رهبر انقلاب: در حوادثِ اخیر، دشمن را عقب زدیم

سیاسی
رهبر انقلاب: در حوادثِ اخیر، دشمن را عقب زدیم

بخشهای مهم صحبتهای رهبر انقلاب در در دیدار دو هزار و پانصد نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی را از قول خبرگزاری فارس برایتان نقل می‌کنیم:

* با شناختی که از مسائل جبهه استکبار داریم، تحریم ها حالا حالاها وجود دارد، بنابراین برای نجات اقتصاد کشور نباید منتظر پایان تحریم ها و بودن یا نبودن فلان شخص یا اقدام فلان کشور بود.

* در این سالها بیان مسائلی از قبیل اینکه «ببینیم شش ماه دیگر چه می شود» و یا «برجام چه می شود» و حالا نیز «به امید ابتکار رئیس جمهور فرانسه ماندن»، هیچ مشکلی را حل نکرده و نخواهد کرد و این نگاه باید کنار گذاشته شود. البته ایراد ندارد که کاری که عبور از خط قرمز نیست، انجام دهند اما نباید حل مسائل اقتصادی را به این کارها گره زد و افکار عمومی را شرطی کرد.

* ان‌شاءالله با استفاده از ظرفیتهای بی نظیری که تنها بخشی از آنها مورد استفاده قرار گرفته و به برکت فعالیت فعالان اقتصادی، تحریم ها را از تهدید به فرصت تبدیل خواهیم کرد.

* نیروی جوان یا پنجره جمعیتی یکی از مزیتهای مهم کشور است و ما امروز در دل این فرصت قرار داریم، البته فقط تا ۲۰ سال آینده، امکان استفاده از این مزیت مهم وجود دارد و اگر در این ۲۰ سال غفلت شود، کشور وارد عرصه سالمندی خواهد شد و دیگر نمی توان کاری را پیش برد.

* تأکید بر لزوم افزایش موالید و همچنین ایجاد ثروت پایدار: اینکه بارها بر موضوع فرزندآوری تأکید می شود به همین دلیل است زیرا در صورت غفلت از این موضوع که متأسفانه در برهه ای طولانی هم به آن بی توجهی شد، کشور بعد از ۲۰ سال وارد مسیری خواهد شد که امکان تغییر آن نیست.

* ملت ایران در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی (مانند کارهایی که در این چند روز بود و کارهای مردمی نبود) دشمن را عقب زده است و به فضل الهی در جنگ اقتصادی هم دشمن را به‌طور قاطع عقب خواهد زد و با ادامه حرکت کنونی در مسیر رونق تولید و پیشرفت اقتصادی، افق روشن آینده خود را محقق خواهد کرد.

بازدید اپلیکیشن 62 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دفتر رهبری: خدا یکی، محبت یکی و یار یکی دفتر رهبری: خدا یکی، محبت یکی و یار یکی
سیاسی
پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر انقلاب: پیرو انتساب برخی دیدگاه‌ها و تعبیرات در موضوع «چندهمسری مردان» به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و با توجه به تأثیر آن بر مسائل خانوادگی و شئون اجتماعی، بخش زن و خانواده‌ی KHAMENEI.IR (ریحانه) فتوا و نگاه معظم‌له به این مسأله را به شکل مختصر بیان…...
رهبر انقلاب: آمریکا غلط می‌کند ملت ایران را تهدید کند رهبر انقلاب: آمریکا غلط می‌کند ملت ایران را تهدید کند
سیاسی
در خجسته سالروز میلاد پیامبر رحمت و هدایت حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام صادق(ع)، صبح امروز مسئولین نظام، میهمانان شرکت‌کننده در سی‌ودومین کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این…...

پاسخ دهید