توصیه‌هایی برای استفاده از ماسک

سلامت و زندگی
توصیه‌هایی برای استفاده از ماسک

استفاده از ماسک یکی از مواردی است که برای محافظت از خود در برابر کروناویروس جدید باید مد نظر قرار دهید و این کار باید طی یک یا دو ماه پیش رو تا زمانی که اپیدمی کووید-۱۹ به طور کامل مهار شود، باید انجام شود.

روش استفاده صحیح از ماسک تنفسی

به گزارش عصر ایران به نقل از “چاینا دیلی”، در ادامه چند نکته درباره پوشیدن ایمن و راحت یک ماسک ارائه شده اند.

بخار گرفتن عدسی عینک

هنگامی که ماسک به صورت دارید، بخارهای ناشی از عمل بازدم ممکن است موجب بخارگرفتگی عدسی عینک شود. در صورت استفاده از ماسک های N95 استاندارد می توان تیغه فلزی بالای ماسک را بیشتر روی صورت فشار داد یا در زمان استفاده از ماسک های جراحی عادی می توان یک دستمال کاغذی را در قسمت بالا آن قرار داد.

تنگی نفس

برای افراد عادی استفاده از ماسک های جراحی یکبار مصرف نسبت به ماسک های N95 توصیه می شود. اگر باید از ماسک با میزان نفوذ هوای کمتر استفاده کنید می توانید در مکانی خلوت و زمانی که افراد زیادی اطراف شما قرار ندارند، ماسک را برداشته و نفس بکشید.

باقی ماندن جای ماسک روی صورت

اگر خراشی روی پوست وجود ندارد، نگران باقی ماندن جای ماسک روی صورت خود نباشید. پوست می تواند به طور خودکار خود را ترمیم کند. مقداری کرم یا محصول مراقبت از پوست دیگر روی بخش های تحت تاثیر قرار گرفته بمالید و از ماسک های جراحی یکبار مصرف به عنوان انتخاب اول استفاده کنید.

آرایش و کرم ضد آفتاب

آرایش سنگین هنگام استفاده از ماسک توصیه نمی شود. پیش از شستشوی صورت، آرایش خود را به طور کامل پاک کنید. کرم ضد آفتاب حتی در زمان استفاده از ماسک برای افرادی که در فضای باز کار می کنند، ضروری است. از کرم ضد آفتاب در بخش هایی که ماسک آنها را نمی پوشاند، استفاده کنید.

خشکی لب

زمانی که لب ها درون ماسک خشک شده اند آنها را لیس نزنید زیرا این کار موجب خشکی بیشتر لب ها می شود. پیش و پس از استفاده از ماسک یا در زمانی که بدون ماسک تنفس می کنید در صورت نیاز از یک بالم لب برای مرطوب کردن آنها استفاده کنید.

بازدید اپلیکیشن 111 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دانمارکی‌ها: ماسک خیلی فایده ندارد ولی شما بزنید دانمارکی‌ها: ماسک خیلی فایده ندارد ولی شما بزنید
سلامت و زندگی
گروهی از دانشمندان دانمارکی اعلام کردند که ماسک‌های جراحی، افراد را چندان هم از خطر ابتلا به ویروس کرونا مصون نمی‌کند.این پژوهشگران پس از انجام آزمایش‌های گسترده روی شمار زیادی از افرادی که به صورت تصادفی برای مطالعه انتخاب شده بودند، اخیرا به این نتیجه رسیده‌اند. روزنامه نیویورک تایمز با…...
همه جستجوهای گوگل در دوران کرونا همه جستجوهای گوگل در دوران کرونا
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، مصطفی آرانی | ‌بعد از حدود ۹ ماه از زمان آغاز همه‌گیری کرونا، نگاهی کردیم به جست‌وجوهای گوگل و بررسی کردیم که چه کلمات و عباراتی در این ۲۶۵ روزی که با کرونا گذراندیم، در گوگل بیش از همه جست‌وجو شده است. * یک: کرونا به تنهایی…...
میزان جریمه‌ متخلفان کرونا، از ایتالیا تا کانادا میزان جریمه‌ متخلفان کرونا، از ایتالیا تا کانادا
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | کرونا علاوه بر سرفه، بی‌حالی و بدن‌درد، در برخی از کشورها جریمه‌های مالی را هم برای مردم به دنبال داشته است. بعضی از کشورها تا امروز توانسته‌اند تا اندازه زیادی با جریمه‌های مالی این ویروس را کنترل و از مرزهای کشور خودشان بیرون کنند. مثلا کشورهای…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید