست خواهید داشت.

سرکه سیب

سرکه سیب دارای ترکیباتی مانند اسید استیک ، پتاسیم و منیزیم است که باکتری های بد را از بین می برد و پلاک را تجزیه می کند. همچنین ، pH موجود در سرکه سیب لکه ها را از دندان های شما پاک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری سرکه سیب را به مدت دو دقیقه روی دندان های خود بمالید و دهان خود را بعد از آن با آب بشویید.

پوست لیمو

لیمو دارای مواد سفید کننده طبیعی است ولی در واقع پوست لیمو می تواند دندان شما را تمیز کند. فقط پوست لیمو را روی دندان های خود مالیده و دهان خود را بعد از آن بشویید.

توت فرنگی

اگر عاشق خوردن توت فرنگی هستید ، یک خبر خوب برای شما وجود دارد. مالیدن آن روی پوست یا خوردن توت فرنگی به لطف آنتی اکسیدان های مفید موجود در آن می تواند دندان های شما را به طور طبیعی سفید کند.

جوش شیرین

همه از قدرت پاک‌کنندگی جوش شیرین اطلاع دارند. کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید. مقداری از این خمیر را روی مسواک خود بمالید و دندان‌هایتان را به مدت یک دقیقه مسواک بزنید. بعد از آن دهان خود را بشویید.

مترجم: ملیکا قراگوزلو

منبع: timesofindia

بازدید اپلیکیشن 108 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید