روسیه:برجام ارتباطی به برنامه موشکی ایران ندارد

جهان
روسیه:برجام ارتباطی به برنامه موشکی ایران ندارد

ایرنا: نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین تصریح کرد که عادی سازی برجام را نباید به مسائلی چون برنامه موشکی ایران گره زد.

میخاییل اولیانوف روز شنبه در صفحه توئیتری خود نوشت: بسیاری از تحلیل‌گران می‌گویند که عادی سازی شرایط برجام نیازمند پرداختن به برنامه موشکی و رفتارهای ایران در منطقه دارد.

وی با بیان اینکه این برداشت اشتباه است تصریح کرد: عاقلانه نیست که پرونده هسته‌ای را با سایر مسائلی که در چارچوب تحولات منطقه‌ای قابل رسیدگی است تجمیع کرد.

این دیپلمات روس درحالی این مطلب را بیان کرد که «کریس کونز» سناتور ایالت دلاور که یکی از گزینه‌های احتمالی تصدی وزارت خارجه در دولت جو بایدن است گفته که که اگر راهی برای محدود کردن برنامه موشکی و حمایت ایران از گروه‌های نیابتی‌اش در منطقه ایجاد شود، از بازگشت آمریکا به برجام حمایت می‌کند.

کونز با تاکید بر اینکه از جانب خودش صحبت می‌کند، به رویترز گفت که «پیش از آنکه از بازگشت به برجام حمایت کنم واشنگتن به راهی برای اعمال محدودیت بر برنامه موشکی و حمایت آنها از گروه‌های نیابتی نیاز دارد. اینها باید زمانی محقق شود.»

بر اساس این گزارش، بایدن اعلام کرده است که اگر ایران پایبندی سختگیرانه به توافق هسته‌ای را از سر بگیرد، آمریکا به آن بازگشته و با متحدانش «برای تقویت و تمدید آن» همکاری خواهد کرد.

بازدید اپلیکیشن 10 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ترامپ رکورد خطرناک‌ترین دروغ‌ خودش را شکست ترامپ رکورد خطرناک‌ترین دروغ‌ خودش را شکست
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | آمریکایی‌ها از ادعای تقلبی که توسط ترامپ مطرح شده عصبانی‌اند. توئیتر مدام روی توئیت‌های او پیام هشدار می‌گذارد و رسانه‌های مهم جهان حرف‌هایش را موقع سخنرانی قطع می‌کنند. ترامپ با ادعای تقلب طرفدارانش را علیه دموکرات‌ها می‌شوراند و در نظر رسانه‌ها این می‌تواند برای امنیت آمریکا…...
ناآرامی در ارمنستان همزمان با توافق صلح در قره‌باغ ناآرامی در ارمنستان همزمان با توافق صلح در قره‌باغ
جهان
همزمان با امضای توافق آتش‌بس جنگ قره‌باغ توسط نخست وزیر ارمنستان، اوضاع سیاسی در این کشور متشنج شد. نیکول پاشینیان در یک سخنرانی که به‌صورت زنده از فیسبوک پخش می‌شد گفته: امضای توافق مربوط به قره باغ به اصرار ارتش بوده برای آنکه منابع به اتمام رسیده است. ارتش گفت…...
در دیدار ظریف با عمران‌خان چه گذشت؟ در دیدار ظریف با عمران‌خان چه گذشت؟
جهان
به گزارش خبرآنلاین، «محمدجواد ظریف» روز چهارشنبه با حضور در کاخ نخست وزیری پاکستان با عمران‌خان دیدار کرد. طرفین درباره روابط ایران و پاکستان، گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری به ویژه تقویت مراودات مرزی بحث و تبادل نظر کردند. وزیر امور خارجه کشورمان محور رایزنی‌های خود با وزیر امور خارجه…...

پاسخ دهید