توصیه‌هایی برای استفاده از ماسک

سلامت و زندگی
توصیه‌هایی برای استفاده از ماسک

استفاده از ماسک یکی از مواردی است که برای محافظت از خود در برابر کروناویروس جدید باید مد نظر قرار دهید و این کار باید طی یک یا دو ماه پیش رو تا زمانی که اپیدمی کووید-۱۹ به طور کامل مهار شود، باید انجام شود.

روش استفاده صحیح از ماسک تنفسی

به گزارش عصر ایران به نقل از “چاینا دیلی”، در ادامه چند نکته درباره پوشیدن ایمن و راحت یک ماسک ارائه شده اند.

بخار گرفتن عدسی عینک

هنگامی که ماسک به صورت دارید، بخارهای ناشی از عمل بازدم ممکن است موجب بخارگرفتگی عدسی عینک شود. در صورت استفاده از ماسک های N95 استاندارد می توان تیغه فلزی بالای ماسک را بیشتر روی صورت فشار داد یا در زمان استفاده از ماسک های جراحی عادی می توان یک دستمال کاغذی را در قسمت بالا آن قرار داد.

تنگی نفس

برای افراد عادی استفاده از ماسک های جراحی یکبار مصرف نسبت به ماسک های N95 توصیه می شود. اگر باید از ماسک با میزان نفوذ هوای کمتر استفاده کنید می توانید در مکانی خلوت و زمانی که افراد زیادی اطراف شما قرار ندارند، ماسک را برداشته و نفس بکشید.

باقی ماندن جای ماسک روی صورت

اگر خراشی روی پوست وجود ندارد، نگران باقی ماندن جای ماسک روی صورت خود نباشید. پوست می تواند به طور خودکار خود را ترمیم کند. مقداری کرم یا محصول مراقبت از پوست دیگر روی بخش های تحت تاثیر قرار گرفته بمالید و از ماسک های جراحی یکبار مصرف به عنوان انتخاب اول استفاده کنید.

آرایش و کرم ضد آفتاب

آرایش سنگین هنگام استفاده از ماسک توصیه نمی شود. پیش از شستشوی صورت، آرایش خود را به طور کامل پاک کنید. کرم ضد آفتاب حتی در زمان استفاده از ماسک برای افرادی که در فضای باز کار می کنند، ضروری است. از کرم ضد آفتاب در بخش هایی که ماسک آنها را نمی پوشاند، استفاده کنید.

خشکی لب

زمانی که لب ها درون ماسک خشک شده اند آنها را لیس نزنید زیرا این کار موجب خشکی بیشتر لب ها می شود. پیش و پس از استفاده از ماسک یا در زمانی که بدون ماسک تنفس می کنید در صورت نیاز از یک بالم لب برای مرطوب کردن آنها استفاده کنید.

بازدید اپلیکیشن 111 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دیدگاه نژاد‌پرستانه بلینکن علیه چینی‌ها دیدگاه نژاد‌پرستانه بلینکن علیه چینی‌ها
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | یک: روز یکشنبه بلینکن، وزیرخارجه آمریکا نشان داد که در دیدگاهش نسبت به بیماری کرونا فرق چندانی با ترامپ ندارد. او سراغ همان سوالی رفت که رئیس‌جمهور پیشین این کشور مستقیم و غیرمستقیم مدام مطرح می‌کرد و می‌خواست بداند که بیماری کووید چه منشایی…...
فناوری خاص برای شکار ویروس کرونا فناوری خاص برای شکار ویروس کرونا
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | اوایل که کرونا آمده بود یک نفر در توئیتر نوشت:کاش شبیه بازی‌ها معلوم می‌شد با هر بار الکل زدن چند تا (ویروس) کرونا را کشته‌ایم. شاید این آرزو کمی رویایی به نظر می‌آمد اما هم‌زیستی ما با کرونا باعث شد که به گجت‌های جدیدی برای مقابله…...
روایتی از نیمه‌ پنهان یک سال سخت روایتی از نیمه‌ پنهان یک سال سخت
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، ‌امیر قادری‌ | حوالی اول اسفند سال ۹۸ بود که قراری با یکی از دوستان در یک کافه گذاشتیم، پیشنهادِ خبرنگار لیبراسیون در تهران را قبول کردم (گفت‌وگویی که بعدا منتشر نشد، ظاهرا پاسخ‌هایم همان‌هایی نبود که انتظارش را داشتند، اما یادم هست پول قهوه‌ خبرنگار فرانسوی…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید